UWAGA!

Gotowi do startu...

 Elbląg, Gotowi do startu...
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Najstarszy uczestnik ma 78 lat, jest Francuzem z Compiegne - partnerskiego miasta Elbląga. Michel Etienne w najbliższą niedzielę już po raz kolejny wystartuje w elbląskim Biegu Piekarczyka.

- Rok temu mówił, że nie będzie już startował, a jednak się trzyma - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W ubiegłym roku Francuz trasę 10 kilometrów pokonał w czasie 51,49,84 minuty, co dało mu trzecie miejsce w kategorii wiekowej 70 plus. Tytułu mistrzowskiego w tej kategorii wiekowej będzie bronił Janusz Kosowski z Olsztyna, który w ubiegłym roku osiągnął czas 46:28:62 minuty. Na listach startowych widnieje 16 zawodników w wieku powyżej 70 lat. 12 z nich będzie rywalizowało na trasie 10 kilometrów, czwórka pobiegnie na 5 kilometrów.

Ogółem na listach startowych widnieje prawie 800 zawodników, którzy o zwycięstwo powalczą na dwóch dystansach: 10 i 5 kilometrów. Ci, którzy jeszcze się nie zdążyli zapisać, ostatnią szansę mają w sobotę (3 czerwca) w biurze zawodów.

W ubiegłym roku pierwszy zawodnik (Alex Sanko z Malborka) na dystansie 10 kilometrów linię mety przekroczył po 31:30 minut. Wśród kobiet triumfowała Swietłana Sanko (Malbork) z czasem 36:44:78 minuty. Na dystansie 5 kilometrów odpowiednio: Paweł Moskal z Kurzętnika (15:51:03 min.) i Anna Koziarska z Elbląga (19:28:98 min.)

Start na obu dystansach w niedzielę (4 czerwca) o godzinie 11 na ul. Teatralnej przy CSE Światowid.

- Warto podkreślić, że w tym roku mamy rekordową liczbę dzieci - mówił Marek Kucharczyk, dyrektor MOSiR.

Najmłodsza zawodniczka będzie miała 5 miesięcy i 20 dni. Na listach biegu dzieci widnieje liczba 601 startujących, którzy do pokonania będą mieli dystanse (w zależności od wieku) od 50 do 600 metrów.

Biegi dziecięce rozpoczną się o 8.45 otwarciem zawodów, pięć minut później wystartują dzieci w wieku 13 - 14 lat, które rywalizować będą na dystansie 600 metrów.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w siedzibie MOSiR w budynku lodowiska Helena. Wydawanie pakietów startowych w niedzielę od godziny 8 lub w sobotę w CH „Ogrody“ w godzinach 12 - 18.

 

Dodatkowe informacje o Biegu Piekarczyka:

Poznaj trasę i pacemakerów

Atrakcje podczas Biegu Piekarczyka

Komunikacja miejska w trakcie Biegu Piekarczyka

Utrudnienia w ruchu

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama