UWAGA!

Ponad 100 wniosków do budżetu obywatelskiego

 Elbląg, Ponad 100 wniosków do budżetu obywatelskiego
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i wszystkie złożone propozycje. Elblążanie znów stanęli na wysokości zadania, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając ich łącznie 105 - informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Wśród wniosków 24 to pomysły na zadania ogólnomiejskie i 81 na zadania w poszczególnych okręgach. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, ścieżek rowerowych, poprawy stanu alejek w parkach, czy poprawy estetyki miasta między innymi poprzez nowe nasadzeni drzew, krzewów i kwiatów.  Również w tym roku sprawdziły się małe projekty, elblążanie chętnie przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność, w tym koncerty i festyny.

W przyszłorocznej puli w budżecie miasta zabezpieczono 3.550.000 zł. na realizację zwycięskich zadań. Jak zawsze pula jest podzielona na pięć okręgów, na każdy przypada 510.000 zł oraz na zadanie ogólnomiejskie, gdzie do wydania będzie 1.000.000 zł. W ramach okręgów wyborczych przewidziano po 30.000 zł na małe projekty, a kwota złożonego wniosku nie może przekraczać 10.000 zł.

Teraz do pracy przystępują miejscy urzędnicy. Ich zadaniem będzie ocena formalna i merytoryczna wniosków. Urzędnicy ocenią wnioski pod względem praktycznej możliwości realizacji proponowanych działań, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych.

Do 9 lipca opublikowana zostanie lista pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Od 12 do 16 lipca wnioskodawcy, których pomysły nie zostaną uwzględnione będą mieli jeszcze możliwość odwołania. Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 9 do 29 sierpnia.

 

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I co? Parkingi dla wspólnot mieszkaniowych wzdłuż ulic? Później płacz, że nic nie ma, że boiska dzieci nie mają. Wspólnoty mieszkaniowe maja przyległy teren do budynku i tam budujcie sobie parkingi, ale za SWOJE pieniądze, a nie łapy po cudze wyciągacie!
 • Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Mickiewicza!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  15
  Rowerowooo(2021-06-11)
 • Kiedy parking przy Sienkiewicza zacznie być płatny? Skoro wszyscy za niego zapłaciliśmy 350 tys zł, a korzystają z niego wyłącznie mieszkańcy blokow z Kościuszki to niech płaca za ten luksus!
 • "W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, ścieżek rowerowych, poprawy stanu alejek w parkach, czy poprawy estetyki miasta między innymi poprzez nowe nasadzeni drzew, krzewów i kwiatów "zagwarantowanie dobrego stanu tych rzeczy należy do obowiązków miasta. Na ch. .. płacimy podatki, skro poszczególne departamenty itp itd nie wywiązują się ze swych zadań ? Ten BO z głosowaniem przez "niemowlaków"to jedno wielkie nieporozumienie. Wygrają Ci co zawsze a tak przy okazji zabetonują niektóre parki miejskie, robiąc z nich jedne wielkie place zabaw, ptak tam już nie zaśpiewa, wiewiórki nie spotkasz, kwiat nie zakwitnie. Hashtagi: #zWegrowskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29
  4
  Kontrapas i jego koleżanka(2021-06-11)
 • I znów zniknie 1500 głosów, bez winnych :)
 • Gdzie jest przegłosowany - zwycięski i nawet zapłacony - remont dumy i sławy miasta Elbląga, wiekopomnego Pomnika Odrodzenia, wraz z przyległościami, przy Pl. Konstytucji? Czy naprawdę muszę znów interweniować u tow. Kolińskiego, żeby zrobił w końcu rewolucyjny porządek w tym nieogarniętym obywatelsko i społecznie mieście?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  4
  Nieśmiertelna Myśl Lenina(2021-06-11)
 • Ten wasz konkurs to jedna wielka kpina Ludzie piszą, starają się, głosują a Wróbelek i tak posprząta znajomym pod domami i parkingi pobuduje mając wasze projekty i starania głęboko w tylnym poważaniu Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  7
  Zielarski(2021-06-11)
 • Jaki on Obywatelski. Radnych !
 • O chol. .. .. era, o kotek, trzy majta się. Tyle na obraz elbląskiej władzy z UM.
 • @Kontrapas i jego koleżanka - Jak to po ch. .? W scenopisie pisze-jest napisane, że ktoś musi dymać na nieudolną i skorumpowaną ekipę Wróblewskiego i PO, żeby Marysia Kosecka mogła sobie 160 tys. zł otrzymywać za plecami mieszkańców na swoje cyrki i przebieranki, zaś słupnicy i wpłatomaty mieli wyremontowane to, na co w kampanii wyborczej przekazali słuszne kwoty. To są zwyczajne (zło)dzieje.
 • Kiedy ostatecznie zostanie załatwiony temat hałasującego gruchota, który ponownie po zdarzeniu ze spodochronem wisi nad miastem. Niech zaiwestuje w symulator lotu i przestanie drażnić mieszkańców i dać spokojnie odpoczywać po pracy, emerytom i turystom. Im to się należy.
 • @Zkjot - Nikomu poza tobą to nie przeszkadza Powiem więcej, chcą kupić drugiego
Reklama