UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Telefon zaufania dla elblążan na czas pandemii

 
Elbląg, Telefon zaufania dla elblążan na czas pandemii
Fot. pixabay.com

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zewnętrznemu uruchamia od 17 listopada dyżury psychologa, pedagoga rodzinnego i prawnika w formie telefonu zaufania dla mieszkańców potrzebujących specjalistycznego wsparcia w sytuacji pandemii.

Nie radzisz sobie z edukacją zdalną swoich pociech? A może po prostu odczuwasz depresyjny nastrój podczas panującej pandemii? Nie bój się korzystać z profesjonalnej pomocy. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu dzięki pozyskanej dotacji w ramach programu „Funduszu pomocowego dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji uruchamia telefoniczne i anonimowe wsparcie dla dzieci, młodzieży i ich rodziców/opiekunów prawnych.

Dzieci i ich rodzice/opiekunowie będą mieli okazję kontaktować się ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem i prawnikiem, gdy będą potrzebować wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla nich ważne lub sprawia im kłopot w obecnej sytuacji pandemii. Podczas dyżurów specjalistów będzie udzielana pomoc młodym i ich rodzinom dotycząca doświadczanych trudności w sytuacji kryzysowej, jaką jest pandemia. Z porady będzie można skorzystać kontaktując się z danym specjalistą pod nr telefonu: 574 694 774.

Specjaliści będą przyjmować trzy razy w tygodniu w następujące dni:

psycholog: piątek od godz. 10.00 do 12.00, pedagog rodzinny: wtorek od godz. 17.00 do 19.00 i prawnik czwartek od godz. 10.00 do 12.00. Wsparcie w takiej formie będzie uruchomione od 17 listopada i będzie czynne do końca kwietnia 2021 r.

Zaprojektowana forma wsparcia (telefon zaufania) umożliwi aktywne wspieranie odbiorców pomocy w trudnej sytuacji, jaką jest obecnie panująca epidemia.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Monika Kozieja, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

  • Ręce opadają ! Niedługo powiedzą że jest groźna plaga muchówek, komarów itp. i też uruchomicie psychopomoc telefoniczną ? Nie dajmy się zwariować. Bardziej kancelarie prawne rozleklamujcie, bo to one powinny wywalczyć odszkodowania dla tych co stracili na tej zaplanowanej i niegroźnej pandemi, bo ona doprowadziła do rozstroju psychicznego.
  • Niech przestaną kraść ci z rządu, przywrócą gospodarkę na pełną moc, powiedzą prawdę na temat wymyślonej pandemi i wszystko wróci do normy a Pani Monika niech przestanie dolewać oliwy do ognia, bo tylko atmosferę defetyzmu wprowadza.
  • Właśnie, te wszystkie poradnie psychospecjalistów nie bedą potrzebne jeśli będziemy żyć w normalnym kraju, prężnym gospodarczo, nie okradanym przez cwaniaków z MZ w porozumieniu z handlarzami bronią, w którym prawdy o tym co jest nie zasłonią sztucznie napompowane statystyki wykreowane przez gangsterów z rządu, którzy na plandemi zbijają fortunę i trzymają za pysk opozycję.
  • RobertKoliński Brawo, i to jest działanie pro-społeczne i obywatelskie! Tak właśnie należy w czasach społecznej próby, a nie wdawać się w puste gadki z płaskoziemskimi szkodnikami. Szkoda tylko, że takie programy i działania podejmowane są ze "środków zewnętrznych", kiedy powinny być bez żadnej dyskusji realizowane ze środków rządowych, publicznych. Niestety środki publiczne są przekazywane w przygniatającej większości w chciwe, nienasycone ręce kapitalistycznych krwiopijców i wyzyskiwaczy, którzy o działaniach na rzecz społeczeństwa i w interesie publicznym nie mają bladego pojęcia. Przynajmniej dopóty, dopóki nie zmusi ich do tego presja opinii publicznej; Hashtagi: #TaxTheRich, #patoprawica, #PodatekProgresywny
  • psycholog postawi diagnoze, za duzo portelu hue hue hue
  • @RobertKoliński - Kolinski bialorycerzu twoja ksiezniczka dziewica czeka na ciebie, ratuj ją z rąk krwiożerczych kapitalistów.
  • RobertKoliński Świadome klasowo sex-workerki już dawno są z nami, niedoinformowany złośliwcze, reszta jest tylko kwestią czasu:) Hashtagi: #lewica, #SolidarnoscNaszaBronia
  • @RobertKoliński - a polowe ich zarobkow przytulisz za "ochrone"obronco kobiet
Reklama