UWAGA!

Eksperymenty - do nauki zachęty

 Elbląg, Eksperymenty - do nauki zachęty
Fot. Anna Dembińska

Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania – to projekt dla uczniów elbląskich podstawówek, w ramach którego dzięki nowoczesnym narzędziom będą mogli podnosić swoje matematyczne – i nie tylko - kompetencje. Dziś (14 grudnia) pracownia zlokalizowana w SP nr 19 doczekała się uroczystego otwarcia. Zobacz zdjęcia.

Powstanie pracowni to część projektu "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej", w ramach którego w nowoczesne pomoce dydaktyczne doposażono także inne szkoły w mieście. Uczniowie dzięki narzędziom oferowanym przez nową pracownię od najmłodszych lat w ramach zajęć pozalekcyjnych mają możliwość rozwijać się m. in. w zakresie robotyki, e-learningu, druku 3D, programowania. Nauka odbywa się w znacznej mierze przez zabawę w ramach gier edukacyjnych, programowania robotów etc. Ze szkoleń związanych z nowymi metodami nauczania skorzystali elbląscy nauczyciele. Dodajmy, że koordynatorami utworzenia pracowni w SP nr 19 są Ewelina Bagdziun i Mateusz Paradowski. W pracowni utworzono też Międzyszkolne Koło Multimedialne, które wydaje swoją gazetkę "O czym ćwierkają wróbelki?"

  Elbląg, Otwarciu pracowni towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez dzieci.
Otwarciu pracowni towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez dzieci. Fot. Anna Dembińska

- Ta pracownia jest dowodem, że nasze dzieci z klas I-III uczą się na najlepszym sprzęcie - mówiła podczas otwarcia pracowni Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM. Dziękowała osobom i organom zaangażowanym w realizację projektu.

- Bardzo się cieszę, że ta pracownia powstała - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Podkreślił, że jej utworzenie i inne działania związane z projektem były możliwe dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego, mowa tu o dofinansowaniu w wysokości niespełna 4 mln 244 tys. zł.

Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne uczniów SP nr 19. W uroczystym otwarciu pracowni wzięli udział przedstawiciele Rady Miejskiej i dyrektorzy elbląskich szkół.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama