UWAGA!

Jaki prezent dla mężczyzny wybrać?

 
Jaki prezent dla mężczyzny wybrać?

Wybór prezentu dla kobiety zwykle nie stanowi tak dużego problemu, jak wybór odpowiedniego upominku dla mężczyzny. Bez względu na to, czy chcemy kupić prezent dla taty, męża, czy kolegi z pracy, często nie wiemy, co wybrać. Jaki prezent będzie najwłaściwszy dla mężczyzny?

 

Upominek dopasowany do potrzeb

 

Chcąc zakupić prezent dla mężczyzny, należy pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie - staramy się kupować upominki praktyczne, których obdarowany będzie mógł jak najczęściej używać. Panuje błędne przekonanie, że faceci uwielbiają dostawać alkohol, skarpetki czy koszulki. Owszem, jeden czy dwa prezenty tego rodzaju z pewnością nie zaszkodzą, jednak warto wykazać się odrobiną fantazji, kupując prezent dla taty, męża czy chłopaka. Przede wszystkim zastanówmy się, co lubi mężczyzna, któremu chcemy kupić prezent bądź też jakie są jego potrzeby. Dopasujmy upominek do wieku, statusu społecznego i relacji, jakie łączą nas z konkretną osobą. Trudno bowiem sprezentować dokładnie to samo szefowi oraz ukochanemu.

 

Co wybierać dla mężczyzn?

 

Kobietom często wydaje się, że mężczyźni lubią dostawać rzeczy podobne do tych, które lubią otrzymywać w prezencie one. Tymczasem mężczyznom z reguły nie kupujemy odzieży, kosmetyków czy produktów do higieny. Każdy ma bowiem własne preferencje, a także potrzeby. Co więcej, praktyczny prezent wcale nie oznacza, że ma on zostać zużyty w krótkim czasie, jak dzieje się na przykład w przypadku tubki z kremem do golenia. O wiele lepiej jest kupić mężczyźnie profesjonalny zestaw do golenia, którego będzie mógł używać przez naprawdę długi okres czasu. Zamiast butelki alkoholu, dobrym wyborem będzie na przykład zestaw szklaneczek do whiskey bądź kieliszków do wina. W przypadku osób palących, doskonałym rozwiązaniem będzie elegancko papierośnica. Zaś każdemu mężczyźnie przyda się kubek termiczny, w którym zawsze będzie mógł zabrać ze sobą ciepły napój, na przykład kawę czy herbatę. Osobom, które dużo podróżują lub często wyjeżdżają w delegacje, możemy sprezentować dużych rozmiarów kosmetyczkę, która pomieści różnego rodzaju środki higieny osobistej. Pomysłów na prezenty nie brakuje, jednak zawsze warto zorientować się, czego tak naprawdę w danym momencie potrzebuje mężczyzna. Zakup upominku lepiej jest wcześniej przemyśleć - dotyczy to zarówno prezentów dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

 

Elegancki mężczyzna - elegancki prezent

 

Wiele kobiet uważa, że prezent dla faceta powinien mieć charakter humorystyczny. Tymczasem jeśli kupujemy upominek dla eleganckiego mężczyzny, to również powinien on być elegancki. Zwykle tej zasady przestrzegamy w przypadku wyboru prezentu dla szefa, kolegi z pracy, czy innej osoby, z którą nie wchodzimy w zbyt bliskie relacje. Niemniej jednak z eleganckiego prezentu ucieszy się również partner, tata czy brat, jeśli na co dzień wybiera bardziej formalne stroje czy dodatki. Nie jest prawdą, jakoby elegancki prezent musiał kosztować dużo. Wręcz przeciwnie - wiele produktów możemy kupić w podobnych cenach, co prezenty uważane za standardowe.

Materiał 124703
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie