UWAGA!

Świąteczna Zbiórka Żywności już w ten weekend

 Elbląg, Świąteczna Zbiórka Żywności już w ten weekend
Fot. archiwum portEl

W najbliższy weekend (25-26 listopada) w marketach spożywczych staną wolontariusze przy oznakowanych koszach na Świątecznej Zbiórce Żywności. Jak co roku od 26 lat z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczne dla najuboższych polskich rodzin.

Nadchodząca zima to stres dla wielu rodzin w Polsce. Rosnące ceny energii i węgla to wydatki, na jakie Polacy nie mogli się przygotować. Choć w naszym kraju mieszka obecnie ponad 30 tysięcy osób w kryzysie bezdomności, to nie tylko oni narażeni są na życie w zimnie i głodzie. Wiele starszych osób, emerytów i rencistów każdego dnia musi wybierać między jedzeniem a lekami.

Według danych GUS (Głównego Urzędu Statystycznego) prawie 1,6 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, a aktualna sytuacja gospodarcza sprawia, że święta jawią się im w czarnych barwach.

W tej sytuacji tegoroczna zbiórka żywności w sklepach ma szczególne znaczenie – mamy nadzieję, że wsparcie Banków Żywności sprawi, że wiele polskich rodzin borykających się z trudną sytuacją będzie mogła zasiąść przy świątecznie zastawionym stole.

Przez ostatnie 2 postpandemiczne lata, Banki Żywności zebrały podczas Świątecznych Zbiórek Żywności ponad 350 ton produktów żywnościowych. Choć są to ilości znacznie mniejsze niż przed pandemią, to są tak samo ważne. Wszystkie produkty ze zbiórki trafiają do potrzebujących, dla których liczy się każda pomoc.

Mamy nadzieję, że chociaż wszyscy płacimy wyższe ceny i rachunki, wielu ludzi zechce się podzielić z uboższymi współmieszkańcami.

W Elblągu zbiórka będzie prowadzona w sieciach: Biedronka, Lidl, Stokrotka, Aldi, E.Leclerc, Kaufland, Carrefour. Jak zwykle prosimy o wkładanie do koszy produktów przydatnych na święta: mąki, cukru, oleju, ryżu, konserw, kawy, herbaty, bakalii, słodyczy i innych produktów potrzebnych do przyrządzenia świątecznych posiłków.

Nigdy nie wiadomo, komu z nas w jakimś trudnym momencie życia potrzebna będzie pomoc – a dobro zawsze wraca. Pomagajmy więc, póki możemy.

Teresa Bocheńska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Według danych GUS (Głównego Urzędu Statystycznego) prawie 1,6 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie"- to jest kłamstwo, co weekend oglądam PREZESA Polski i ON mówi, że jest SUPER EXTRA. BUAHAHHAHAHAHAHA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  3
  PILAA(2022-11-21)
 • SKOŃCZCIE w koncu z tym żebracctwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  5
  antyStarzec(2022-11-21)
 • Ja juz dziękuję za wieczne pomaganie ludziom, którzy tej pomocy tak naprawdę nie potrzebują w formie daeowizn. Dajmy im wędkę, a nie rybę!!!! Szkolenia, pomoc osychologiczno-terapeutyczna, praca, motywacja. To jest prawdziwa pomóc, a nie pyzy z mięsem, którymi później cała kwiatowa się objada i zapija piwskiem!
 • Do roboty się weżcie nieroby dziecioroby
 • Każdemu jest ciężko. Dlaczego stale mamy się dzielić? Pani Teresa Bocheńska niech daje ze swojego portfela. Za to zbieractwo bierze nagrody dla siebie. Dosyć! Są MOPS-y, 500+, 13-nastki i 14-nastki dla seniorów, renty socjalne, darmowe punkty żywienia, domy dla bezdomnych, Caritasy, itp. Ci wyciągający stale ręce mają więcej żywności, niż przeciętny Polak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Seniorka A.L.(2022-11-21)
 • Ta pomoc jest dla ludzi chorych, którzy nie mogą pracować cwaniaku
 • taaaaa? a jak mogli-czemu nie pracowali?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  4
  myślący inaczej(2022-11-21)
 • Jak chca żreć to niech sami zbierają a nie dzieci dla pijaków, nierobów i nieudaczników angazujecie doroboty lenie śmierdzace a nie łapy wyciągac po gotowe
 • sklepy powinny zabronić stac przy kasach żeby od ludzi wyciągać na wóde mają? a wy zbieracie im zakąskę nie poprawia się worka na żebraku sami wybrali takie życie przepili wszystko czemu my mamy ich chować i karmić do roboty właśniespadł śnieg za łopaty lenie śmierdzace nieroby którzy nigdy nie zbłażnili się pracą
 • dajcie im żreć chlać ubranie jeszcze kobiete do łóżka i wyślijcie ich na wczasy to ich surwiwal szkoła przetrwania ale wy jesteście głupie ludzie ci co tak to organizują to połowe biorą dla siebie co lepsze i jeszcze twierdzą ze im się to należy a niech staną sami przy kasach i zbierają anie dzieci chętnie to organizują bo całe wory biorą dla siebie
 • Wszyscy teraz chcą a co robili do tej pory czekają tylko od Bożego narodzenia. Do Wielkanocy żeby za darmo się potem nażreć do roboty lenie śmierdzące wole dać na bezdomne zwierzęta niż dla pijaków i leni co całe życie ślizgają się na czyimś karku oni leżą całymi dniami w wyrach a inni zapieprzaja po 12godzin żeby się utrzymać do roboty choćby odśnieżać czy sprzątać parki
 • Koniec z tym żebractwem! Do świąt ponad miesiąc. Jeszcze można iść do jakiejkolwiek pracy i zarobić na święta, Pani Teresa Bocheńska widocznie ma w nosie fakt, że Nam wszystkim się pogorszyło.