UWAGA!

Wystartowała rekrutacja w elbląskiej PWSZ

 Elbląg, Rektor PWSZ dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni
Rektor PWSZ dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni (fot. RG)

1050 miejsc dla studentów pierwszego roku przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w kolejnym roku akademickim 2021/2022. Dzisiaj (28 maja) ruszyła internetowa rekrutacja.

Obecnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu kształci się ok. 1500 osób. W ostatnim roku przede wszystkim zdalnie, co wymusiła pandemia koronawirusa. - W wyniku pandemii mieliśmy o wiele więcej rezygnacji osób podczas nauki zdalnej niż zwykle. Mamy nadzieję, że teraz, gdy w październiku wrócimy do studiów stacjonarnych, te osoby do nas wrócą – zachęcał dr inż. Jerzy Buriak, prof. PWSZ w Elblągu podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

Elbląska uczelnia przygotowała 1050 miejsc dla studentów pierwszego roku na 18 kierunkach w systemie studiów licencjackich i magisterskich. Wśród nowości znalazły się: modelowanie 3D w zastosowaniach medycznych, prototypowaniu i mediach interaktywnych (informatyka), modelowanie 3D (mechanika i budowa maszyn) oraz języki obce w biznesie (filologia).

- Z rekrutacją internetową w systemie IRK startujemy dzisiaj. 19 lipca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na kierunku logopedia, 21 lipca mija termin rejestracji elektronicznej w pierwszym etapie, do 29 lipca zbieramy dokumenty od kandydatów, a 30 lipca ogłosimy wyniki pierwszej tury – wyjaśnia dr inż. Jerzy Buriak.

9 czerwca w mediach społecznościowych uczelni odbędą się Drzwi Otwarte, podczas których kandydaci będą mogli się zdalnie spotkać się z władzami uczelni, studentami i absolwentami. Będzie też możliwość wirtualnego spaceru po uczelni, uzyskania informacji o wyjazdach z programu Erasmus+ i zapytania o inne sprawy dotyczące uczelni.

- Stawiamy na praktyczne kształcenie, które jest wizytówką naszej uczelni – mówił Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego, który podczas obostrzeń związanych z pandemią dokończył modernizację swojej siedziby przy ul. Czerniakowskiej, dostosowując ją do osób niepełnosprawnych, przygotowując nowe pracownie dla studentów i miejsca do spędzania czasu między zajęciami.

Uczelnia zapowiada inwestycje w kolejne pracownie i laboratoria. Będzie na to przeznaczony milion złotych, które PWSZ w Elblągu otrzymała od Ministerstwa Edukacji i Nauki. - By go otrzymać, musieliśmy spełnić kilka kryteriów, związanych z niskim poziomem bezrobocia wśród absolwentów, wskaźnikiem ich wynagrodzeń i posiadać pozytywną opinię komisji akredytacyjnej – powiedział dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. i rektor PWSZ w Elblągu. - Warto dodać, że obecnie w uczelni realizujemy projekty o łącznym budżecie przekraczającym 43 mln złotych.

Rekrutacja na PWSZ w Elblągu jest prowadzona przez stronę internetową.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ministerstwo edukacji i nauki nie szczędzi środków nie tylko na wielkie ośrodki akademickie ale i na te nieco mniejsze zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju całego kraju.
 • PWSZ w Elblągu 1500 studentów, 18 kierunków. Uniwersytet Gdański 23 969 studentów, 89 kierunków. .. .Chyba więcej już pisac nie trzeba.
 • A co Ty porównujesz Elbląg do Gdańska? xD Elbląg nie jest w ogóle miastem uniwersyteckim, elbląskie uczelnie raczej ściągają ludzi z najbliższego powiatu, aniżeli skądś dalej.
 • Takie komentaże jak Twój są takie żenujące że aż przykro. Co Ty porównujesz Gdańsk do Elbląga ? To ja napiszę że w Londynie jest jeszcze więcej studentów i więcej kierunków. Aż mi się wulgaryzmy cisną na usta jak czytam wypociny takich miernot jak Ty.
 • Politechnika to uczelni akademicka, PWSZ jest uczelnia regionalna i przede wszystkim praktyczna, ktora przygotowuje do zawodu. Uczelnia akademicka uczy inaczej i jest w trojmiescie. Tam mieszka jednak więcej osób
 • Ku. .. człowieku Londyn porownujesz hahahaha no bez jaj. Gdańsk jest bliżej. Każdy myślący pojedzie uczyć się do Gdańska bo po szkole ZNAJDZIE PRACE w swoim kierunku. Będąc tam ma już łatwiejszy start w przyszłość. Nie to co u nas. Łapa w dół ode mnie za brak logicznego myslenia Hashtagi: #Atrabata
 • Princeton university 9 tys studentów, unwerstet gdański 23 tys. Princeton pierwsza trójka w najbardziej prestiżowych rankingach swiata, UG od samego początku jego istnienia nie odnotowany ani razu, mimo że na liście jest kilka tys uczelni. Tyle w temacie jakości ug
 • Jeśli macie taką możliwość wyjedzie stąd i nie studiujcie w Elblągu. Mam 33 lata, jestem po PWSZ po administracji publicznej i jedyną pracą w moim kierunku był staż. Nie znajdę pracy, bo nie mam znajomości. Moja rówieśniczka skończyła szkołę wyższą w Gdańsku i tam znalazła prace, w której miała praktyki podczas nauki w szkole. W tej chwili pracuję jako doradca klienta w sieci komórkowej. Jak ktoś chętny to zapraszam, wymagane jest tylko średnie wykształcenie. Mam wielu znajomych, którzy są po kierunkach w Elblągu i nie pracują w swoim zawodzie. Niestety takie życie w tym mieście.
 • KomentaŻ ? Aż mi się wulgaryzmy cisną na usta jak czytam takie wyrazy.
 • @TeofilSkorupa - tylko ze ośrodki tzw "akadamyycke"marnuja te pieniadze zatrudniając wszelkiej maści klany rodzinne, mierne, ale wirne rektorowi i jego pociotkom. .. dramat
 • @pytek - Minister profesor Czarnek wyszysci ta stajnie Augiasza.
 • a ja uważąm ze języki na PWSZ nie są takie złe. .. jest tam wielu dobrych wykładowców i to wcale nie tych z Gdańska. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  studentka LS(2021-05-28)
Reklama