UWAGA!

Szczotka, pasta i nowy gabinet

 Elbląg, Szczotka, pasta i nowy gabinet
Fot. Julia Nasarzewska

"Niech ten wierszyk was przekona, mycie zębów to ochrona, a dentysta to przyjaciel, więc go często odwiedzajcie" - recytowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14, którzy już od dzisiaj mogą korzystać z nowego gabinetu stomatologicznego. Zobacz zdjęcia.

W czwartek (16 września) w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się otwarcie nowego gabinetu stomatologicznego. Na otwarciu obecni byli m.in. prezydent Elbląga Witold Wróblewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM Małgorzata Sowicka oraz prezesi spółki Twoje Zdrowie- Norbert Kuich i Jacek Perliński. To właśnie z inicjatywy przedstawicieli spółki powstał pomysł na otwarcie gabinetów stomatologicznych w elbląskich szkołach.

- Dzisiaj jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 14, ale nie tylko dzieci z tej szkoły będą mogły korzystać z najnowszego sprzętu i z dobrych środków stomatologicznych. Planowane jest również otwarcie gabinetów w szkole nr 12 i nr 15 - powiedział prezydent Witold Wróblewski.

Nowoczesne wyposażenie gabinetu szkoła zawdzięcza inwestycji Twojego Zdrowia. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat będą mogły korzystać ze specjalistycznej opieki stomatologicznej.

- Inicjatywa ta zaczyna działać w kierunku rodzica i dziecka. Ważne jest, żeby od najmłodszych lat dbać o zęby pod okiem fachowca. Oczywiście gabinety nie są dedykowane tylko uczniom jednej szkoły. Mamy także dwie przychodnie na ul. Orzeszkowej oraz na ul. Tysiąclecia - przypomina prezydent.

- Dzięki takim inicjatywom przyzwyczajamy dzieci do wizyt u stomatologa, przez co dzieci mniej się boją dentysty - dodaje Norbert Kuich.
       Zakład Twoje Zdrowie posiada gabinety nie tylko w Elblągu.

- Opiekę mamy podzieloną na sektory, które realizowane są w szkołach oraz naszych przychodniach. Dodatkowo taką opieką zajmujemy się w gminie Elbląg, gminie Rychliki oraz gminie Morąg - mówi Norbert Kuich.

Nawet najmłodsi uczniowie szkoły nr 14 zdają się nie bać dentysty. Po przedstawieniu wierszyka oraz piosenki o kubku i paście dzieci chętnie wskakiwały na fotel dentystyczny.

Julia Nasarzewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama