UWAGA!

Chcą, by przy SP 23 powstało boisko. Zbierają podpisy pod uchwałą

 Elbląg, Byłe boisko zamieniło się w parking
Byłe boisko zamieniło się w parking (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Słonecznej domagają się od władz miasta, by po 20 latach wreszcie powstało tu przyszkolne boisko. Rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w tej sprawie.

O problemach z boiskiem w SP nr 23 pisaliśmy w ostatnich latach kilka razy. Ostatnio w listopadzie ubiegłego roku. Urzędnicy rozkładają ręce, tłumacząc, że w budżecie miasta nie ma na budowę boiska pieniędzy. Teraz sprawy w swoje ręce wzięli rodzice uczniów. 

„My, obywatele Elbląga, rodzice uczniów szkoły nr 23, ich rodziny i znajomi od lat oczekujemy na realizację budowy przyszkolnego boiska. Decyzja jednak jest regularnie odraczana, a jedynym tłumaczeniem jest brak środków finansowych. Jednak widzimy różne inwestycje w naszym mieście, na które znajdują się finanse, natomiast do rozwoju fizycznego młodego pokolenia nie przywiązuje się należytej uwagi. Taka sytuacja trwa od ponad 20 lat i mamy nadzieję, że potrwa już ani roku dłużej” - brzmi fragment uzasadnienia do projektu uchwały, który rodzice chcą wprowadzić na sesję Rady Miejskiej, korzystając z prawa tzw. inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców.

Wnioskodawcy oczekują, że jeszcze w tym roku prezydent i Rada Miejska znajdą w budżecie miasta znajdą pieniądze na budowę boiska. W grę może wchodzić około 100-200 tys. złotych.

Dzisiaj przyszkolny teren pełni głównie rolę parkingu. - Jako rodzice chcemy, by nasze dzieci miały równy dostęp do sportu i rekreacji, jak dzieci z innych szkół w mieście – mówi Anna Popiołek, przewodnicząca komitetu, zbierającego podpisy pod obywatelskim projektem uchwały. - Mamy w szkole jedną małą salę na wszystkie klasy, boiska zewnętrznego nie ma, dzieci ćwiczą na korytarzach. 20 lat temu kończyłam tę szkołę i nic się w tej sprawie nie zmieniło na lepsze. Teren byłego boiska to dziura na dziurze, dziurawe jest też ogrodzenie...

Wnioskodawcy muszą zebrać do 30 marca co najmniej 300 podpisów. - Już prawie tyle mamy, ale chcemy zebrać o wiele więcej. Podpisuje się wiele osób: rodzice dzieci, znajomi, nawet mieszkańcy z innych dzielnic – dodaje Anna Popiołek.

Rodzice mają nadzieję, że radni głosu tylu mieszkańców nie zlekceważą... Ale o tym przekonają się prawdopodobnie podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej, kiedy projekt obywatelskiej uchwały powinien trafić pod głosowanie. 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Krulewna Po 1wsze dlaczego tam nie ma boiska?? Skoro jest szkoła to musi być boisko. Gdzie te dzieciaki grają?
 • Zdalnie będą tam grali?Bo politycy plandemii nie odwolaja póki wielkie korporacje nie wchlona Polskiej małej i średniej przedsiębiorczości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  ZdzichuMarynarz(2021-03-03)
 • 3mam kciuki. Parafrazując klasyka "Te boisko nam się poprostu należy "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  1
  Gienio(2021-03-03)
 • Jakim prawem szkoła udostępniła teren swojego boiska i bierzni jako parking ?! Przez 20 lat dyrektor nie widział że szkole boisko przejęli pato-kierowcy ???
 • Szkoła za blisko ratusza. A im bardziej potrzebny parking jak dzieciom boisko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  Tyle w temacie(2021-03-03)
 • Nauczyciel w-f powinien wyjsci z dziećmi na teren boiska dac piłki lekarskie i niech mlodzi graja ile dusza zapragnie. Całe 45 min lekcyjnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  Tak powinni zrobić(2021-03-03)
 • @Marek kk - Pisz kuzwa bez bledow, jak wymiena sie na g bieznia, biegac to pisze sie "z"kuzwa Garbusiarz cyklista lat 74 PS czytaj ksiazki nie bedziesz kuzwa robil bledow.
 • Boisko? Aktywny tryb życia? Przecież to miasto zamiast budować ścieżki rowerowej to buduje parkingi i to z pieniędzy podatników i budżetu obywatelskiego, jak to ma miejsce na Brzeskiej, gdzie z budżetu pójdzie 100 tys zł na parking dla mieszkańców wspólnot mieszkaniowych, a na terenie wspólnoty altanki i krzaczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  7
  Upadły hayrelowiec(2021-03-03)
 • Popieram boisko szkolne musi powstać. A kasa na zasrane hamaki w jakimś parku to Byla i jaki koszt tam poszedł pieniedzy. No tak ale z hamaków żeby były to pewnie w łapę ktoś dostał i się zrobiło i kasa się znalazła a z boiskiem człowiek walczy i nic.
 • No właśnie!!!! Na Brzeskiej mają parkingi szlachcie budować, a budżet obywatelski nie mógł tych 100 tysięcy złotych wydać na boisko??? Halo! Prokuratura!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  6
  Dzwonić do prokuratury!(2021-03-03)
 • Nóż uurwa miasto chce pomnik marszałka postawić dla nich, nieba chce im przychylić, mleczka i miodu z tegoż pomnika do dzióbków nalac a tym ciągle mało i tylko daj daj daj i daj. Niewdzięcznicy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Do roboty nieroby(2021-03-03)
 • Na poczatku lat 60 czy pod koniec 50 przy szkole nr 14 za torami(nie bylo Zatorza)boisko zrobilismy se sami na ktorym gralo sie w reke albo w noge, oczywiscie pod kierownictwem pans od wf, no ale nie mielismy otluscialych tylkow I nam sie chcialo. Boisko bylo na miare tamtych czasow czyli gruntowe. Garbusiarz cyklista
Reklama