UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia dla najzdolniejszych

 
Elbląg, Stypendia dla najzdolniejszych
Fot. pixabay.com

178 najzdolniejszych uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych otrzymało stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej średnią ocen 5,20 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Za drugi semestr roku szkolnego 2019/2020 prezydent przyznał stypendium 178 wyróżniającym się uczniom elbląskich szkół podstawowych. W gronie stypendystów aż 19 uczniów uzyskało najwyższą średnią ocen, czyli 6,0.

- Serdecznie gratuluję Wam znakomitych wyników. Tak świetne rezultaty świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również są świadectwem pracowitości i odpowiedzialności. Rozwijanie umiejętności i inwestowanie w wiedzę są powodem do satysfakcji oraz inspiracją dla innych młodych ludzi. Niech nauka będzie nie tylko formą spełniania ambicji, ale także przygodą wyznaczającą cele i dającą wiele zadowolenia. Mam nadzieję, że stypendium stanie się dodatkową zachętą do podejmowania dalszych wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów. Życzę, aby dotychczasowe osiągnięcia były źródłem twórczych poszukiwań i inspirowały do nowych pomysłów – napisał prezydent Witold Wróblewski w liście skierowanym do stypendystów.

Wysokość jednorazowego stypendium wynosi od 180 zł do 300 zł. W budżecie miasta w 2020 r. na ten cel przeznaczono kwotę w wysokości 60 000 zł.

Lista stypendystów

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama