UWAGA!

Tak zmienia się Teatr im. Aleksandra Sewruka

 Tak Teatr im. Aleksandra Sewruka wygląda po termomodernizacji
Tak Teatr im. Aleksandra Sewruka wygląda po termomodernizacji (fot. Anna Dembińska)

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zakończył termodernizację swojego budynku. Projekt trwał dwa lata i kosztował 2,4 miliona złotych. Zobacz, co się zmieniło.

To jak zmienił się budynek Teatru im. Aleksandra Sewruka widać najlepiej od strony ul. Karowej. Oko przyciąga nowa elewacja z dużym teatralnym logotypem. Zmiany widać nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz, a o tym, co się zmieniło najlepiej mówią liczby.

W czasie realizacji projektu, który trwa od 21 sierpnia 2019 roku do 31 grudnia 2021 r., wymieniono 57 okien, 217 punktów świetlnych, 252 gniazd włącznikowych, wmontowano 7 rozdzielnic elektrycznych, ułożono 400 m instalacji grzewczej, zainstalowano 46 grzejników. Teatr ma już nowy węzeł cieplny, zmodernizowaną instalację oświetlenia wewnętrznego oraz instalację ciepłej wody użytkowej, na dachu – panele fotowoltaiczne, a ściany budynku i sam dach zostały docieplone. Dzieło wieńczy montaż konstrukcji z neonowym napisem TEATR od strony ul. Karowej. A wszystko po to, by zmniejszyć energochłonność obiektu dotyczące energii cieplnej i elektrycznej, obniżyć koszty funkcjonowania teatru i poprawić komfort cieplny w obiekcie.

Termomodernizacja Teatru im. Aleksandra Sewruka kosztowała dokładnie 2 miliony 394 tysiące 505 złotych i 97 groszy. I była dofinansowana w 80 procentach ze środków EFRR Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia – Mazury na lata 2014-2020 (dokładne dofinansowanie to 1 milion 661 tys. 790 zł i 95 groszy). Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego dofinansował ten projekt kwotą 732 tys. 715 zł i 2 groszy.

Trwa także rozbudowa Teatru, ale to już wątek na całkiem nową opowieść....

 

Projekt pn.: „Rozbudowa, przebudowa i remont oraz termomodernizacja Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Nr. Umowy RPWM.04.03.01-28-0030/20-00 w ramach
       Osi priorytetowej 4 – “Efektywność Energetyczna”
       Działania 4.3 – “Kompleksowa modernizacja energetyczna w budynkach publicznych”
       Poddziałania 4.3.1 – “Efektywność energetyczna w budynkach publicznych”
       Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
       współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 

 

 

---- artykuł promocyjny ----


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie