UWAGA!

Sukces uczniów SP nr 21 w ogólnopolskim konkursie historycznym

 Elbląg, Od lewej: Michał i Aleks Górniak,
Od lewej: Michał i Aleks Górniak, fot. nadesłana

Dwóch braci ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, Michał i Aleks Górniak, znaleźli się finale ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Historyczna Juniorów", organizowanym przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Konkurs składał się z trzech etapów (szkolny, okręgowy i centralny). Mimo, że chłopcy mają dopiero 12 lat i są uczniami szóstej klasy, pokonali swoich starszych kolegów z całego województwa warmińsko-mazurskiego, zajmując w eliminacjach okręgowych 1. i 2. miejsce. Dało im to przepustkę do finału olimpiady, który odbył się w miniony weekend (10-12 marca) w Poznaniu. Wzięło w nim udział 76 uczniów z całej Polski. Chłopcy zmagali się najpierw z testem pisemnym poświęconym tegorocznemu tematowi przewodniemu olimpiady, którym był „Mikołaj Kopernik i jego czasy”. Następnie przystąpili do egzaminów ustnych z podstawy programowej oraz przeczytanych lektur, które zdawali przed trzyosobowymi komisjami, złożonymi z pracowników naukowych z całej Polski. Dzięki swojej ciężkiej pracy i pasji do wiedzy historycznej, Michał i Aleks wywalczyli tytuł laureata i finalisty olimpiady. Opiekunem chłopców była Pani Marta Lewandowska – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.

Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań historycznych wśród młodzieży, tworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii oraz do kształtowania i umacniania świadomości historycznej. Link do strony olimpiady.

Marta Lewandowska, rzecznik prasowy Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama