UWAGA!

Drewno jest z lasu, a pieniądze dla parafii

 Elbląg, Kościół św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, fot.
Kościół św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, fot. Fot. redruM

Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku otrzymała 100 tys. zł z konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe pn. „Drewno jest z lasu”. Na co wyda otrzymaną z publicznych pieniędzy dotację?

- Konkurs „Drewno jest z lasu” ma na celu promowanie drewna i Lasów Państwowych jako głównego dostawcę tego surowca. Nośnikiem gospodarczej funkcji lasu i polskiego modelu trwale zrównoważonej gospodarki leśnej będą obiekty architektury drewnianej. Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe, samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, samorządy i ich jednostki organizacyjne. Adresatem przedsięwzięcia są też parafie i osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych działające legalnie na terenie Polski - czytamy na stronie Lasów Państwowych.

Jak podawaliśmy już wcześniej za wyborcza.pl, okazało się, że lwią część budżetu tego konkursu (szacowanego na 11 mln zł) zgarnęły parafie, instytucje i organizacje katolickie. Jedną z nich jest parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Na co wyda otrzymane pieniądze?
       - Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku została beneficjentem programu społecznego realizowanego przez Lasy Państwowe pt. „Drewno jest z lasu”. Środki zostały przeznaczone zgodnie z wnioskiem na organizację wystawy o gospodarce leśnej oraz konieczny remont i prace restauratorskie nad zabytkowym ołtarzem z 1902 roku. Wszystkie działania zostały sygnowane tablicami, zgodnie z wytycznymi od Lasów Państwowych. Składam serdeczne podziękowanie Lasom Państwowym za troskę o zachowanie na czasy obecne i dla przyszłych pokoleń cennych zabytków naszej bogatej kultury - poinformował nas ksiądz Józef Grochowski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku,.

Przypomnijmy, że również za wyborczą.pl pisaliśmy: - Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych i polityk Solidarnej Polski, latem ubiegłego roku brał ślub w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku (wiemy to, bo zdjęciami z tego wydarzenia pochwalili się strażacy z lokalnej OSP, których Gzowski czasem odwiedza, wręczając im sprzęt albo czeki z tzw. Funduszu Sprawiedliwości). Parafia w Tolkmicku wnioskowała w konkursie "Drewno jest z lasu" o 100 tys. zł i znalazła się na liście kwalifikujących się do grantu - mogliśmy przeczytać na portalu wyborcza.pl

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama