UWAGA!

Wojewoda w pułku

 Elbląg, Wojewoda warmińsko - mazurski Artur Chojecki odwiedził 15 Pułk Logistyczny w Elblągu
Wojewoda warmińsko - mazurski Artur Chojecki odwiedził 15 Pułk Logistyczny w Elblągu (fot. mł. chorąży Krzysztof Moliński, 16 PLog.)

Wojewoda Warmińsko - Mazurski Artur Chojecki odwiedził wczoraj (4 czerwca) 16 Pułk Logistyczny w Elblągu. Docenił postępy w budowie hali remontowej, obejrzał najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, zapalił znicze przy obeliskach upamiętniających poległych na misji żołnierzy.

Wojewoda z dużym zainteresowaniem obejrzał infrastrukturę kompleksu koszarowego przy ul. Łęczyckiej. To była jego pierwsza wizyta w nowo sformowanym pułku logistycznym. Dowódca pułku, płk Piotr Pankowski zaprezentował wojewodzie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu jednostki oraz postępy w budowie hali remontowej. Miał tez okazję przyjrzeć się codziennej służbie żołnierzy i elementom szkolenia. Dowódca przedstawił plany i zadania, jakie stoją przed 16. Pułkiem Logistycznym. Zapewnił o gotowości żołnierzy do działania na rzecz społeczności miasta i regionu. - To jest nasza mała Ojczyzna – powiedział płk Piotr Pankowski, dowódca 16 Pułk Logistycznego. – Chętnie więc pomagamy jej mieszkańcom w sytuacjach trudnych, w sytuacjach zagrożenia kryzysowego  np. powodziowego. Wojewoda Artur Chojecki zapalił znicze przy obeliskach upamiętniających żołnierzy 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego poległych na misji w Iraku – kpr. Andrzeja Zielke i kpr. Krystiana Andrzejczaka. 

por. Rafał Buczyński, oficer prasowy 16 PLog.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i co z tego wynika, kogo to obchodzi.
 • Wstęp czytałem jak by to była wizyta Kima w Korei wizytującego wojsko. Tak sobie myślę po co komu wiedzieć gdzie jeździ wojewoda, czy to coś wniosło do życia? Zwykły lans i potrzeba pokazania się jaki to jestem potrzebny. Szkoda gadać. I pomyśleć że tacy ludzie za skinienie głowa biorą duże pieniądze, za co ja się pytam
 • salutować misiewiczom?
 • Bieda, panu się garnitur nie dopina.
 • Się. .wzruszyłem. A Kto tych żołnierzy tam wysłał, skąd wpłynął rozkaz ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  No cóż .(2020-06-05)
 • A ten pan po prawej to miał szkolenie z musztry? Salutuje jakby zaraz miał się przewrócić?
 • Ciekawe czy Pan Wojewoda przejechał się drogami w podelbląskich miejscowościach? Jeżeli tak, to chciałbym wysłuchać jego opinii jak wywiązuje się Zarząd Dróg Powiatowych oraz jak Pan Starosta nadzoruje ich pracę. Nie smarkać na drogi tylko je gruntownie remontować albo budować zupełnie nowe. Przecież nie można robić tak jak dotychczas przez dziesiątki lat. Dobrze wszyscy wiemy jakie były pojazdy 30 lat temu a jakie są obecnie.
Reklama