UWAGA!

Co można robić w czasie epidemii

 Co można robić w czasie epidemii

Nadrabianie zaległości kulturalnych - dobra książka, film, a może serial? Po właśnie te rzeczy sięgają najczęściej ludzie podczas epidemii

Czas epidemii, kiedy większość osób znalazła się wśród swoich czterech ścian, sprawił, że wiele osób postanawia nadrobić zaległości lub zgłębić tajniki dziedzin, o których zawsze myśleli, ale nigdy nie było czasu, aby plany wcielić w życie. W momencie kiedy zachodzi konieczność siedzenia w domu, a kontakty z innymi ludźmi są stanowczo ograniczone, warto powrócić do swojego hobby i w miarę możliwości zgłębiać kolejne dziedziny. Wśród elementów naszego życia, na który wielu osobom zawsze brakuje właśnie czasu jest kultura. Kultura wszelaka, niezależnie czy są to książki, filmy, seriale, muzyka, czy też spektakle teatralne. Zamknięcie wśród własnych czterech ścin jest doskonałym pretekstem do tego, by pokusić się o nadrobienie zaległości. Przeczytanie biografii ulubionych twórców czy też sportowców, pomogą nam zgłębiać różnego rodzaju dziedziny. Nadrobienie filmów, które w ostatnich latach zostały uznane za najlepsze przez międzynarodowych krytyków to także doskonały pomysł na rozwijanie sfery kulturalnej. Ale nie samą kulturą człowiek żyje, dlatego też bardzo wiele osób w czasie epidemii decyduje się na wykonywanie różnego rodzaju napraw, niewielkich remontów, które od dawna były zaplanowane, ale niestety brak czasu skutecznie uniemożliwiał doprowadzenie tego do końca. Tym bardziej w czasie, kiedy świat zwolnił obroty, a my w tej samej przestrzeni spędzamy niemal każdy dzień, to warto pokusić się o takie zagospodarowanie naszego miejsca, byśmy to my czuli się w nim jak najlepiej, najbardziej komfortowo.

 

Jak zacząć swoją przygodę z postprodukcją? Po jakie programy warto sięgać na wstępie?

Czas spędzany w domu to także doskonały pretekst do tego, by nabyć nowe umiejętności. Jedni marzyli zawsze aby nauczyć się fotografii. Inni z kolei chcieli nauczyć się kręcenia filmów oraz późniejszej postprodukcji, czyli wszelkich późniejszych etapów, związanych z audio-wizualną sferą kinematografii. Jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z montażem, to warto pokusić się o ściągnięcie na swój komputer programu do obróbki wideo. Wśród dostępnych na rynku programów, znajdziemy takie, które na samym początku z pewnością sprostają naszym wymaganiom. Warto na starcie pobrać darmowy program do obróbki wideo i sprawdzić czy w ogóle będziemy chcieli rozwijać w przyszłości tę pasję. Wiele osób zaczyna od zakupu licencji programu, a po jakimś czasie stwierdza, że montaż nie jest dla nich. Wówczas może okazać się, że będzie się to wiązało dla nas z pewnymi stratami finansowymi. Dlatego też warto na początku spróbować swoich sił na całkowicie darmowym programie do obróbki wideo, by później ewentualnie przenieść się do bardziej profesjonalnych. Wiele programów działa niemal tak samo, więc przeniesienie się z jednego do drugiego,zajmuje zazwyczaj do kilku dni. Warto zgłębiać swoje pasje w wolnym czasie, ponieważ później będziemy mogli uzyskać z tego tytułu wymierne korzyści.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/obrobka-video-najlepsze-programy/

 

--- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie