UWAGA!

Szczypiorniści się dogadali, w piłce nożnej bez porozumienia

 Elbląg, Elbląskie kluby szczypiorniaka podpisały porozumienie
Elbląskie kluby szczypiorniaka podpisały porozumienie (fot. Anna Dembińska)

Kluby piłki ręcznej podpisały porozumienie o współpracy dotyczące szkolenia i dalszej gry młodych zawodników i zawodniczek. W piłce nożnej – na razie bez zmian. Swoje drużyny seniorskie w przyszłym sezonie zachowają oba elbląskie kluby. Olimpia otrzymała dotację z miasta w wysokości 200 tys. zł.

Dziś (1 lipca) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prezydenta Elbląga oraz przedstawicieli elbląskich klubów piłki ręcznej oraz Olimpii Elbląg. Konferencja mogła być okazją do dyskusji z władzami miasta na temat przyszłości piłki nożnej, gdyby nie fakt, że dziennikarze byli powstrzymywani od zadawania pytań.

 

Piłka ręczna

Elbląskie kluby Start, Klub Piłki Ręcznej, Truso oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 podpisały porozumienie w sprawie szkolenia i przechodzenia utalentowanych piłkarek i piłkarzy do klubów seniorskich. Najważniejszym punktem porozumienia jest umożliwienie wychowankom Truso przejście do seniorskich drużyn Startu (piłkarki) i KPR (piłkarze). Seniorskie kluby zadeklarowały, że co roku na wychowanki i wychowanków Truso będą czekały cztery miejsca w pierwszych drużynach seniorskich. Więcej szczegółów podamy wkrótce w osobnym tekście poświęconym elbląskiej piłce ręcznej.

 

Piłka nożna

Porozumienie z 2 marca tego roku, w ramach którego seniorskie drużyny piłkarskie z Elbląga miały być w jednym klubie, straciło ważność. W przyszłym sezonie Olimpia zagra w II lidze, rezerwy Olimpii i Concordia w IV lidze. Z tych nielicznych zdań, które padły na konferencji można wnioskować, że przyszłość przed pomarańczowo – czarnymi rysuje się raczej w ciemnych barwach. Na razie nie wiadomo nawet, czy seniorzy Concordii będą grali na stadionie przy ul. Krakusa. Niestety, na konferencji nie było przedstawicieli pomarańczowo – czarnych i nie mogliśmy poznać ich wersji wydarzeń.

- Concordia chciała, żeby nowy klub miał inne barwy i inną nazwę niż Olimpia. Na to nie mogliśmy się zgodzić – wyjaśniał Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Próbujemy skontaktować się z przedstawicielami Concordii, żeby poznać ich stanowisko w sprawie nieudanej fuzji.

Olimpia Elbląg otrzymała 200 tys. zł z konkursu „wsparcie szkolenia sportowego w piłce nożnej seniorów w drugim półroczu 2021 roku”. Na konkurs wpłynęły dwie oferty: drugą na kwotę 50 tys. zł złożyła Concordia. Oferta pomarańczowo – czarnych nie spełniła oczekiwań komisji konkursowej i zgodnie z zapisem w ogłoszeniu konkursowym całość dotacji przekazano jednemu klubowi. Konkretnie – Olimpii Elbląg.

Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg zapowiedział budowę drużyny, która w perspektywie kilku lat będzie mogła powalczyć „o coś więcej”. Zapowiedział też zwołanie konferencji prasowej (ma się odbyć w przyszłym tygodniu), na której będzie mógł przedstawić więcej szczegółów dotyczącego przyszłego sezonu.

 

Więcej na temat przyszłości elbląskiej piłki  nożnej napiszemy wkrótce.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ". .. w perspektywie kilku lat powalczyc o cos więcej"-tego sie nie da nawet skomentować!!!!!czyli dalej sieczka i walka o byt
 • Tylko słychać śmiech i rźenie koni, koń by się uśmiał z tej walki o wyższe cele, już te cele pokazujecie nam od lat, minimalizm, bylejakość, te same kłamstwa, darujcie sobie tą ciągle powtarzaną kpinę teraz to z siebie kpicie czy dalej chcecie sobie z nas robić jaja?
 • Nie było przedstawicieli Concordii bo kazaliście im nie przychodzić hahaha. Wróbel i Guminiak wstydu nie macie. Osoba świecka a kłamie jak najęty, ludzie obudźcie się!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Ratusz(2021-07-01)
 • Rozwiązać ten pomarańczowy klub z Batorowa. Chcą się bawić w seniorów to niech się bawią. Dotacja z Gminy i niech się bawią. A od miejskiej kasy łapy precz. Nie wiadomo czy będą grać na Krakusa? Batorowo czeka na was. B klasa Warmia Elbląg tam gra. Tam jest wasze miejsce. Bez honoru. Podpisują porozumienie, a teraz się wycofują. Kabaret!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  17
  Haju(2021-07-01)
 • Tzw. Ciuciubabka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Niemen(2021-07-01)
 • Już połączyli Olimpię z Olimpią 2004 i co z tego wynikło. Z sześciu drużyn seniorskich w Elblągu zostały 3.Każda drużyna tj Olimpia, Olimpia 2004 i Concordia kopała na jakimś poziomie i każda miała zespół rezerw. Teraz jak któryś z chłopaków kończy wiek juniora i nie łapie się w pierwszym zespole poprostu kończy przygodę z piłką kopaną albo ląduję w podelblaskiej wsi gdzie po 2 sezonach i tak kończy w ogóle przygodę z piłką. Drugą strona medalu są finanse. .. Nigdy w życiu nie przyjdzie tu poważny sponsor bo nie ma infrastruktury patrz stadion zniweczony plan budowy i kasa łyknieta przez Olsztyn. Chcesz robić awans a tu kilka baniek trzeba wyłożyć na reanimację trupa, ,stadion".
 • piłkarze ręczni poproszę. nie znoszę szczypioru!
 • @Miejscowy Kibic - To daj ze swojej kieszeni bo mnie Olimpia kalafiorem wisi a kasa miasta jest wszystkich mieszkańców
 • @Aw63 - Aw63 widać że z wf była 3 z minusem i stawiali Cię na bramce. Sport to reklama miasta i rozwój w każdym aspekcie. Oczywiście że dam że swoich płacąc za bilety. Chcę oglądać sport w moim mieście na wyższym poziomie a nie jeździć np do Trójmiasta. Chcę żeby moje dzieci również chodziły i oglądały a nawet uprawiały sport na wyższym poziomie. Pozdrawiam
 • Concordia i Olimpia to kompletne dziady piłkarskie. Rozwiązać to komiczne towarzystwo -- to jedyne wyjście. Należy stworzyć nowy Klub, który firmować będą nowe twarze, najlepiej dużo młodsze.
 • Batorowski baron dalej będzie doił. Wszystko musi przejść przez jego tłuste łapska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  Zizu77(2021-07-01)
 • JEDNO MIASTO JEDEN KLUB stało się faktem!!! Brawo UM. Brawo Wróblewski. Zatankuje Ci za to twojego harleja do pełna. Nie ma zgody i nigdy nie będzie na zmianę barw i nazwy Olimpia Elbląg!!!
Reklama