UWAGA!

Podyskutuj o Elblągu: jakich spotkań chcielibyśmy za rok?

 Elbląg, Świąteczne Spotkania Elblążan odbywały się 14 i 15 grudnia na starówce
Świąteczne Spotkania Elblążan odbywały się 14 i 15 grudnia na starówce (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Sondaż portElu

Czy tegoroczne Świąteczne Spotkania Elblążan były udane?
Tak, było super! 31.6%
Nie, nie podobało mi się. 32.2%
Nie mam zdania na ten temat. 36.2%
Liczba głosów: 307. Sondaż został zakończony.

W miniony weekend wielu mieszkańców postanowiło zajrzeć na starówkę i sprawdzić, jak wyglądają Świąteczne Spotkania Elblążan. Popularnością cieszyła się świetlna ramka z Piekarczykiem i karuzela pod katedrą, robiono sobie również zdjęcia z Mikołajem, przybijano piątki aniołom na szczudłach. Na co narzekano? Na przykład na wysokie ceny na jarmarku czy zbyt mało kramów. Jest okazja, żeby wyrazić swoje zdanie na temat tego jak powinny – według Was – wyglądać Świąteczne Spotkania Elblążan w przyszłym roku. Czego brakuje, co można dodać, odjąć lub zmienić? A może jest dobrze tak, jak jest?

"Bardzo ładnie jest teraz na starówce. Wśród osób sprzedających też słychać opinie, że Gdańsk ma oświetlenie i wystrój. Tylko jaki Gdańsk ma budżet, a jaki my. Cieszmy się tym, co mamy" – napisała internautka, która podpisała się jako "Elblążankaciekawa", pod jednym z artykułów dotyczących tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan.

"Biedne miasto, biedny jarmark... masakra" – stwierdziła inna, o nicku "Halyna".

"Fajnie bylo wczoraj i dzisiaj, bardziej kolorowo. Plus za Mikołaja, dzieci zadowolone, fajne fotki. Bezpiecznie i miłe popołudnie" – skomentował "Tadekf".

"Na mieście bidnie, ciemno, zero oswietleń świątecznych, szaro, smutno, to chyba jakaś kpina! Jakoś w innych miastach i miasteczkach mimo ciężkiej podobno sytuacji wszystko wygląda radośnie! Zero atmosfery świąt! Tym co podejmują takie decyzje nic już do życia nie trzeba!" - napisał jeden z internautów.

"Super to w tym roku zorganizowali! A karuzela i atrakcje mega! Oczywiście marudy zawsze muszę sie znaleźć... Uważam, że jest porównywalny do tego w Gdańsku, a nawet więcej atrakcji wiec myślę, że nie mamy co narzekać!" - komentował kolejny.

"Niestety ubogo, parę kramów, tych co latem i nic poza tym, ale cóż tak chcemy, tak mamy!" - dodał kolejny.

