UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

W lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 organizowane są w Bramie Targowej animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych. Dziś, 15 lipca: "Myć się czy nie myć. O higienie na przestrzeni dziejów słów kilka", Piotr Adamczyk. Udział w zajęciach „Brama do przeszłości” jest bezpłatny.
      
       Przed nami trzeci tydzień imprez z projektu „Wakacje 2013 z MOSiR-em”, a w nim kolejne nowe, bezpłatne propozycje dla elblążan na sportowo-rekreacyjne spędzenie wolnego czasu. U nas przeczytasz jakie.
      
       Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza na wakacyjne zajęcia z decoupage’u. Technika jednoskładnikowa: 15 lipca (poniedziałek), godz. 16.30, Lustro w drewnianej ramie, koszt: 50 zł; 16 lipca, (wtorek), godz. 16.30, Zegar, koszt: 50 zł. Biblioteka zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy zabierają do domów. Zapisy pod nr tel.: 55 625 60 06 lub 55 611 31 54 w godzinach 8-16.
      
       W tym tygodniu elblążan czeka muzyczna jazzowa uczta - w środę rozpoczyna się 2. edycja Festiwalu Jazzbląg 2013:
       17 lipca, godz. 18 Elbląg i Przyjaciele: Krakowski Quintet, Zuehlke Project, Krzywda, Małek Quartet, Dominik Bukowski. Bilety 30 zł/40 zł.
       18 lipca, godz. 18 Krystyna Stańko; Global Sounds – Michael „Patches” Stewart Sextet; Adam Bałdych Imaginary Quartet feat. Verneri Pohjola. Bilety 50 zł/60 zł.
       19 lipca, godz. 18 RGG Trio; Arild Andersen Quartet; Brenda Boykin feat. Club des Belugas. Bilety 50 zł/60 zł.
       20 lipca, godz. 18 Atom String Quartet & Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Mosia; Michał Urbaniak feat. Mika. Bilety 60 zł/70 zł. Karnety czterodniowe (ograniczona ilość): 150 zł/200 zł. Bilety dostępne tylko w Galerii EL.
      
       Jedną z imprez towarzyszących Festiwalowi Jazzbląg 2013 będzie wystawa fotografii przedstawiających portrety polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, którą 16 lipca o godz. 18 otworzy wernisaż w Krużganku Galerii EL. Na wernisaż wstęp wolny. Ponadto: codziennie po koncertach Jam session w Krużganku Centrum Sztuki Galerii EL; 20 lipca (w przerwie koncertów) odbędzie się performance wizualno-dźwiękowy - Karol Schwarz / Marcin Zabrocki / Divika i Zambari - wirydarz Centrum Sztuki Galerii El; 21 lipca o godz. 13 Jazz dla dzieci - koncert Gosi Szmudy-Sycz z zespołem w Centrum Sztuki Galeria EL.
      
       Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza w kolejne wakacyjne soboty na cykl spotkań „Przewodnicy zapraszają” w ramach akcji związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. 20 lipca - Z biegiem Kumieli, godz.10 pętla przy ul. Marymonckiej, w ramach spaceru kijki do Nordic Walking wskazane.
      
       W niedzielę (14 lipca) o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, karnet na wszystkie koncerty 120 zł.
       Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza z kolei do Bażantarni, gdzie o godz. 17 w muszli koncertowej wystąpią: Krzysztof Kit - obój, Mirosław Pachowicz - fagot, Izabela Paszkiewicz - fortepian. W repertuarze koncertu: Mazurek a-moll op. 17 nr 3 i Walc Es-dur op. 18 F.Chopina, Dla Elizy L. van Beethovena, Pawana dla zmarłej Infantki M.Ravela i wiele innych. Wstęp wolny.
       Natomiast o godz. 19 w elbląskiej Katedrze pw. św. Mikołaja odbędzie się koncert zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua. W średniowiecznych murach zabrzmią kompozycje Ennemonda Gaultiera, Antonio Vivaldiego i Aleksandra Alabjewa. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama