UWAGA!

Cyberoko dla Mikołaja i wsparcie na leczenie Lilianki

 Elbląg, Cyberoko dla Mikołaja i wsparcie na leczenie Lilianki

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres dla wszystkich. Szczególnie uwielbiają go dzieci, z uwagi na Mikołaja, który przynosi prezenty i spełnia marzenia. To również czas, w którym możemy zrobić coś dla innych. Dwoje małych elblążan, szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia, dlatego serdecznie zapraszamy na kiermasze charytatywne, które zorganizowane zostaną podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. Całkowity dochód z nich przeznaczony będzie na leczenie Lilianki oraz na zakup cyberoka dla Mikołaja.

Wsparcie na leczenie Lilianki

 

Kiermasz na rzecz 7-letniej Lilianki, która walczy z guzem pnia mózgu odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach od 11 do 20. Koordynatorem akcji jest Szkoła Podstawowa nr 19. W specjalnie przygotowanym kramie, który ustawiony będzie przy Ratuszu Staromiejskim, będzie można – za wsparcie akcji otrzymać między innymi świąteczne ozdoby i stroiki.

W niedzielę w Bażantarni odbędzie się impreza pod hasłem "Aktywni Elblążanie dla Lilianki". Początek o godz. 12.12. Więcej szczegółów tutaj

 

Cyberoko w prezencie świątecznym dla Mikołaja

 

W niedzielę natomiast, w tym samym kramie odbędzie się zbiórka i kiermasz na rzecz 4-letniego Mikołaja, który w lutym tego roku w czasie pobytu w przedszkolu zakrztusił się winogronem. Niestety, w wyniku zakrztuszenia doszło do niedotlenienia mózgu i dziś chłopiec wymaga intensywnej i bardzo drogiej rehabilitacji. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup Cyberoka wraz z oprogramowaniem, dzięki któremu Mikołaj będzie miał kontakt ze światem. Specjalistyczne urządzenie wraz z oprogramowaniem kosztuje 28 tys. zł. Część środków rodzina chłopca już pozyskała. Brakuje jeszcze ok. 12 tys. zł. Zróbmy więc Mikołajowy świąteczny prezent i wspomóżmy ten szczytny cel! Kiermasz będzie trwał w godzinach od 11 do 18.

 

Informujemy jednocześnie, że datki na małych elblążan będą zbierane również podczas sobotnich koncertów świątecznych Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

 

Przypominamy również, że zarówno Mikołaja, jak i Lilianę można wspierać poprzez wpłaty na konta

Lilianka jest podopieczną fundacji Siepomaga

 

Mikołaj natomiast jest podopiecznym Fundacji Elblag. Można na jego cel przekazać darowiznę lub 1% podatku - KRS 0000033301 dla Mikołaja. Istnieje również możliwość wpłat na zbiórki uratujecie.pl oraz pomagam.pl.

red. na podst. inf. UM Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zbiórka na Lilkę budzi kontrowersję
 • Dlaczego?
 • Wpłacone, dzieciom trzeba zawsze pomagać.
 • Zawsze się znajdzie taki co zazdrości, nawet chorego dziecka. Co myślisz ze rodzice wydadzą pieniądze na swoje prywatne potrzeby? Może też chcesz chore dziecko i zbiórkę
 • Zgadzam się. Nikt nie kwestionuje potrzeby zebrania pieniędzy. Ale do tej pory nie zostały oszacowane i podane do wiadomości koszty leczenia, albo chociaż należałoby podać ile i na co zostało wydane. Myślę, że pomagającym taka informacja się należy i nie można się obrażać. W przypadku Mikołaja podawane są do wiadomości takie informacje.
 • @Pomagająca - Jeszcze nic nie wiadomo to jak to oszacować. Losy Mikołaja śledzę id początku i na sam początek tez nic nie było oszacowane
 • @Pomagająca - Wiadomo, że to rywalizujące zbiórki, bo nie da się opłacić leczenia wszystkich potrzebujących dzieci, więc to naturalne, że pojawią się głosy, które będą próbowały podważyć zasadność zbiórek konkurencji.
 • Nie wierzę, że ludzie są tak podli. Chcą odebrać jednemu dziecku aby dać drugiemu? Chociaż w tym Elblągu nic mnie nie zdziwi. Podłość ludzka nie zna granic.
 • Myślę że nie jest dziwne że ludzie chcą coś niecoś wiedzieć na temat wydawania ich pieniędzy. Swego czasu też trochę zdziwiła mnie sytuacja zbiórki na wózek elektryczny. Mój teść dostał od lekarza zaświadczenie i otrzymła za drobną opłatą wózek, chyba z pefron, warty ok 1500.Wózki elektryczne są już do nabycia za kilka tysięcy a zbierane było na wózek za kilkadziesiąt tysięcy. Więc nie jest dziwne że ludzie mają pewne pytania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  renata30(2021-12-09)
 • Rywalizujące zbiórki??? To chore dzieci a nie firmy rywalizujące o target. .. .Każda tragedia jest inna i jest ich mnóstwo. Ta dwójka to nie jedyne potrzebujące dzieci w Elblągu, a pewnie nawet na swoich osiedlach znajdą mnóstwo innych. Ludzie pomagają tylko lubią wiedzieć na co. O ile nowotwory w Polsce diagnozuje się co kilka minut i zdecydowanie 90% leczy dostępnymi metodami w Polsce, to zaksztuszenie pod opieką przedszkola jest raczej nie częste. Ale głupotę żeś teraz napisał/napisała. .. .Rywalizujące zbiórki. .. Może jeszcze zorganizować walkę między Lilianna i Mikołajem. .. .Idź do DPS dla dzieci niepełnosprawnych i powiedz mi z kim one rywalizują i na co potrzeba im pieniędzy.
 • @Olimpia - święte słowa, rywalizujące zbiórki? no nic głupszego nie słyszałam, ale i ja uważam że pierwszy komentarz jest słuszny
 • Dla Lilianki wplacilam ale chcialabym wiedziec jak inni na co pojdzie ponad 500 tys. zl.
Reklama