Młodziczki Truso nie zagrają w półfinałach mistrzostw Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Młodziczki Truso nie zagrają w półfinałach mistrzostw Polski (piłka ręczna)

Młode szczypiornistki Truso nie zdołały pokonać faworyzowanego Karczewa i przegrały 16:22. Drużyna Marty Czapli ostatecznie zajęła trzecie miejsce w turnieju i niestety nie awansowała do półfinałów mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia.

Przed dzisiejszym meczem elblążanki były w trudnej sytuacji, bo żeby myśleć o awansie do kolejnego etapu rozgrywek musiały pokonać MKS Karczewo - aktualnego mistrza Polski, który do tej pory wygrał w Elblągu wszystkie spotkania i to znaczną różnicą bramek. Decydujące okazało się pierwsze spotkanie, kiedy to Truso nieznacznie uległo Victorii Świebodzice (21:23). Dziś karczewianki pokazały, że są poza zasięgiem wszystkich drużyn grających w Elblągu.
       Wynik pojedynku otworzyła z linii 7. metra Martyna Szulc. Skrzydłowa Truso pokazała, ze jest świetną egzekutorką rzutów karnych, bo tylko w pierwszej połowie wykorzystała cztery okazję na zdobycie bramek. Niestety poza tym elementem niewiele wychodziło naszym szczypiornistkom. Dziurawa defensywa pozwalała rywalkom kilkukrotnie przeprowadzać niemal identyczne zagrywki, które niemal zawsze kończyły się zdobyciem bramki. Szwankowało także rozegranie, niedokładne podania kończyły się autem lub przechwytem rywalek, a te nie marnowały swoich szans i powiększały przewagę, która w 23. minucie wynosiła siedem bramek. Wynik pierwszej połowy na 7:13 ustanowiła Patrycja Szczepańska.
       Po zmianie stron na parkiecie nadal dominowały przyjezdne. W szeregach elbląskiej drużyny mnożyły się błędy w postaci strat, niedokładnych podań i niecelnych rzutów. Piłkarki Karczewa nie dały sobie rzucić gola przez trzynaście minut, a same zdobyły w tym czasie pięć i ich przewaga urosła do jedenastu bramek. Co dziwne elblążanki zaczęły odrabiać straty gdy zmuszone były grać w osłabieniu. Sprawy w swoje ręce wzięła Wiktoria Tarczyluk i Martyna Szulc. Obie trafiły do bramki MKS dwukrotnie i o czas poprosił trener przyjezdnych. Karczewianki nieco uporządkowały swoją grę, jednak nasze szczypiornistki zanotowały kolejną serię i doszły rywalki na pięć trafień. Przewaga była jednak zbyt duża do odrobienia i ostatecznie Truso przegrało 16:22.

MKS Truso Elbląg - MKS Karczewo 16:22 (7:13)
       Truso:
Oracz, Święconek - Szulc 6, Szczepańska 5, Tarczyluk 4, Szczygieł 1, Johen, Rogowska, Linda, Podkościelna, Wojda, Karpińska, Giszczak, Gałecka.
       Najlepszą zawodniczką w zespole Truso została wybrana Martyna Szulc.

Marta Czapla - Dużo młodsze dziewczyny nie udźwignęły presji boiska i grania u siebie. Z przykrością musimy stwierdzić, że jeszcze w tym roku nie zagramy w półfinale. Ostatni mecz z mistrzem Polski pokazał, że sportowo jeszcze trochę nam brakuje. Szkoda za to pierwszego spotkania, bo to my mogłybyśmy cieszyć się z awansu do półfinału. Przed nami dużo pracy, mamy w swoim składzie zawodniczki, które trenują dopiero od września. Brakuje też sportowej złości, mam nadzieję, że z biegiem czasu, jak rozegrają więcej meczów to się tego nauczą. Brakuje nam doświadczenia boiskowego, bo nie mamy z kim grać. Nasze województwo jest najsłabsze w całej Polsce, bo grają w nim tylko cztery drużyny w lidze młodziczek, a w innych po czternaście-szesnaście.