UWAGA!

Pamiętajmy o bezdomnych

 Elbląg, Pamiętajmy o bezdomnych
fot. Straż Miejska, arch. portEl.pl

Przebyte kilometry, godziny spędzone na mrozie, niezliczona liczba kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych – pustostany, węzły cieplne, altanki i inne miejsca , które mogą być potencjalnym schronieniem przed zimnem - to między innymi w takie miejsca docierają elbląscy strażnicy miejscy. Pomagają przez cały rok, ale to właśnie jesień i zima są czasem wzmożonych działań.

Każdego dnia przyjmujemy zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych i zawsze reagujemy na informacje przekazywane przez mieszkańców. W czasie codziennego patrolowania miasta sami również zwracamy uwagę na osoby mogące potrzebować pomocy.
       W ubiegłym roku przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej interweniowaliśmy w stosunku do osób bezdomnych 324 razy. Przeprowadziliśmy około 300 kontroli wytypowanych miejsc, przewieźliśmy 24 osoby bezdomne do pogotowia socjalnego.  
       Każdego dnia mijamy pustostany, dworce, skwery, parki, gdzie można spotkać osoby czekające na pomoc. Nie przechodź obojętnie! Zareaguj! Numer do straży miejskiej to 986 lub 112.

Jerzy Gudziński, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ponad 80% bezdomnych to ludzie którym odpowiada taki stan.
 • Może nie tyle im to odpowiada bo każdy chciałby mieć swój kąt, co oni nie chcą pomocy. Tak myślę.
 • my pamietamy o swoich dzieciach a nie o lumpach którzy przepili swoje życie taki ich wybór
 • Nie każdy bezdomny to pijak mogą to być dzieci, które odziedziczyły długi po rodzicach i ich mieszkania zlicytowali, czy ludzie, którzy popadli w długi bo byli ciężko chorzy i nie mieli z czego żyć, albo wychowankowie domów dziecka. Nie można generalizować.
 • Ja proponuję niech w przyszłym roku Owsiak zrobi zbiórkę na budowę ośrodka dla bezdomnych nie będą zamarzali.
 • No tak dla pijakow luksusy wybudujmy im dom wypoczynkowy.Hotel 5 gwiazdkowy.
 • Jad w tych komentarzach się leje. Trochę empatii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  KasiaKatarzynka(2020-01-25)
 • Proponuje zabrac bezdomnych do siebie ..i zajac sie nimi trosklieie w ramach empatii
 • Z bezdomnymi różnie bywa. To może być każdy z nas. Nigdy nic nie wiadomo. Z tego co wiem od znajomego co był bezdomnym to dużo ludzi jest na ulicy i nie chce pomocy bo w ośrodkach czy schroniskach nie wolno pić. Wymagana jest bezwzględna trzeżwość, a oni się na to nie zgodzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Bloo6966(2020-01-25)
 • Co na to p. była Premier, która w czasie akcji wyborczej, wymachując plikiem kartek, w których podobno Ustawy nowe były zawarte obiecywała, że problem bezdomnych wkrótce zniknie? Myślę, że tekstu tego nie przeczyta, gdyż postanowiła problemy (raczej inne), rozwiązywać w Brukseli, dokąd odesłał ją p. poseł Kaczyński. P. premier Morawiecki obiecał 100 tys. mieszkań, w tym część dla ubogich. Co z tego wyszło? Cie Florek. .. . Hashtagi: #Roman
 • Jeżeli bezdomni chcą pracować na dach nad glową i wyżywienie powinni mieć taką szansę od wladz lub kościola. . Ci ktorzy opanowali elbląską Starówkę i nie tylko i brzydzą się jakąkolwiek pracą oprocz żebrania to sorry.
 • To problem Gmin - tak myślę. W Kraju jest 1000 miast i miasteczek a bezdomnych (wymagających opieki, niestety z uwagi na ich wydolność)35 tyś - oficjalne dane. Średnio na miasto i miasteczko wypada 35_ ciu bezdomnych. Problem nie do rozwiązania. Może warto byłoby mianować bezdomnych z urzędu europosłami i wysłać do Brukseli co w sumie niczego w Kraju nie zmienia a rozwiązało by problem bezdomnych.
Reklama