UWAGA!

'Odniosłyśmy mały sukces'

 Elbląg, źródło: pgnig-superliga.pl
źródło: pgnig-superliga.pl

Piłkarki ręczne Startu przegrały swój ostatni mecz w tym sezonie i ostatecznie zajęły szóste miejsce. Elblążanki okazały się lepsze od kielczanek oraz koszalinianek. - Widocznie na to nas było stać, ale wiem że potencjał tej drużyny jest dużo dużo większy - powiedziała Barbara Choromańska.

Ostatnim rywalem Startu w sezonie 2021/2022 był MKS FunFloor Perła Lublin, czyli zespół w którym gra wiele reprezentantek kraju i bardzo doświadczonych zawodniczek. Drużyna Moniki Marzec wywalczyła wicemistrzostwo Polski i chciał ostatni mecz we własnej hali zakończyć wyraźnym zwycięstwem. Tak się też stało i mimo początkowej dominacji elblążanek, lublinianki szybko weszły w swój dobry rytm i wygrały 36:23.

- Chciałyśmy sprawić niespodziankę i zagrać dobry mecz. W pewnych fragmentach to wychodziło, w pewnych nie. Każda z nas zostawiła serce na boisku i bez względu na wynik, chciała osiągnąć jak najwięcej - powiedziała po meczu Barbara Choromańska. - Grałyśmy po raz ostatni w tym sezonie z tegorocznym wicemistrzem Polski. Wiedziałyśmy, ze ten mecz będzie ciężki, ale mimo to starałyśmy się pokazać z dobrej strony. Całkiem dobrze weszłyśmy w mecz, ale później nasze błędy doprowadziły do remisu, a następne kontry lublinianek zapewniły im kontrolę wyniku do ostatnich minut - dodała Paulina Kopańska.

Elbląski zespół zajął ostatecznie szóste miejsce na koniec rozgrywek, wyprzedzając w ligowej tabeli Koronę Handball Kielce oraz Młyny Stoisław Koszalin. Obrotowa EKS podkreśliła, że jej drużyna z roku na rok powinna osiągać lepsze wyniki. - Jesteśmy młodym i niedoświadczonym zespołem. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze chce się więcej. Widocznie na to nas było stać, ale wiem że potencjał tej drużyny jest dużo dużo większy i jeśli w kolejnych sezonach ta praca będzie taka sama jak w tym sezonie, to wierzę że w przyszłym roku albo za dwa lata będzie jeszcze lepiej. Przede wszystkim brakuje nam doświadczenia, bo w wielu sytuacjach pojawiały się głupie błędy. Wiadomo, że dla tych młodych zawodniczek, które występują pierwszy raz w superlidze, to jest inna perspektywa grania. Pamiętam swój pierwszy sezon, jak się wtedy stresowałam i wcale nie dziwię się dziewczynom, że nie zawsze mogły grać na sto procent chociaż bardzo chciały. Zawsze chce się więcej, ale najwidoczniej tak musiało być i przyjmujemy to. W następnych sezonach mamy nadzieję na więcej - powiedziała Barbara Choromańska.

Dla Pauliny Kopańskiej właśnie zakończony sezon był pierwszym, który spędziła w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Patrząc na to, że zespół jest bardzo przebudowany i większość z nas debiutowała w superlidze, to jest to szóste miejsce jest małym sukcesem. Oczywiście mogło być lepiej i każda z nas chciałaby zająć wyższe miejsce, ale cel na ten sezon został osiągnięty - mówiła rozgrywająca Startu.

 

Zobacz tabelę końcową PGNiG Superligi kobiet

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • hahahaha po co wy istniejecie eks falstarcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  16
  siesta777(2022-05-23)
 • Jaka laurka. Poklepcie się jeszcze same po plecach. Choromańska jakby nie wiedziała, że nie ma czegoś takiego jak ten zespół. Ten zespół to co roku nowy zespół. Nowa zgraja przesiąknięta amatorszczyzną i bylejakością.
 • Chyba na innym meczy Panie były.36:23 to jest demolka. MKS trochę zaspał i tyle z tej Waszej waleczności zostało do 3:0... Tracić 9 bramek z rzędu to chyba na stojąco grała obrona EKS.
 • No ale kogo to obchodzi. Skoro ambicją Zarządu jest mieć młody i niedoświadczony zespół to my chyba wszystkim to pasuje.
 • Polskie kluby pokazują że się da. Gratuluję
 • 6 miejsce na 8 drużyn w tejże lidze nazywać... sukcesem to chyba delikatnie mówiąc przesada. Ani za rok, ani za dwa lata od tego 6 miejsca sie nie odkleicie. A nadzieja proszę pani zawodniczki to...... Obiektywna ocena Waszej gry na to nie wskazuje, by... bezkrytycznie wierzyć w to czego nie osiągnięcie?
 • Kpiny. Dobrze zaczelyscie? Chcialy sprawic niespodzianke ? Sama zaczelas na lawce. Szczepanik i pająk nawet nie przyjechaly. Niespodzianka ze wogule wyszly na boisko
 • Miejsce na koniec sezonu, za te drobne od komucha i chore wymogi odnośnie 4 "piłkarek" z Truso, to wynik ponad oczekiwania. Brawo. Inną sprawą jest kompletnie zagubiony zarząd, zadowalający się jałmużną i czekający nie wiem na co, na nowego włodarza w ratuszu spod znaku PO chyba?
 • @hd - Fatalnie. Zablokował miejsce dla 4 znaczących transferów, które odwołał EKS wstawiając w to miejsce 4 z Truso. Kto płaci ten wymaga. A kto nie ma miedzi ten w domu siedzi a nie udaje klub sportowy na miarę Superligi.
 • @Marcin40 - Kto płaci, tak. Kto rzuca ochłapy i za te drobne chce udawać, że wspiera sport i wpisuje sobie to w CV, morda w kubeł i na Harleya udawać motocrossowca. Też sport.
 • @hd - Niespełnione ambicje i oczekiwania kibiców a możliwości sponsorów to jak się okazuje dwa bieguny. Pokaż mi większego mecenasa tego sportu w tym mieście.
 • @Marcin40 - W naszym mieście, naszym, nie tym. Jako te, traktuje je zapewne komuch, z widomym skutkiem. Nikt nie będzie ładował kasy za damski... w sport, bez win-win. My wam ulgi i preferencje, wy kasę w klub. Ciężko jednać gadać o tym przez zamknięte drzwi.
Reklama