Meblarze z Pucharem Prezydenta

Elbląg, Meblarze z Pucharem Prezydenta

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg okazali się najlepsi w Turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga. Podopieczni Grzegorza Czapli wygrali wszystkie swoje mecze, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce. Zobacz zdjęcia.

Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga odbył się już po raz szósty. Jest to dwudniowa impreza, odbywająca się w przerwie pomiędzy pierwszą, a drugą rundą, mająca na celu m.in. sprawdzenie dyspozycję zawodników. W tegorocznej edycji udział wzięły cztery drużyny: Pomezania Malbork, Warmia Olsztyn, Kar-Do Spójnia Gdynia oraz KS Meble Wójcik Elbląg.
       Pierwszego dnia elblążanie rozegrali jeden mecz, z którego wyszli zwycięsko.
       Niedzielne zmagania Wójcik rozpoczął od pojedynku z olsztyńską Warmią. Początek meczu był zły w wykonaniu obu ekip, które raziły niecelnymi rzutami. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 6. minucie. Do 10 minuty gra była w miarę wyrównana, a na tablicy wyników było 4:4. Kolejne akcje należał do Meblarzy, w ataku brylował Jakub Olszewski, który rzucił cztery gole pod rząd. Bramki od początku meczu pilnował Jacek Krawczyk i jak się później okazało było to dobre posunięcie trenera, gdyż zawodnik ten wybronił kilka cennych piłek. Elblążanie grali dobrze w ataku pozycyjnym oraz w defensywie i z minuty na minutę powiększali przewagę, która na koniec pierwszej połowy wynosiła osiem bramek (19:11). Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana i przez spory okres gra toczyła się punkt za punkt. Trener Czapla rotował składem i dał pograć wszystkim zawodnikom. Warmia starała się gonić wynik i w pewnym momencie zmniejszyła dystans do czterech punktów. Gospodarze mieli problemy z celnością, jednak zdołali utrzymać bezpieczną przewagę do końca meczu. Meblarze wygrali 31:27.

Grzegorz Czapla - Próbowaliśmy grac trzema szóstkami i był to bardziej szkoleniowy mecz. Po pierwszej połowie prowadziliśmy wysoko, ale nie o to tu chodzi. Zawodnicy mają się uczyć grać, nie patrzeć na zegar. Mają biegać do przodu, bez względu na to czy wygrywają czy przegrywają, mają robić swoje.

KS Meble Wójcik Elbląg - Warmia Olsztyn 31:27 (19:11)
       Wójcik: Krawczyk, Rycharski, Plaszczak - Malewski 7, Olszewski 5, Spychalski 5, Malandy 4, Ośko 3, Nowakowski 2, Kupiec 2, Kostrzewa 2, Malczewski 1, Bąkowski, Mazur.

W drugim niedzielnym pojedynku Pomezania Malbork pokonała Kar-Do Spójnię Gdynia 34:26, zatem o tym kto zdobędzie puchar miał zdecydować ostatni mecz pomiędzy Wójcikiem a Pomezanią.

Pojedynek rozpoczął się od gola najskuteczniejszego zawodnika gości Marka Boneczko. Do 13. minuty gra była wyrównana i toczyła się niemal bramka za bramkę. Kolejne minuty to dobra gra Malborka, a w szczególności wspomnianego Boneczko, który zdobył trzy z czterech kolejnych bramek. W 21. minucie przy stanie 9:6 dla Pomezanii trener Czapla poprosił o czas. Elblążanie uporządkowali nieco swoją grę, a w ataku skuteczny był Damian Spychalski. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych, którzy wykorzystując błędy Meblarzy zdobyli cztery bramki pod rząd. Po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała 16:11 dla Malborka. W drugiej połowie Wójcik wzmocnił obronę, w bramce dobrze interweniował Henryk Rycharski, co pozwoliło na przeprowadzanie kontrataków. W 54. minucie po trzech z rzędu golach Damiana Spychalskiego, Meblarze doprowadzili do wyrównania 21:21. Gospodarze grali zdecydowanie w ataku i po bramkach wspomnianego Spychalskiego oraz Mikołaja Kupca, wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do końca meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24.

Grzegorz Czapla - Jesteśmy ogromnie zmęczeni, co widać było w pierwszej części meczu, z kolei w drugiej Pomezania stanęła. Nie boimy się grać w obronie i musimy umieć grać wszystkie warianty, jakie stosują przeciwnicy. Popełnialiśmy pewne błędy, ale to wynika włąśnie ze zmęczenia. Szukaliśmy zmiennika na pozycję Tomka Maluchnika i okazało się, że rewelacyjnie na tym turnieju znalazł się Damian Spychalski. Przez kolejne dni będziemy szlifować atak pozycyjny. We wtorek gramy jeszcze sparing z drugą ligą, więc będzie okazja do przećwiczenia pewnych wariantów.

KS Meble Wójcik Elbląg - Pomezania Malbork 26:24 (11:16)
       Wójcik: Plaszczak, Rycharski, Krawczyk - Spychalski 9, Kupiec 4, Ośko 3, Malandy 3, Olszewski 2, Kostrzewa 2, Malewski 1, Malczewski 1, Nowakowski 1, Mazur.