UWAGA!

Apel mieszkańców do władz powiatu

 Elbląg, Apel mieszkańców do władz powiatu
Fot. nadesłana

Droga Powiatowa Nr 1119 N między Stankowem a Marwicą jest w bardzo złym, a wręcz katastrofalnym stanie technicznym. Dotyczy to zarówno jezdni jak i pobocza, co stwarza poważne zagrożenie dla jej użytkowników. Droga jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych w Gminie Markusy. Komunikuje mieszkańców miejscowości Stankowo, Topolno Małe, Marwica, Nowe Dolno, Dzierzgonka (łącznie ok. 600 mieszkańców). Zobacz więcej zdjęć.

Droga jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w kierunku między innymi Pasłęka, Olsztyna, Elbląga czy Rychlik. Mieszkańcy uważają że tak istotny dla gminy, ale również powiatu szlak komunikacyjny nie może się znajdować w tak złym stanie. Dość duże natężenie ruchu na tej drodze, w tym szczególnie pojazdów rolniczych powoduje jej postępującą degradację. Biorąc powyższe pod uwagę oraz znaczenie tej drogi dla gminy Markusy i powiatu elbląskiego, a także fakt że w roku 2021 wykonany został projekt techniczny na remont przedmiotowej drogi, zasadnym byłoby przeprowadzenie remontu.

Nie zależy nam na pogrążaniu naszych władz. Zależy nam na drodze na miarę XXI wieku. Nie zależy nam również na tym, żeby nasze samochody stały w warsztatach samochodowych, bo możemy sobie brać faktury na powiat... Zależy nam na normalnym, bezpiecznym dojeździe do domów czy pracy. Jako mieszkańcy apelujemy do władz powiatu o dokonanie wizji lokalnej i ocenę stanu bezpieczeństwa.

Mieszkańcy złożyli petycję w 2020 roku w tej sprawie, gdzie też zbierali podpisy, aby podjąć jakieś działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Niestety w odpowiedzi ze Starostwa Powiatowego, jaką otrzymaliśmy, dowiedzieliśmy się, że nie jest planowany remont ww. drogi, i że zostanie dokonany remont cząstkowy emulsją i grysami, oraz że zostaną przycięte gałęzie oraz oczyszczone rowy. W roku 2023 roku została ponowiona petycja w związku z tym, że działania naprawcze drogi zostały ograniczone wyłącznie do remontu cząstkowego emulsja i grysami. W chwili obecnej z informacji pozyskanych dowiadujemy się, że w najbliższym czasie nie ma planów na remont ww. drogi.

Wszystkim nam powinno zależeć, by uniknąć tragedii uczestników ruchu poruszających się drogą powiatową 1119N.

Liczymy na zrozumienie i podejmowanie stosownych działań służących mieszkańcom, nie tylko gminy Markusy i gminy Rychliki, ale także innym uczestnikom.

W imieniu mieszkańców

Dariusz Woźniak, sołtys wsi Stankowo-Topolno Małe


Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • samorządy coraz niższe wplywy mają (względem inflacji bo nie liczą się kwoty bezwzględne). Ale na rekompensaty za bezprawne lockdowny i na śmiercionki po których wzrosła tylko transmisja poszło 400mld z pustego dodruku i to prosto do kieszeni zagranicznych koncernów medycznych i cwaniaków wyłudzaczy. Teraz nie marudzić i czas splacać podatek inflacyjny. I przypominam że jeszcze przed wojną Putina osiagnela 9% i pieła się w górę wiec przyczyna to tylko i wylacznie nadpodaż pieniadza (poprzez zalanie rynku pieniadzem z tanich kredytów indywidualnych jak i zaciganych przez panstwo w postaci obligacji i via PFR)
 • Zarobiłeś Wania tym wpisem na 50 spirtu
 • Drogi nie da się zlikwidować, więc to powiatowi za bardzo nie idzie.
 • Świat na dróżce nie kończy się. Francuzi, mieli budować w Polsce elektrownie atomową, w miedzy czasie mogą uruchomić w Regionie Ośrodek B&R (research and development) źródeł zasilania i magazynowania. Tak jak kiedyś kosmiczne mikroczipy staniały i zastąpiły liczydła, innowacje umożliwią tańsze elektryczne pojazdy. Elbląg do tej Unii nie chciał byle po kase. Postęp gospodarczy, mniejsze bezrobocie to większy budżet na drogowe dywaniki i nowe krawężniki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  4
  niepodległość Polski(2023-03-30)
 • Mam nadzieję, że władze gminy Rychliki zdobędą fundusze na remont tej drogi
 • @TeofilSkorupa - Wania, foliarz i wyznawca (zmyślonych prawda?) teorii spiskowych w stylu że zakażą Ci posiadać auto (bo nie stać cie bedzie na zakup), że zakażą miesa (bo tak je opodatkują), że zlikwidują gotówkę, że pozbedą prawa wlasnosci do mieszkania (bo tradycyjne budownictwo uznają za wysokoemisyjne bo przecież tylko szklane wieżowce naeżące do funduszu BlackRock i Vanguard są przyjazne naturze
 • POdobnie wyglądają ulice w Elblągu np Słowackiego Witkiewicza Ogrodowa... a mości panujący Witold ze swoją świtą nic nie widzi
 • @Teofil Skorupa - już niedługo stracicie władzę i już nigdy jej nie odzyskacie. Przez was Polska wygląda jak ta droga, albo gorzej.
 • jak nisko upadła styropianowa demokracja. żeby o podstawowe rzeczy, niezbędne do życia w 21 wieku prosić. A adresat to tak przytula ze dwadzieścia tysięcy miesięcznie i ma to wszystko w d... Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  hrabia_George(2023-03-30)
 • Ta droga to zawsze była w takim stanie na wiosnę i nic się nie zmienia od 20 lat. !!!!!
 • Może mieszkańcy sami naprawią za miskę ryżu od pana premiera.
 • @niepodległość Polski - elektryki? od 30 lat nawet nie potrafiią dobrej baterii do telefonu wyprodukować a co dopiero zasilanie samochodów. Fabryka aut elektrycznych Tesli pod Berlinem zużywa uwaga - 300 tys litrów wody.. na godzinę !!!! Żeby ugasić płonącego elektryka trzeba średnio 10x wiecej m3 cennej wody. Żeby zbudować elektryka trzeba 2x wiecej surowców (cała rama pogrubiona, laczna masa ca 2x wieksza niż spalinowego) a do tego kazda bateria to ogromne ilosci potrzebnych metali ziem rzadkich ktore są wydobywane w odkrywkowych kopalniach do tego tryliony litrów wód gruntowych marnowanych do ich wydobycia. A najlepsze że te cudowne elektryki mają max zywotnośc 10 lat a ww praktyce krócej. Najedziesz na kraweznik i nawet lekkie wgniecenie baterii w praktyce czesto oznacza ze ubezpieczalnia kasuje auto bo wymiana baterii taka droga. Zreszta nie ma szans aby kazdy z nas posiadal elektryka i moc je wszystkiie ładować. Czlowieku - elektryki nie będa ani ekonomiczne ani tym bardziej ekologiczne. Jedyny cel to pozbawić Cie wolności i własności. Masz nic nie mieć i byc szczesliwym. Masz wszystko wynajmować od funduszy typu BlackRock a jak negatywne komentarze napiszesz na necie to cie po prostu odetną (nic nie kupisz, nawet autem nie uciekniesz do rodziny na wieś). Wspołczuje dzieciom w jakim swiecie im przyjdzie żyć
Reklama