To tylko kilka opinii oceniających tegoroczne Spotkania. A Waszym zdaniem co można by było poprawić? Czego brakuje, a czego jest zbyt dużo? A może było tak dobrze, że warto wszystko powtórzyć w przyszłym roku? Zapraszamy do dyskusji.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Podyskutuj i g. .. z tych dyskusji wynika. Tyle w temacie. Elblag nigdy nie będzie miastem turystycznym, nie dorówna do Gdańska, nie ma żadnej większej atrakcji która przyciągnie turystów. Proste, logiczne i zrozumiałe dla znacznej większości. Skupcie się do cholery na tym co juz jest, wyremontujcie porządnie ulice, chodniki, elewacje budynków przy głównych ulicach miasta, zróbcie atrakcje dla mieszkańców i nie dumajcie na tych swoich obradach budżetowych o d.. Maryny bo szkoda na to czasu. Ścieżek rowerowych porządnych i chodników nie ma, a wy dumacie o ekologii. W d. .mam ekologie skoro normalnie rowerem jechać nie można, a i przejść często to walka z torem przeszkód.
 • Dyskusja o odbudowie ciągu kamieniczek nad rzeką Elbląg!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  Kat_Na_Idiotów(2019-12-17)
 • Było jakoś smutno. .. .Czy nie mogłoby być tak, że na starówce non stop stałyby stragany i odbywał się jarmark, np w każdą niedzielę? To by trochę ożywiło to smutne, acz piękne miejsce. ..
 • Te nieukończone pseudo kamienice rozwalają wygląd Starówki. Kiedy wreszcie zostanie ona ukończona, jak np : w Olsztynie ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  Bida .(2019-12-17)
 • To że jarmark jest, jest super. Piękna brama Piekarczyka, karuzela, Mikołaj, choinka super. Ale faktycznie klimatu, muzyki świątecznej, zapachu pierników, więcej stoisk świątecznych, illuminacji, dekoracji brakuje. Bardzo na niego czekałam i czuje niedosyt w porównaniu z jarmarkami w okolicznych miastach. Może ceny dla wystawców nie są atrakcyjne? Może organizatorzy powinni odwiedzić inne jarmarki? Zadbajcie o klimat świąt.
 • Kiedyś na ulicy 12 lutego oraz Hetmańskiej były kolorowe girlandy nad jezdnią. Na 12 lutego już się tego nie da zrobić, ale na Hetmańskiej należy przywrócić te girlandy. Poza tym ozdobiona powinna być ulica Grunwaldzka i Tysiąclecia ponieważ są to ulice przelotowe o dużym natężeniu ruchu. Ozdobiona także mogłaby być ulica Rycerska-Pocztowa-Robotnicza do ronda. Stanowczo mamy za mało ozdobione miasto. Fajnie, że prawie cała ciąg Dąbka jest ozdobiony, fajnie wygląda ulica Odrodzenia. Ale skoro Odrodzenia jest ozdobiona to dlaczego nie Ogólna?
 • Z roku na rok jest skromniej, biedniej, szarzej. Jest mniej stoisk każdego autoramentu, mniej atrakcji. Koncerty co roku słabsze. Wszystko szarzeje. Tak jakby nikomu nie chciało się tego przygotować, jakby było robione na odwal, jakby było ważne, zebu zmieścić się na jak najmniejszym odcinku ulicy, nie zajmować bocznych uliczek, placu, zużyć jak najmniej prądu. Karuzela i fotoramka z piekarczykiem nie załatwią sprawy udanego jarmarku. Jestem na nim każdego roku i każdego roku obserwuję postępujący upadek. Świąteczne spotkania w Elblągu nie mają gospodarza - jak i sam Elbląg też go nie ma tak naprawdę.
 • Te imprezy z lat 2007/2008 były jakięś bardziej. W sumie to jeżeli byliby na to chętni, to umożliwiłbym ustawianie straganów na Stary Rynek przez cały rok.
 • Piszę z Olsztyna, w którym teraz jestem. Również i tutaj zajrzał kryzys, świąteczne iluminacje są jakby skromniejsze w porównaniu z ub. rokiem. Tym niemniej daleko jest ich więcej i bardziej pomysłowe jak w Elblągu. Na Starym Mieście trwa Jarmark Jakubowy. I właśnie jedno mnie dziwi, elbląski minimalizm. Dlaczego nie można zrobić tu jarmarku co najmniej tygodniowego? Podobnie zresztą jak Dni Chleba we wrześniu. Czemu tylko jeden weekend? Przecież handlowcy płacą miastu za miejsce, nie potrzeba wielkiej dotacji. Czemu nie włączyć w organizację elblaskich placówek kultury i lokalnych jej twórców? Fajnie że coś się robi ale nie sposób oprzeć się wrażeniu że na zasadzie : odfajkowac, odbyło się więc czego narzekacie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  1
  Ja też tu mieszkam (2019-12-17)
 • A ja bym chciała, żeby chociaz w takich dniach nie było polityki (wciskanie przez Wróblewskiego Pana o dwóch nazwiskach było żenujące)
 • Może warto podyskutować o braku Centrum w Elblągu i jak zrobić, by to Starowka i Wyspa Spichrzów byly tym centrum.
 • Grunwaldzka to ulica przelotowa. Dla wielu przejeżdżających autobusem na dłuższych trasach Grunwaldzka, dworzec jest to jedyne skojarzenie Elbląga. Powinna być tu świąteczna iluminacja. Wieczorem szaro buro, smutno,deszcz.Kiedyś to jeszcze śnieg rozweselał:)
Reklama