UWAGA!

Jak się uczyć języka? Metody nauki języka angielskiego

2021-05-08
12:01
 
Jak się uczyć języka? Metody nauki języka angielskiego

Nauka języka obcego dla wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Wiele osób twierdzi, że nie urodziło się z talentem do języków obcych. Ale czy na pewno do tego potrzebny jest talent? Odpowiedź jest prosta - nie. W nauce języka angielskiego i innych języków chodzi o systematyczność i dobór odpowiedniej do swoich możliwości metody. Jak się uczyć języka? Jakie metody wybrać? Czy nauka angielskiego online, czy może offline? Podpowiadamy poniżej.

Jakie metody nauki języka angielskiego są popularne?

Angielski w domu

Kurs angielskiego online?

Angielski z native speakerem?

 

Jakie metody nauki języka angielskiego są popularne?

 

Nauka angielskiego online czy w stacjonarnej szkole językowej?Wiele osób zadawało sobie pytanie. W obecnych czasach, kiedy wybór ograniczył się tylko do jednego wyboru: kurs angielskiego online wiele osób zastanawia się czy podjąć to wyzwanie i zacząć się uczyć tego języka. Specjaliści z TalkBack twierdzą, że angielski online może być tak samo skuteczny jak nauka w grupie, a nawet bardziej. Wszystko zależy od systematyczności. Oprócz nauki online trzeba także włożyć odpowiednią ilość pracy w naukę w domu. Angielski z native speakerem jest tak samo istotny jak otaczanie się tym językiem na co dzień. Dlatego wielu nauczycieli rekomenduje słuchanie muzyki w danym języku lub podcastów, oglądanie seriali w oryginale- bez napisów, konwersacje z native speakerami, a także włączanie myślenia w tym języku.

 

Angielski w domu

Nauka angielskiego online to nic trudnego. Potrzebny jest odpowiedni dobór kursu. Kurs angielskiego online dobrze jest wybrać pod swoje potrzeby i swój wolny czas. Dobrze jest pamiętać, że angielski online powinien się odbywać przynajmniej dwa razy w tygodniu, a oprócz tego, trzeba także znaleźć czas na odrabianie prac domowych. Oprócz zwykłej nauki w domu przyda się także native speaker online. Kontakt z żywym angielskim może następować przez różne aplikacje do nauki, rozmowę ze znajomymi lub indywidualny angielski z native speakerem. Ważne jest, żeby zacząć i używać tego języka w codziennym życiu. 

 

Kurs angielskiego online?

Kurs angielskiego online to świetny pomysł dla osób, które nie mają czasu dojeżdżać na zajęcia lub mają dodatkowe obowiązki w domu. Angielski z native speakerem, którego istotnym elementem jest mówienie w tym języku przełamie barierę językową i pozwoli poczuć się swobodniej w używaniu języka. "Zajęcia angielskiego online z lektorem nie różnią się specjalnie od standardowej formuły. Wciąż jest lektor, wciąż jest student. Zamiast tradycyjnej salki, jest natomiast komunikator. Ale lektor, zamiast rozmawiać z całą grupą, może skupić uwagę tylko na Tobie i na realizacji Twojego celu w nauce języka angielskiego. Dlatego zajęcia są bardzo efektywne." - mówi Leah Morawiec, ze szkoły języka angielskiego TalkBack, która prowadzi zajęcia angielskiego online z native speakerami.

 

Angielski z native speakerem?

Angielski z native speakerem jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze native speaker online często nie zna języka polskiego, więc żeby się z nim porozumieć trzeba naturalnie przełamać swoje opory i mówić po angielsku. Taka nauka angielskiego online ma wiele korzyści - przede wszystkim native speaker poprawi błędy. Po drugie kurs angielskiego online pozwoli oswoić się z językiem obcym i zacząć go używać z większą płynnością. Kurs angielskiego online to ogromna przygoda i przełamywanie barier. Ważna jest tu systematyczność i stały kontakt z angielskim. Oglądanie seriali po angielsku, czytanie artykułów, słuchanie piosenek, a nawet naklejenie napisów ze słówkami wokół siebie pozwoli szybciej przyswoić język.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej