UWAGA!

Ósmoklasiści zmierzyli się z "Panem Tadeuszem"

 Elbląg, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w drodze na egzamin
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w drodze na egzamin (fot. Michał Skroboszewski)

902 uczniów klas ósmych elbląskich szkół podstawowych rozpoczęło we wtorek trzydniowy maraton egzaminacyjny, którego wyniki w dużej mierze zdecydują, do jakich szkół ponadpodstawowych się dostaną. Dzisiaj zmierzyli się z językiem polskim, w środę czeka ich matematyka, a w czwartek - język obcy. Nasz fotoreporter odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Zobacz zdjęcia.   

Dobra informacja jest tak, że ten egzamin zdadzą wszyscy, bez względu na to jaki ostatecznie wynik osiągną. Ale punkty z egzaminu mają znaczenie przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Dlatego lepiej przyłożyć się i napisać go dobrze. Dla uczniów szkol podstawowych to pierwszy tak poważny egzamin.

Egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym, podobnym do tego jaki obowiązywał maturzystów. Dziś ósmoklasiści zmierzyli się z językiem polskim i „Panem Tadeuszem“ Adama Mickiewicza. Rozprawka dotyczyła rozważań, czy człowiek w trudnej sytuacji może poznać samego siebie. Alternatywą dla epopei Adama Mickiewicza było opowiadanie, w którym należało się wykazać znajomością bohaterów z obowiązkowych lektur. 

- Trochę stresu było, bo egzaminu z polskiego najbardziej się obawiałem. Najwięcej trudności sprawiły mi pierwsze pytania otwarte, a potem już poszło lepiej. Pisałem opowiadanie, w którym wykorzystałem postać "Małego Księcia", powinno być ok. Z matematyką i angielskim pójdzie już gładko - dzieli się wrażeniami po egzaminie 15-letni Dawid, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11. 

Arkusze egzaminacyjne już zostały upublicznione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.  Ogólnopolskie wyniki egzaminu będą znane 2 lipca. Do 9 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach, które będą musieli złożyć w wybranej przed siebie szkole ponadpodstawowej.

SM, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zlikwidowanie gimnazjów uważam, za powrót do normalności. Młodzi w końcu chodzą do jednej i tej samej szkoły przez 8 lat, a liceum i technikum ma wydłużony czas edukacji, co pozwoli na lepsze przygotowanie się do matury.
 • Tak to rząd Prawa i Sprawiedliwośći przywrócił normalność i zrobił porządek w polskim szkolnictwie.
 • @Teofil S. - Teofilu, odszukaj w internecie dzisiejszy test z j, polskiego, spróbuj go rozwiązać i sprawdź czy to jest normalność i porządek.
 • @TeofilSkorupa - @TeofilSkorupa do normalności w polskim szkolnictwie jeszcze daleko. .. bardzo daleko.
 • Po co te maseczki ? Co to daje ? Czy wy naprawdę nie potraficie sami myśleć ?
 • jak sie zarazisz to szybko bedziesz zakładać maski. Kto zaszczepił się zachoruje też, ale nie wyladuje pod tlenem na ojom.
 • Do chaosu-to jest powrót, znasz podstawę programową, np. z j. polskiego? Ratunku! Co za ciemnogród!
 • @TeofilSkorupa - Taką normalność, że się uczniowie gnieżdżą, Brak wszystkiego, a sprzęt woła :-HELP do PIS. A, ,ministry''się w tym czasie modlą w Licheniu i na Łysej Górze. Ludzie czy Wy macie pomroczność jasną, była taka jednostka chorobowa swego czasu.
 • @TeofilSkorupa - Panie SKORUPA daj pan ludziom żyć i nie pisz na tym portalu. Czy to jasne dla Pana?
 • Dlaczego nikt nie napisze oficjalnie że szczepienia to światowy eksperyment medyczny który miliony ludzi będzie kosztować zdrowie, a nawet życie? Dlaczego nikt nie napisze że szczepionki nie są oficjalnie dopuszczone do użytku, a są tylko warunkowo dopuszczone w celach eksperymentalnych ? Dlaczego ludzie są oszukiwani ? Dlaczego rząd wycenił zdrowie i życie Polaków na 500 zł i zrobili loterię za to by ludzie bezmyślnie szli na eksperyment zwany szczepieniem i być może wygrają 500 zł ? To jest waszym zdaniem normalne ? Śmiać mi się chce z tych wszystkich co się chwalą tymi szczepieniami i jak tresowane małpki idą się szczepić bo ktoś im rozkazał.
 • a co te kagańce na gębach robią ?? :O grzybicy płuc chcecie dostać ?
 • Toć edukacja w tym kraju leży i kwiczy. Widzieliście ludzie spis lektur? Albo jakie znajdują się zadania w ćwiczeniach waszych pociech? Już nawet propagande wciskają w podręczniki. A tfuuu
Reklama