UWAGA!

Pieniądze na sport młodzieżowy podzielone

 Elbląg, Pieniądze na sport młodzieżowy podzielone
fot. pixabay

27 klubów sportowych z Elbląga otrzymało miejskie wsparcie z tytułu konkursu „Upowszechnienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jako sposób przeciwdziałania uzależnieniom“. Trzy kluby nie otrzymały wsparcia.

Do podziału na sport młodzieżowy z tytułu konkursu „Upowszechnienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jako sposób przeciwdziałania uzależnieniom“ było 900 tys. zł. Swoje oferty złożyło 30 klubów. 27 z nich otrzymało miejskie wsparcie. Najwięcej - Olimpia - 168 tys. zł, Truso - 134 tys. zł, Orzeł - 114 tys. zł. Trzy kluby: Stowarzyszenie Sportów Walki Złomiarz Team, Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol oraz SKFKS „Elbląska Szkółka Piłkarska“ nie otrzymały wsparcia z tego konkursu.

Poniżej prezentujemy zestawienie klubów, które otrzymały wsparcie wraz z liczbą punktów zdobytych w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2022 r.

System Sportu Młodzieżowego to „spójny i jednolity dla wszystkich dyscyplin system klasyfikacji polskiego sportu młodzieżowego. Budowany corocznie. Uwzględnia wyniki z głównych imprez (zwykle Mistrzostwa Polski) dla 4 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec. Udostępnione wyniki dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin.“ - możemy przeczytać na stronie internetowej Instytutu Sportu w Warszawie.

 

Wyniki miejskiego konkursu na wsparcie sportu młodzieżowego (w nawiasie punkty zdobyte w 2022 r. w Systemie Sportu Młodzieżowego)

ZKS Olimpia - 168 tys. zł (28,28 pkt)

MKS Truso - 134 tys. zł (217,98 pkt.)

KS Orzeł - 114 tys. zł (168, 51 pkt)

Silvant Kajak - 85 tys. zł (147,5 pkt)

MMKS Concordia - 70 tys. zł (6 pkt)

UKP Jedynka - 41 tys. zł (49 pkt)

Stowarzyszenie „Jantar“ - 23 tys. zł (brak punktów)

UKS Viking - 21 tys. zł (18 pkt)

Elbląski Klub Karate - 20,55 tys. zł (brak punktów)

EKS Mlexer - 20 tys. zł (1 pkt)

UKS Tomita - 20 tys. zł (39 pkt)

LUKS Podnoszenia Ciężarów „Meyer“ - 19 tys. zł (12 pkt.)

A. K. „Andrex“ - 17 tys. zł (brak punktów)

Elbląski Szkolny Związek Sportowy - 17 tys. (brak punktów)

KPR Elbląg - 16 tys. zł (brak punktów)

UKS „Szóstka“ - 15 tys. zł (3 pkt)

UKS „Wikingowie“ - 15 tys. zł (brak punktów)

IKS Atak - 14 tys. zł (17 pkt)

UKS „Kontra“ - 13 tys. zł (10 pkt.)

UKS Kosai Judo - 11 tys. zł (2 pkt.)

Stowarzyszenie Taneczne Cadmans - 10 tys. zł (brak punktów)

UKS Orlik - 8 tys. zł (2 pkt.)

KS Olimpia Zapasy - 8 tys. zł (5 pkt)

UKS „Pirat“ - 7 tys. zł (brak punktów)

UKS „Skoczek“ - 5,45 tys. zł (29 pkt)

Elbląski Klub Orienteeringu „Gryf“ - 5 tys. zł (brak punktów)

UKS „Jar“ - 3 tys. zł (brak punktów)

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wczoraj wiadomość że Energa sponsorem OE a dzis. Harleyowiec: szybko piszcie artykuł że my też dajemy na OE. Praktyki rodem PRL. Nawet na zdjęcie z Megabajtkiem się nie załapał a przecież chodzi o klub miejski. Chyba już wszyscy mają do głęboko w...
 • @Ruminek - Przecież to nie Obajtek dał ani Śliwka tylko Ty i Ja i cały naród w cenie benzyny i rachunków dwukrotnie wyższych niż rok temu. Co niby Pan Wróblewski ma zrobić??? Też musi mieć na swoje wynagrodzenia i pracowników.
 • Inteligencją pasujesz mi na pracownika UM bo takie oczywistości piszesz jak dziecko po 4 klasach podstawówki.
 • @Ruminek - a ty mi pracownikiem służb oczyszczania miasta dwie klasy
 • Jantar oczywiście najwięcej bez żadnych punktów. Czyżby jakiś Czyżyk miał w tym swój udział?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  czarnelubbiale(2023-02-22)
 • no to młode talenty sportowe poszaleją, tylko dlaczego znowu Olimpia /piłkarzyki mają swoją akademię i nowego sponsora którego z dumą przedstawiał prezes/ dostaje najwięcej, silvant ma sponsora / niedawno się chwalili /, a Truso jako klub typowo miejski liczący się w klasyfikacji ogólnopolskiej tylko 134 tys. zł? no i co panie radny "zamienniku" Matwiejczuk z KWWWW zrobiłeś aby Truso było bardziej docenione finansowo?
 • @kkk/wf/ - proszę zwrócić uwagę, że Silvant zdobył 147,5 pkt w systemie sportu młodzieżowego. Jest to trzeci wynik spośród klubów znajdujących się na tej liście (zaraz po MKS Truso i KS Orzeł). Aby robić takie wyniki potrzeba dobrego finansowania i tu sam sponsor nie podźwignie ciężaru. Jedyne co może dziwić to właśnie duża kwota dla Olimpii przy mizernych 28,28 pkt.
 • szkoda, że Olimpia tak mało dostała... za swoje wyniki. Miasto powinno co najmniej bańkę wyłożyć na produkcję młodych kopaczy; )
 • Redaktor SM zestawił kwoty z dotacji ze zdobytymi przez kluby punktami zapewne "dla jaj". Dziś zrezygnowałem z ulubionej krzyżówki (jestem szczęśliwym emerytem), na rzecz dedukcji nad związkiem rzeczonych punktów z otrzymanymi pieniędzmi przez kluby. I jak sądzę ten mój wiek emerytalny jest winien temu, że nijak tego związku nie dostrzegam. Mając powyższe na uwadze, bardzo proszę Szanownego Redaktora SM o napisanie szerzej o kryteriach, a może nawet Szanownego Rzecznika Pana Prezydenta, o wyjaśnienie, jakimi kryteriami kierował się Jego Wysokość, przyznając te pieniądze. A może jest to próba wpisania się w jakże modną ostatnio ogólnopolską akcję rozdawania kasy swoim!? Ale chyba nie, wszak PiS i PSL łączy tylko pierwsza litera skrótu!
 • @paterek - Tu więcej o tegorocznej punktacji w Systemie Sportu Młodzieżowego www.portel.pl
 • I jeszcze pragnę dodać, że traktowanie ludzi sprzątających miasto jako drugi sort, jest poniżej wszelkiej krytyki. Bez ich pracy, niewydarzony komentatorze, zdechł byś od brudu i smrodu, czego ani Tobie, ani sobie, oczywiście nie życzę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  paterek(2023-02-22)
 • Dziękuję Panie Redaktorze SM (pozostanę przy inicjałach z czystego lenistwa) za błyskawiczną reakcję, ale nijak to mi nie wytłumaczyło zależności pomiędzy pieniędzmi a punktami. Zdobywanie punktów jest przejrzyste, ale ich korelacja z dotacjami już niestety nie. Także moja prośba jest nadal aktualna.
Reklama