UWAGA!

Dni Elbląga w dwóch wersjach

 Elbląg, Dni Elbląga 2017 rok,
Dni Elbląga 2017 rok, fot. Michał Skroboszewski

- Tegoroczne Dni Elbląga odbędą się na pewno, ale być może w innej formule, niż tą, którą od lat znają mieszkańcy. Wszystko będzie zależało od obowiązujących obostrzeń pandemicznych - mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu podczas czwartkowego (13.05) posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Niestety, z finansowania Dni Elbląga wycofali się wszyscy sponsorzy.

W poprzednim roku z powodu pandemii koronawirusa Dni Elbląga odwołano. W tym mają się one odbyć, a urzędnicy przygotowali dwie wersje święta miasta.

- Przygotowania do Dni Elbląga przebiegają dwutorowo. Pierwszy sposób ich organizacji byłby tradycyjny, w formule jaką znają mieszkańcy. Jednak obostrzenia związane z zakazem organizacji imprez oraz koncertów nadal obowiązują. Musimy więc założyć, że święto miasta w tradycyjnej formule nie będzie mogło się odbyć - również ze względu na to, że organizacja imprez masowych wiąże się z wieloma działaniami wynikającymi z ustawy, z dotrzymaniem terminów, przygotowaniem zabezpieczeń i wieloma innymi kwestiami. Informacja sprzed kilku dni jest taka, że inne festiwale, które odbywają się w czerwcu i lipcu zostały już odwołane albo przeniesione na inne terminy – mówił Adam Jocz.

Jak podkreślił dyrektor Jocz, "żeby nie pozbawiać elblążan jakiejkolwiek formy rozrywki i rekreacji" urzędnicy planują również inną wersję Dni Elbląga. - Ze względu na obostrzenia pandemiczne chcielibyśmy rozłożyć święto miasta w czasie, na dni weekendowe. Nie chciałbym tymczasem zdradzać szczegółów, przygotowania nadal trwają - mówił Adam Jocz.

Niestety, z finansowania święta miasta wycofali się wszyscy sponsorzy. - Nie mamy żadnych sponsorów na Dni Elbląga, nikt nie chce podjąć się ich finansowania. To nie jest tylko nasz problem, ale również organizatorów innych imprez. Departament Promocji, Kultury i Turystyki własnymi siłami przygotował już wiele spraw, jak zamówienie artystów, czy scenotechnikę, Myślę, że po 5 czerwca nastąpi poluzowanie obostrzeń i większość naszych planów związanych z Dniami Elbląga będzie można zrealizować - mówił dyrektor Adam Jocz.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama