UWAGA!

Strażnicy spotkali się z działkowcami

 Elbląg, Strażnicy spotkali się z działkowcami
fot. Straż Miejska

Straż Miejska w Elblągu wzięła udział w profilaktycznych zajęciach dla działkowców z terenu Elbląga. Odbyły się one w siedzibie okręgowego zarządu Polskiego Związku Działkowców przy ul.Kościuszki. Na spotkaniach poruszono tematykę termicznego przekształcania odpadów oraz zaśmiecania terenów miejskich i nie tylko.

Strażnicy poinformowali o konsekwencjach prawnych palenia ognisk i spalania odpadów na działkach oraz wyrzucania odpadów do miejsc do tego nie wyznaczonych. Działkowcy czynnie uczestniczyli w dyskusji, podczas której dowiedzieli się, w jaki sposób segregować odpady, w jaki sposób je składować i utylizować. Padały również pytania na temat wędzarni oraz grilla. Grill to jedyna forma rekreacji z udziałem ognia, jaką można na działkach uprawiać. Wszelkiego rodzaju wędzarnie stawiane na terenie ogródków działkowych, według Polskiego Związku Działkowców, są nielegalne.

Mamy nadzieję, że działkowcy zaczerpnęli dużą ilość wiedzy którą teraz wykorzystają. Przypominamy, że w Elblągu obowiązuje selektywna zbiórka odpadów oraz że termiczne przekształcanie odpadów zagrożone jest karą grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

mł. str. Karol Hoffman,Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .działkowcy zaczerpnęli dużą ilość wiedzy którą teraz wykorzystają. .. .Do czego i w jaki sposób panie młodszy strażniku? Bo jakoś to zdanie bardzo dziwnie brzmi.
 • Gdyby podstawiono kotenery w rejonach działek zmiejszono by ilośc śmieci zalegających w okolicy.
 • Może tak Gmina Gronowo Elbląskie zaprosi swoich mieszkańców Gminy i poprosi ich o niezatruwanie powietrza. Jadąc przez wszystkie wioski należące do tej Gminy, to trzeba w aucie zamykać dopływ powietrza, bo tak okropnie śmiedzi spalinami. Czym ci ludzie tam palą w piecach???
 • Widzę, że coraz trudniej być dzialkowcem, tyle jest zakazów, juz niewiele co wolno. Ale jakos ta sama Straż Miejska, Policja i Wydział Ochrony Srodowiska Urzędu Miejskiego obojętnie przechodzą obok rzeczywistych trucicieli palących smieci i chemię na osiedlach domkow jednorodzinnych, ale wieczorem i w nocy.
 • Czym się da, a reszta odpadów leci do kanału tak nazywa się na wioskach każdy ciek wodny w okolicy.
 • Komu przeszkadza i w czym wędzarnie, czy ogniska w których spalane są gałęzie drzewek owocowych, bo wątpię by ktoś normalny wędził czy piekł kiełbaski w plastikowych odpadach czy innych śmieciach. Czym się różni palenie w kozie która stoi w altance od palenia w wędzarni. Ps. Sposób na ognisko (małe) na działce jest prosty, rozpalacie je na podstawie grilla bez rusztu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Tomasz85(2020-02-17)
 • To jak to jest? W zeszłym roku powiedziano mi, że mogę spalić na działce gałęzie z przyciętych drzewek, i w razie interwencji jakiejkolwiek że służb, nie przyjmować mandatu. Wiem, że dawniej były okresy kiedy można było palić.
 • To pani Wiercińska od nich uciekała, ciekawe czy do Policji czy do Wojska
 • Co za paranoja zeby nie mozna bylo rozpalic sobie ogniska i upiec kielbaski na kiju. Sama przyjemnosc! Rozumiem ze odpadow i plastiku nie mozna palic ale zeby nie mozna bylo ucietego suchego drzewa sobie spalic to chyba gruba przesada! W tym chorym kraju tylko zakazy i kary. Przyczepcie sie faktycznie do tych co pala smieci w piecach nawet latem ze nie idzie oddychac. Temperatura za oknem 30 st w domu tez goraco a ja musze okna zamykac bo idzie sie udusic. O tym trzeba pomyslec a nie dzialkowiczow karac.
 • Brawo wy Pisiorskie psy to ja kupilem działkę żeby wędzić a teraz to na chusteczke mi ta dziska.
Reklama