UWAGA!

Jak masz gwiazdkę, to masz pieniądze

 Elbląg, Jak masz gwiazdkę, to masz pieniądze
fot. pixabay.com

Dlaczego pieniądze na szkolenie młodzieży w piłce nożnej nie dostały Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol oraz SKFKS „Elbląska Szkółka Piłkarska“? Ponieważ nie mają „gwiazdki“ przyznawanej przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Od początku. W lutym prezydent Elbląga podzielił pieniądze z konkursu „Upowszechnienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jako sposób przeciwdziałania uzależnieniom“. 900 tys. zł podzielono pomiędzy 27 klubów. Trzy: Stowarzyszenie Sportów Walki Złomiarz Team, Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol oraz SKFKS „Elbląska Szkółka Piłkarska“ nie otrzymały wsparcia z tego konkursu. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

22 lutego wysłaliśmy do biura prasowego elbląskiego ratusza prośbę o wyjaśnienie, dlaczego ww. kluby nie dostały dofinansowania z tego konkursu. Odpowiedź otrzymaliśmy dopiero 10 marca (po 16 dniach).

- Zauważyć należy, że zgodnie z ogłoszeniem konkursowym złożenie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dotacji. Prezydent Elbląga, na podstawie rekomendacji komisji konkursowej, zastrzega sobie prawo do wyboru ofert najlepiej służących realizacji zadania - napisał Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

W przypadku piłki nożnej prezydent wybrał oferty dwóch klubów szkolących największą ilość dzieci: Olimpii (168 tys. zł) i Concordii (70 tys. zł). - W przypadku klubów, które w wyżej wymienionym konkursie złożyły oferty na szkolenie z zakresu piłki nożnej, komisja konkursowa najwyżej oceniła projekty złożone przez kluby: ZKS Olimpia Elbląg oraz MMKS Concordia Elbląg. Wspomniane wyżej stowarzyszenia kultury fizycznej posiadają certyfikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej, to jest: Złotą Gwiazdkę PZPN (Olimpia Elbląg – jedyny klub z takim certyfikatem w województwie) oraz Srebrną Gwiazdkę PZPN (MMKS Concordia Elbląg). Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. - informuje Łukasz Mierzejewski.

Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol oraz SKFKS „Elbląska Szkółka Piłkarska“ gwiazdek nie mają, w związku z czym dotacji nie dostały. Złomiarz pieniędzy nie dostał, ponieważ... - W przypadku Stowarzyszenia Sportów Walki Złomiarz Team o nieprzyznaniu dotacji zadecydowała niska ocena zaproponowanego projektu - poinformował Łukasz Mierzejewski.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo słusznie. Każdy chłopek roztropek zakładając coś na wzór Akademii Piłki Nożnej, komercyjną działalność gospodarczą posze wnioski. Pod szyldem stowarzyszenia np.
 • Daję jak chcem, komu chcem i ile chcem i tyle więc o co wam chodzi -:)
 • Grałem w Fifę tesz kcem pinionszki
 • To utwórz cwaniaczku akademie coś na wzór. Zrób coś dobrego. Reprezentuj miasto. Zbuduj duża organizacje od podstaw, szkol młodzież, dzieci. Żenujący komentarz z twojej strony. Brak wiedzy. Oślepniesz od ekranu w telefonie. Hashtagi: #M20
 • Dlaczego jakieś prywatne pesudoklubiki sportowe zarabiające na trenowaniu dzieciaków mają jeszcze dostawać kasę od elbląskiego podatnika? Co jako podatnik będę miał z tego, że może jeden na 5000 dzieciaków zagra kiedyś w jakiejś 2 lidze?
 • Jakiś trolik z glupotą i arogancją w tle broniący glupiej decyzji
 • @Upadły Harley - Idąc tym tokiem Ty jako oddany podatnik i wielki dostarczyciel podatków z Twojej wypłaty na pewno tez uważasz, że miasto klubów miejskich nie powinny dotować? Przeciez tez działają komercyjnie i pobierają składki, może i wyższe?
 • 168 tys to znaczy Pan prezes weźmie sobie no i oczywiście rozliczy się z tego a co dzieci dostaną z tego nic !!!!!
 • No tak standardowo popieram, to tylko w Pisie daje się kazdemu
 • Szanowni trenerzy z dwoch wymienionych akademii pilkarskich.... .... otóż..... nie chciało sie wam zlozyc wnioskow i spelnic kilku niewygorowanych kryteriow by otrzymac brazowa gwiazke? Nie rozumiem waszego postępowania i tym samym pretensji jakie macie. W pobliskim Pasleku z ktorego jak gdzies słyszałem macie niezly ubaw ze tacy slabi ze lejecie ich po 7 czy 8 maja gwiazdke. A Wy tacy wielcy trenerzy bedacy kiedys tak wielkimi gwiazdami (to oczywiscie żart) uczacy teraz swoich podopiecznych braku szacunku do wszystkich macie czelność miec pretensje? Nie rozumiem.... Moze ktos wyjasni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Diego Armando Maradona(2023-03-13)
 • Nie rozśmieszaj mnie lamusie. Podpisz się jak jesteś taki do przodu z czynieniem dobra. Szkółki których x na mieście, co na oczy murawy nie widziały bo najtaniej jest grać po szkolnych halach sportowych.
 • A co ma wspólnego Twój biznes cwaniaczku czyli Pana w dresiku z reprezentowaniem miasta ? Regulamin jest prosty, dla szkółek piłkarskich certyfikowane ośrodki mające coś wspólnego z PZPN. Zgłoś się, spełnij kryteria PZPN. Dotację wydaj na biedne dzieci robiąc im zajęcia za darmo.
Reklama