UWAGA!

Usłyszeć słowo „mama”. Pomoc w leczeniu Wiktora

 Elbląg, Usłyszeć słowo „mama”. Pomoc w leczeniu Wiktora
Fot. arch. prywatne rodziny Wiktora

Wiktor urodził się w 36 tygodniu ciąży, z wrodzoną wadą serca. Dziś ma ponad 4 lata, chodzi do przedszkola nr 15 w Elblągu... i bardzo potrzebuje wsparcia w rehabilitacji.

O Wiktorze dowiadujemy się, że urodził się w 36 tygodniu ciąży, z wrodzoną wadą serca: okienko aortalno-płucne oraz przerwany łuk aorty i z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. Już na starcie swojego życia zmierzył się z operacją na otwartym sercu i powikłaniami po niej, zapaleniem jelit, walką z niewydolnością krążenia... Chłopiec ciągle wymaga konsultacji i pomocy kardiologicznej, chirurgicznej, laryngologicznej, logopedycznej i tak dalej...

- Prywatnie chodzimy do logopedy dwa razy w tygodniu, koszt miesięczny to około 570 zł – przyznaje pani Olga, mama Wiktora. - Jeździmy 1-2 razy w tygodniu do Gdańska na rehabilitację do Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG, chodzimy na rehabilitację do ośrodka na ul. Polnej... - wymienia. - Co sześć tygodni jeździmy na ustawienia implanta słuchowego. Wiktor nic nie mówi, a my walczymy, żeby mógł coś powiedzieć. Moim marzeniem jest, żeby usłyszeć słowo "mama".

Rehabilitacja jest sprawą bardzo kosztowną, a przed Wiktorem wiele operacji i długa droga do zdrowia. Jak pomóc chłopcu? Jest podopiecznym Fundacji Avalon, można przekazać na niego 1 proc. podatku. W zeznaniu PIT należy złożyć wniosek o przekazanie jednego procenta na Organizację Pożytku Publicznego, wpisując:

 

KRS: 0000270809

Cel szczegółowy: Tazuszel, 14893

 

Inne formy pomocy, jak np. przelew BLIK-iem, na stronie fundacji.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dużo zdrówka chłopcze, trzymamy kciuki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  ...........(2022-03-03)
 • Dzielna mama, dzielny mały chłopczyk:)będzie dobrze, usłyszysz słowo "mama", jeszcze trochę i buźka nie będzie mu się zamykała tak będzie trajkotał:)życzę wszystkiego co najlepsze, % podatku przekazuje dla Twojego malucha:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Też mama(2022-03-03)
 • Zdrówka Wiktorku i wytrwałości dla najlepszej mamy ma świecie. Mój 1% leci do Was
 • Ja tego nie rozumiem. Bardzo bym chciał być dobrze zrozumiany. Wspieram Ukrainę i jej obywateli w walce o niepodległość ale nie pojmuję dlaczego Ukrainka która urodzi w Polsce dziecko ma dostać od nas 500 + i 12000 zł za urodzenie dziecka a matka Polskiego, naszego dziecka musi żebrać o fundusze na rechabilitację. No nie pojmuję tego. Może ja czegoś nie rozumię. Nie wiem.
 • @Lolol, bo w pislandzie ma się masowo rodzić dzieci, nie ważne w jakim stanie się urodzą. Urodzi się a potem państwo ma na to wywalone że jest chore i rehabilitacja albo leki kosztują rodziców majątek.
 • @Lolol - ja też tego nie pojmuje dla mnie to dziwne
Reklama