UWAGA!

Odsłuż wojsko w policji

Poborowi mogą teraz zamienić służbę w wojsku na służbę w policji. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie informuje, że rozpoczął się dobór kandydatów.

Poborowi, którzy w przyszłości zechcą pracować w policji, mogą odbyć 12-miesięczną służbę w zamian za wojsko. Będą służyć w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, a za swoją pracę otrzymają żołd w wysokości 468 zł netto miesięcznie.
     Nabór kandydatów prowadzi Zespół ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
     Przyjęcia do służby w OPP w Warszawie odbywać się będą: 5 lutego, 10 kwietnia, 9 lipca, 8 października i 10 grudnia 2007 r.
     Służbę zastępczą może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, niekarany, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Kandydat musi spełnić także następujące wymagania: wiek do 24 lat, wykształcenie co najmniej średnie, nieuregulowany stosunek do służby wojskowej (poborowy), kategoria zdrowia „A” udokumentowana wpisem w książeczce wojskowej, preferowany wzrost powyżej 175 cm, zameldowanie w woj. warmińsko-mazurskim.
     Zainteresowani służbą w Oddziale Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, którzy spełniają wyżej wymienione wymagania, powinni złożyć stosowne dokumenty w Zespole ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 10-575 Olsztyn, al. J. Piłsudskiego 5, od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 14 w pokoju nr 2, tel. 089 522 3240, 089 522 3242, fax. 089 522 3245.
     Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w Zespole ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Olsztynie oraz w każdej komendzie powiatowej (miejskiej policji woj. warmińsko-mazurskiego). Dostępny jest również na stronie internetowej policji: www.policja.pl.
     Każdy poborowy przystąpi do testu sprawności fizycznej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz zostanie sprawdzony w rejestrach karnych. Następnie otrzyma skierowanie na badania lekarskie w wojewódzkim szpitalu MSWiA.
     W czasie służby w oddziale prewencji, osoby, które zdecydują się wstąpić do policji, będą musiały zaliczyć (w 10-11 miesiącu służby) test psychologiczny, podobny do stosowanego w doborze powszechnym oraz rozmowę kwalifikacyjną (tzw. wywiad zorganizowany, sprawdzający motywację kandydata). Pomyślne zdanie obu testów wraz z dobrą opinią przełożonych z oddziału prewencji, będzie gwarantowało przyjęcie do policji.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • w wosjku spokoj a tu k.. na mecze was puzcza i na najwieksze rozroby
 • Nie dajcie się zrobić. Dziś bedziecie cacy a jutro będa was ścigać i szukac po komendach tak jak tych, którzy służyli w ZOMO. Kiedys też można było odsłużyć wojsko w ZOMO - wysyłali ZOMO na mecze i na demonstracje a teraz szukaja byłych funkcjonariuszy, żeby pod odpowiedzialnością zbiorową wywalić ich z roboty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RAPAPORT_XL(2007-01-22)
 • Poprostu teraz zaczyna brakowac ludzi, co zmusza Policje do ogloszen w roznych mediach do sluzby w w tej formacji... Mlodzi i sprawni wyjezdzaja "za chlebem" na zachod, a nasza ojczyzna zaczyna odczowac skutki postepowania naszego rzadu. Ta sytuacjia z ogloszeniami rozpoczecia naboru jest smieszna- no ale coz, lapia sie czego tylko moga. Pojscie do wojska jest o wiele lepsza alternatywa na przyszla prace (wieksze zarobki i o wiele spokojniejsza praca). Ja np. niedawno wyszedlem z wojska i zaluje, ze tam nie zostalem, wiec w zeszlym roku staralem sie o prace w policji i musze z przykroscia przyznac, ze bylem jednym z nielicznych normalnie rozwinietych kandydatow i jednym z niewielu chlopakow ktorzy podchodzili do egzaminu, gdyz wiekszosc to byly dziewczyny... Zabraklo mi dwuch punktow by miec prace tam gdzie bardzo chce, czyli w naszej ojczyznie... Inna prace znalazlem bardzo szybko i jestem juz zarejestrowany. Jestem bardzo zadowolony z tego, ze wogole ja mam i ze zarabiam tyle co prezes naszego browaru. Pozdrowienia dla wszystkich z Angli! Pawel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ...Pawel...(2007-01-22)
 • Tych dwóch punktów zapewne zabrakło Ci za błędy ortograficzne !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krycha(2007-01-22)
 • Droga Krycho! Ja bardzo szybko poprawie swoja ortografie, Ty natomiast masz wiekszy problem ze swoim zgryzliwym charakterem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ...Pawel...(2007-01-22)
 • Młody człowieku, jesteś zdrowy, silny, przyjdź do nas, my za pensję 400 zł zapewnimy Ci moc atrakcji, wybite zęby na meczu, bieganie po wiieśmaki, a na koniec oblanie gnojówką przez rolników, po tym wszystkim ci właśnie rolnicy, po dojściu do władzy będą Cię sądzić i pozbawią emerytury za prześladowania. Jeżeli te cymbały co nami rządzą dalej tak będą płacić policji i tak ją poniżać, to w końcu sami będą się bronić. Szkoda tylko, że zapominają, że konstytucja nakłada na nich obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach, a nie finansowania kolejnych wojen jankesów. Może niedługo napadniemy równosześnie na Niemcy i Rosję, żeby wyrównać rachunki, to dopiero będzie nas kosztowało. Normalnie Orwel w grobie się przewraca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alamakota(2007-01-22)
 • To tak , jak w tym dowcipie opijanym facecie w autobusie.Kobieta mówi do pijanego faceta -"ale Pan pijany" Facet na to: "Ale ja wytrzeżwieja a Pani dalej będzie brzydka..."
 • "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" chciałoby się rzec. Wybór między wojskiem a policją jest chyba po to, żeby był. Jednak z racji niewielkiego stopnia społecznego zaufania do tej drugiej instytucji nie sądzę, aby służba zastępcza w oddziałach prewencji cieszyła się dużym powodzeniem. Przyjemność żadna i ryzyko duże, weźmy na przykład ochronę meczów. A co za wstyd przed znajomymi. Myślę, że Zieleń Miejska pozyskiwałaby więcej rąk do pracy, gdyby istniała taka możliwość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pan Janek(2007-01-22)
Reklama