UWAGA!

Zrzutka na remont SP 9

 Elbląg, Elewacja SP 9 wymaga remontu
Elewacja SP 9 wymaga remontu (fot. ze strony zbiórki)

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu rozpoczęli zbiórkę na remont placówki. „Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w stworzeniu godnych warunków do nauki dla obecnych i przyszłych uczniów tej placówki” - napisali w apelu pod zbiórką, prowadzoną na jednym z portali.

„SP nr 9 istnieje od 1982 roku i od tej pory nie było żadnych istotnych nakładów finansowych na jej remont i modernizację. Placówka wymaga generalnego remontu elewacji, instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej, a także kuchni szkolnej, która jest zamknięta od września 2019” - czytamy w apelu pod zbiórką uruchomiono na portalu zrzutka.pl - „Szkoła jest umiejscowiona w centrum jednego z największych osiedli w Elblągu- Zawady, przez co jej uczniowie mają bliski i bezpieczny do niej dostęp. Podstawówka wychowała wiele pokoleń mieszkańców Elbląga, w tym wielu znanych zawodników piłki ręcznej. Szkoła jest centrum lokalnej społeczności, nie tylko dla jej uczniów. Wiele dzieci z innych placówek w Elblągu korzysta w niej z zajęć pozalekcyjnych.

Apelujemy o pomoc finansową na modernizację i niezbędne remonty, dzięki której nasza szkoła będzie się rozwijała, a co za tym idzie skorzystają z tego nie tylko nasze dzieci ale i lokalna społeczność”.

Rodzice chcą zebrać w ten sposób 30 tysięcy złotych, zbiórka ma potrwać rok. - Tak naprawdę w szkole trzeba zrobić wiele, głównie na zewnątrz. Chcielibyśmy na razie zacząć od najważniejszych napraw, chociażby od załatania dziur w schodach na zewnątrz. Te 30 tysięcy złotych to tylko początek, będziemy chcieli zebrać więcej pieniędzy, żeby jak najwięcej zrobić, żeby nasza szkoła na zewnątrz "nie straszyła", musimy zabezpieczyć odpadający tynk. W środku na razie dajemy sobie powoli radę własnymi środkami. To jest pierwszy krok w naszej walce, ale nie poprzestaniemy na tym – dodaje pani Anna, jedna z inicjatorek akcji. - To jest inicjatywa rodziców. Dyrekcję oczywiście informujemy i wierzymy, że będzie nadal nas wspierać. Nauczyciele również pozyskują środki z różnych źródeł, projektów. Wysłaliśmy petycję do Urzędu Miasta i do tej pory nie mamy żadnej odpowiedzi – dodaje pani Anna.

Pieniędzy w budżecie miasta na gruntowny remont SP 9 na razie nie ma, nie udało się też pozyskać środków na ten cel z funduszy norweskich. Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu oświaty Urzędu Miejskiego, zapewniała podczas ostatniego spotkania z rodzicami, że rozważane są różne warianty dotyczące przeprowadzenia prac. Uspokajała rodziców, że nie ma mowy o likwidacji SP 9 ani też przenosinach uczniów do innych szkół.

- Róbcie remont, kawałek po kawałku. Nie musi być wszystko do razu, ale nie przenoście dzieci – apelowała jedna z mam, nagrodzona przez obecnych na spotkaniu brawami.

 

Link do akcji zbiórki

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • biorą 500+, 300+ i teraz bon wakacyjny to niech się zrzucają, ja pracujący, dzieci odchowane, płacę podatki i nie mam nic, figę z makiem, kiedyś nie dawali żadnej kasy
 • Pani dyrektor edukacji mówi, że "nie udało się pozyskać środków norweskich na remont szkoły. ."a kto pani dyrektor za taki stan faktyczny odpowiada? potrafi pani to powiedzieć? Nikt inny tylko pani jest odpowiedzialna za brak środków i pani pracownicy!!!! Może czas odpowiedzieć za taki stan rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  55
  12
  rodzic z elbląga(2020-06-18)
 • To jest jakiś absurd, wszędzie zbiórki, tylko daj daj i daj!!! A zabierane z mojej pensji podatki na co idą?? Służba zdrowia NIBY też z podatków, a składki zdrowotne są dodatkowo pobierane. Owi rodzice powinni zwrócić się z prośbą do władz miasta, jeśli to nie pomoże to do ministerstwa edukacji, jeśli to nie pomoże to do prezesa rady ministrów jeśli i to zawiedzie to wtedy zrobić aferę medialną, a nie prosić nas obywateli. Mimo to popieram walkę o lepsze warunki nauczania, tylko trochę inną drogą.
 • @rodzic z elbląga - święte słowa, siedzi na dyrektorskim stołku, pensje bierze ona i jej urzędasy, a tu trzeba zbiórkę robić bo on nic nie robiła, no skandal!
 • Te 30k zł to na co? Z taką kwotą to nawet nie ma co szukać ofert na remont. Oczywiście ta pani, która została nagrodzona brawami, to znany i wyuczony inżynier budownictwa? Będzie robić remont kawałek po kawałku? Czyli jak? W sierpniu wymienimy krążek kabla, we wrześniu może też, a na zewnątrz przykleimy 10 styropianów i tak poczekamy, aż zbierzemy na kolejne 10,a międzyczasie odpadnie te 10 pierwszych i tak w kółko. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie mają pojęcia o czym mówią, bo myślą, że remont kapitalny szkoły to tak jak remont w ich M3 w bloku. W sobotę Janusz pomaluje sufit, a za dwa tygodnie ściany, a za miesiąc położy kafelki i będzie kawałek po kawałku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  4
  Ploterek(2020-06-18)
 • Artykuł żenujący. Zgadzam się w pełni z przedmówcami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  7
  Moris(2020-06-18)
 • A może by tak ktoś podał ile kasy w UM szkołach i innych instytucjach podległych pod UM było wypłaconych w tym roku na nagrody jubileuszów ki. trzynastki itd. Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze oj łatwo.
 • Wstyd dla władz, oj wstyd! I co Więcławska na to?A co Pan Prezydent?
 • Co to za miasto w którym urzędnicy w godz pracy robią pompki a rodzice zrzucają się na to aby dzieci miały gdzie się uczyć. Ale to wszystko musi być utajnione.
 • Ta pani oprócz ponoć mówienia, bo ponoć od emisji głodu jest, nic chyba nie potrafi dobrze zrobić? Wszyscy jesteśmy zadziwieni jak tak niekompetentne osoby mogą być dyrektorami? Oświata coraz gorsza, ale jak nie dba się o to to tak jest!
 • Niech Pis dalej doi samorządy to niedługo na nic nie będzie i zrzutka będzie na wszystko.
 • Sprzedać EPEC z ktorym jest tyle kłopotu i zle służy miastu a będzie kasa na inwestycje.
Reklama