UWAGA!

Zebrali ponad pół miliona na ratowanie życia Lilianki

 Elbląg, Zebrali ponad pół miliona na ratowanie życia Lilianki
(fot. zdjęcie z archiwum prywatnego)

Prawie 6,9 tysiąca osób wsparło zbiórkę dla 7-letniej Lilianki z Elbląga, która walczy ze śmiertelną chorobą. W ciągu zaledwie 10 dni udało się zebrać ponad pół miliona złotych. - To Wasze wsparcie, te wszystkie dobre słowa, gesty to dla nas bardzo wielka siła i wiara, że wszystko będzie dobrze. Całym sercem - wielkie Bóg zapłać! - pisze ojciec dziewczynki, informując również o najnowszych lekarskich diagnozach i czekającej jej operacji.

Zbiórka na portalu zrzutka.pl już zostało zakończona. - Informujemy, że od dziś nie prowadzone są żadne licytacje na stronach Facebook. Indywidualne konto bankowe na zrzutka.pl jest nieaktywne, żadne wpłaty nie będą na nim już księgowane. Ze względu na zaplanowane wydarzenia: kiermasze w szkołach, bieg, koncert, zostanie wygenerowane nowe konto bankowe dla wpłat. Fundacja Zobacz mnie, z którą działamy, uruchomi indywidualne konto dla nas poprzez stronę: siepomaga.pl Wszelkie wpłaty będzie można dokonywać tylko na konto fundacji - numer konta podamy po jego uruchomieniu – informuje na swoim profilu na Facebooku Marcin Rutkowski, tata 7-letniej Lilianki. - My od dziś skupiamy sie na walce o życie naszej kochanej córeczki Liliany. Sytuacja z guzem jest bardzo, bardzo trudna. W poniedziałek odbyły się konsultacje neurochirurgów w KinderSpital Zurych, które niestety nie wypadły po naszej mysli (na końcowy raport pisemny z tych konsultacji jeszcze czekamy). Stwierdzono, że ze względu na występujący ucisk i wodogłowie, istnieje stan zagrożenia życia, dlatego jak najszybciej sugerują wykonanie operacji w Polsce. Swoją decyzję argumentują również tym, "że wszczepienie systemu zastawek w Zurychu będzie trudne, ponieważ istnieją różne systemy zastawek w Polsce i Szwajcarii i z tego powodu lokalny szpital w Polsce może nie znać naszego systemu, a zatem może nie być w stanie zarządzać zastawką, którą wszczepiamy w Zurychu. Może to stanowić problem w przypadku nagłej konieczności dostosowania zastawki w przyszłości lub po wykonaniu MRI". Dlatego operacje wstawienia zastawki wykonamy według nas w jednym z najlepszych szpitali specjalistycznych w Polsce w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy u dr Paczkowskiego. Operację mamy zaplanowaną na najbliższy poniedziałek 6 grudnia.

Jak pisze ojciec 7-latki, podczas operacji zostanie również pobrany płyn mózgowo-rdzeniowy do badań, wykonana zostanie biopsja do badań w Polsce. - A także - o ile to możliwe – na nasze żądanie zostanie pobrany drugi materiał, który z pomocą fundacji na własny koszt dostarczymy do Heidelberg w Niemczech w celu wykonania badań molekularnych – pisze Marcin Rutkowski. - Po tej fazie będziemy się skupiać na leczeniu onkologicznym guza i w dalszym ciągu szukać pomocy za granicą. Dużo zależy od wyników biopsji i od patogenu guza. Prosimy wszystkich o modlitwy, gdyż wiemy z jakim przeciwnikiem walczymy, że medycyna nie ma na chwilę obecną pewnych rozwiązań. Gorąco wierzymy w cud Boży i uzdrowienie. Trwajmy w modlitwie – pisze.

Elblążanie nadal organizują pomoc dla Lilianki. Zaplanowane są m.in. kiermasze i dwa biegi charytatywne. Datki w czasie biegów będą zbierane do puszek Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

 

Nowa zbiórka na rzecz Liliany właśnie została uruchomiona. Szczegóły tutaj

oprac. red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdrowia dla Lilianki a siły dla Rodziców. ..
 • SUPER. Kasy by było więcej gdyby sądy orzekaly Konfliskata samochodow zebranych pijakom zza kierownicy. Na licytację auta.
 • Cieszę się, że wśród tego złego świata, znajdują się jeszcze GWIAZDY, które potrafią bezinteresownie pomoc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  Już niedługo wieś Elbląg(2021-12-01)
 • Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co przeżywa rodzic, który dowiaduje się, że jego dziecko jest ciężko chore, a lekarze nie dają mu szans na przeżycie. .. Dobrze, że jest nadzieja za granicą. Śledziłam nie jedno dziecko z ciężką chorobą, któremu w Polsce nie dawano szans, ale zostało uratowane za granicą. Wierzę, że i tutaj wszystko będzie dobrze. Życzę zdrówka Liliance i dużo siły Rodzicom.
 • Po to uruchomiliśmy grupę na FB, żeby licytacje szły
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Kornelia Begej(2021-12-01)
 • Oby się wszystko udało. Dzieci nie powinny cierpieć. Zdrowia dla dziecka i siły dla rodziców.
 • Tak jak umiem, modle sie za Ciebie Lilianko. Garbusiarz cyklista lat 74.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Zbyszek1(2021-12-01)
 • Przecież w pierwszym artykule było że w Polsce nie będzie operacji bo takowych nie robią. To jednak robią????
 • Niech Bóg ma ciebie w swojej opiece, kochana masz tyle lat co moja wnuczka. .. Wspieram ciebie od początku, życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję że zwyciężysz z tym okrutnym chorubskiem, powodzenia!!! ❤️❤️❤️
 • Oby sie wszytko udało. Powodzenia Wam życzę. Musi sie udać! Trzymaj sie Lilianko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Powodzenia.(2021-12-01)
 • @Hhj - Jeszcze raz przeczytaj artykuł ze zrozumieniem to będziesz wiedzieć jaka to operacja
 • Z tego co rozumiem, a obym się mylił, poprzez polska zastawkę skażecie się na leczenie tylko w Polsce, a zdaje się tu nie dawali szans, zbiórka była zapoczątkowana z nadzieja na opierające w szwajcarii, i zdaje się tez ze są pieniążki na transport szybki dziecka, kontrole tez można robić później za granica, oby ta zmiana w działaniach wyszła na szczęście tego życzę
Reklama