UWAGA!

Zamiast foliówki - wielorazówki!

 Elbląg, Graf. Earth Day Everyday
Graf. Earth Day Everyday

Earth Day Everyday to inicjatywa non-profit zrzeszająca osoby zainteresowane ekologią. - Jesteśmy grupą licealistów, którym leżą na sercu kwestie związane z ochroną środowiska – mówią o sobie członkowie grupy i zapraszają do akcji "Wielorazówki zamiast foliówki".

- "Weź, jeśli potrzebujesz, oddaj, jeśli masz za dużo" – to motto przyświecające inicjatywie licealistów. - Od 1 października do 1 grudnia 2022 w naszych punktach partnerskich znajdujących się m. in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Elblągu, beneficjenci akcji będą mogli zostawić niepotrzebne im już tkaniny i tekstylia, a następnie nasi wolontariusze zajmą się ich odbiorem oraz szyciem wielorazowych worków na zakupy. Gotowe worki będą trafiać do pierwotnych punktów partnerskich, tam będą czekać bezpłatnie do wzięcia przez klientów punktu oraz beneficjentów projektu – informuje Earth Day Everyday. W Elblągu punkt partnerski akcji "Wielorazówki zamiast fioliówki" znajduje się w lokalu Vegan Spot przy ul. Stary Rynek w Elblągu.

Jak podkreśla należąca do inicjatywy Mirella Kłosińska, Earth Day Everyday ma na celu angażowanie lokalnych społeczności w działania środowiskowe.

- Prowadzimy warsztaty, piszemy artykuły, organizujemy webinary z ekspertami z dziedziny ekologii, inicjujemy akcje sprzątania lasów... - wymienia. Zostaliśmy wyróżnieni tytułem najlepszego projektu ekologicznego w Polsce 2022 – dodaje. Inicjatywa została też wyróżniona grantem w wysokości 5 tys. zł w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. 14 osób należących do Earth Day Everyday zorganizowało do tej pory prelekcje dla 537 uczestników, 311 osób włączyło się we wspólne sprzątanie lasów. Earth Day Everyday do tej pory współpracowało z Many Mornings, Księgarnią Gandalf czy międzynarodowymi mediami, jak Innovative Network for Social Entrepreneurs. O inicjatywie dowiemy się więcej na jej stronie internetowej i w jej mediach społecznościowych.

- Dołącz do akcji Wielorazówki zamiast Foliówki i razem z nami ogranicz zużycie foliówek! To fantastyczny przykład upcyklingu, dzięki któremu możesz dać drugie życie zbędnym materiałom! - zachęca Laura Wyszomirska z Earth Day Everyday.

 

O Earth Day Everyday pisaliśmy także tutaj.

oprac. TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lepiej niech zainteresują się ile ginie zwierząt na Ukrainie przez bandycką Rosję
 • Akcja bardzo słuszna. Ale problem nie leży w Europie, bo my nie wyrzucamy śmieci do wody. Robią to Indie, Chiny czy Indonezja! Ci ostatni to totalna dzicz patrząc choćby na ostatnią masakrę na stadionie. Szkoda, że świat nic z tym nie robi.
 • A ile dzieci przez aborcję...
 • Problem leży w chciwości potentatów naftowych i petrochemicznych. Im śmieci nie przeszkadzają, bo oni żyją z ich produkcji, a mieszkają tam gdzie ich nie ma. Dla nich ekologia to kolejny biznes i nic więcej. Może ich spróbujcie przekonać?
 • Najpierw Unia wprowadza opakowania foliowe, że niby lepsze od papierowych, bo chronią lasy. Potem dzielnie walczy z problemem nadmiaru folii i plastiku w środowisku. Typowe dla socjalizmu dzielne zwalczanie problemów, które się samemu stworzyło.
 • Foliówki to jedno ale wróćmy również również do szklanych opakowań zwrotnych.
 • Dlaczego wciąż uważasz, że to Rosjanie są bandytami, a nie NATO?
 • @ivan i delfin - Jak to nie wrzucamy? Przecież rowy i lasy w Polsce są zawalone śmieciami. Chiny wzięły się ostro za ekologię i przetwarzają swoje śmieci w surowce. Śmiem twierdzić, źe dziś Chiny są czystsze od Polski.
 • Metka bandyty może się i wszystkim należy, ale wojna się ruskim nawet nie opłaca.
 • Inicjatywa fajna. Powinny wrócić butelki szklane i torebki papierowe zrobione w ramach recyklingu na warzywa, owoce, pieczywo. To wszystko mogło by być już dawno jednak wielkie koncerny produkujące plastik zrobią wszystko by plastik został z nami jak najdłużej i by było go jak najwięcej.
 • spoko inicjatywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  youtu.be/1FkSB6LtZAc(2022-10-05)
 • To nie takie inicjatywy mogą zmieniać rzeczywistość a obligatoryjne wprowadzenie zakazu produkcji jednorazowych opakowań z folii w tym butelek plastikowych tzw. petów. Ale nikt na to się nie odważy bo stoi za tym ogromny przemysł, stanowiska pracy i ogromna kasa.
Reklama