UWAGA!

Elblążanin w zarządzie PKOl

 Elbląg, Antoni Czyżyk jest na co dzień m.in. dyrektorem CSE Światowid
Antoni Czyżyk jest na co dzień m.in. dyrektorem CSE Światowid (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Antoni Czyżyk został członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, reprezentuje w nim Polski Związek Sportu Tanecznego. Taniec od przyszłorocznych igrzysk w Paryżu będzie dyscypliną olimpijską.

Antoni Czyżyk jest na co dzień dyrektorem Centrum Spotkań Europejskich Światowid i przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu. Od lat jest trenerem, międzynarodowym sędzią i działaczem tańca sportowego.

- Taniec sportowy to już sport olimpijski, przedstawiciele dyscypliny - breaking - ubiegają się o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. To jest zwieńczenie tego, co się w Elblągu wydarzyło – na czele z mistrzostwami świata, Europy, środowiskiem sportowym. Siedziba naszego związku jest w Elblągu, ja jestem prezesem, a w czerwcu ubiegłego roku zostaliśmy przyjęci do rodziny olimpijskiej i dzięki temu mogliśmy kandydować do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego – mówi Antoni Czyżyk.

Elblążanin jest jedną z ponad 40 osób, które tworzą nowy zarząd PKOl. Prezesem został Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Związki Koszykówki, wyłoniono już też prezydium i sekretarza generalnego. .

- Jest nowy prezes, nowe szanse i mam nadzieję, że to również Elblągowi przyniesie wiele możliwości, które się otwierają. Myślę, że jestem gwarantem tego, że wiele dobrych sportowych rzeczy może się w Elblągu zdarzyć, łącznie z wizytami w naszym mieście przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego – dodał Antoni Czyżyk, który jest również wiceprezydentem ds. rozwoju WDSF, czyli Światowej Organizacji Tanecznej.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama