UWAGA!

Wspólnie posprzątamy fosę staromiejską

 Elbląg, Wspólnie posprzątamy fosę staromiejską
Fot. nadesłana

W sobotę (30 kwietnia) w godzinach 10 - 14, odbędzie się społeczna akcja sprzątania fosy miejskiej. Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy na godzinę 10 do przystani Grupy Wodnej, przy ul. Wybrzeże Gdańskie 12 w Elblągu.

Sprzątanie odbywać się będzie z lądu oraz z wody – przy wykorzystaniu kajaków udostępnianych za symboliczną opłatą przez Grupę Wodną. Dochód z wypożyczenia kajaków zostanie w całości przekazany na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Zaplanowano oczyszczenie okolic ulic Grochowskiej i Stawidłowej oraz placu cyrkowego. Sprzątane będą tereny przylegające do fosy – trawniki, ciągi piesze oraz brzegi. Kajakarze w miarę możliwości usuną nieczystości z wody.

Po zakończeniu sprzątania na terenie przystani Grupy Wodnej odbędzie się piknik rodzinny dla uczestników akcji. Czekać będzie na nich poczęstunek oraz liczne atrakcje.

 

Chętni do udziału w wydarzeniu powinni zaopatrzyć się w wygodną odzież i sportowe obuwie. Na miejscu otrzymają rękawice i worki na śmieci. Przed przystąpieniem do sprzątania należy zapoznać się z regulaminem wydarzenia dostępnym na stronie.

Działanie wpisuje się w międzynarodową kampanię „Sprzątanie Świata”. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na ostatni zachowany element nowożytnych fortyfikacji okalających niegdyś miasto. Elbląska fosa miejska otaczająca Wyspę Spichrzów jest częścią fortyfikacji bastionowych wybudowanych przez Szwedów w latach 1630-1636. Umocnienia istniały do końca XVIII wieku, a kanał biegnący od rzeki Elbląg, poprzez ul. Warszawską do Radomskiej to ich jedyny zachowany ślad. Obecnie dla mieszkańców Zawodzia jest to miejsce wyjątkowe i popularny kierunek spacerów. Niestety, okolice te są nieco zaniedbane i zapomniane, lecz mimo to dostrzegalny jest ich ogromny potencjał.

Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Partnerstwa „Zawodzie nie zawodzi”. Organizatorami akcji są: Grupa Wodna, Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu, Ognisko Sportów Wodnych „FALA”, Przedszkole nr 5 w Elblągu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Agnieszka Sławińska, partnerstwo „Zawodzie nie zawodzi”

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama