UWAGA!

Remonty dróg i pieniądze dla parafii z kasy Lasów Państwowych

 Elbląg, Michał Gzowski,
Michał Gzowski, fot. Anna Dembińska

Media ogólnopolskie opisują, jak politycy Solidarnej Polski stali się twarzami dla lokalnych inwestycji drogowych, które współfinansują Lasy Państwowe. Jedną z osób opisywanych przez portal wyborcza.pl jest pochodzący z Tolkmicka Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych oraz prezes Solidarnej Polski w okręgu elbląskim. Jego nazwisko przewija się też w sprawie dotacji dla parafii.

Portal pokazuje, jak te inwestycje drogowe pokrywają się z okręgami wyborczymi, w których startowali bądź wystartują politycy Solidarnej Polski w wyborach w 2023 albo 2024 roku. Jak podaje wyborcza.pl, jednym z prominentnych polityków Solidarnej Polski, którzy stawali z promesą w błysku fleszy, jest pochodzący z Tolkmicka polityk Michał Gzowski,

- Gzowski uśmiechał się w lipcu, wręczając promesę na 960 tys. na remont drogi między Kamiennikiem Wielkim i Pomorską Wsią (powiat elbląski). W listopadzie z kolei Gzowski uczestniczył w uroczystości otwarcia drogi w gminie Markusy. Na remont drogi 1103N na odcinku Stare Dolno - Powodowo leśnicy mieli przeznaczyć 1,2 mln zł, a ostatecznie wydali 1,8 mln zł (koszt całej inwestycji to 2,1 mln zł). Jeśli Gzowski wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2023 roku albo wyborach samorządowych np. do rady powiatu w 2024 roku, to gminy te będą w jego okręgu wyborczym - czytamy m.in. na portalu.

Ten sam portal opisuje kolejny konkurs Lasów Państwowych pn. "Drewno jest z lasu". Jak podaje wyborcza.pl, okazało się, że lwią część budżetu tego konkursu (szacowanego na 11 mln zł) zgarnęły parafie, instytucje i organizacje katolickie. Jedną z nich jest parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

- Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych i polityk Solidarnej Polski, latem ubiegłego roku brał ślub w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku (wiemy to, bo zdjęciami z tego wydarzenia pochwalili się strażacy z lokalnej OSP, których Gzowski czasem odwiedza, wręczając im sprzęt albo czeki z tzw. Funduszu Sprawiedliwości). Parafia w Tolkmicku wnioskowała w konkursie "Drewno jest z lasu" o 100 tys. zł i znalazła się na liście kwalifikujących się do grantu - czytamy na portalu.

Więcej informacji na wyborcza.pl.


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kiedy przestaniecie demolowac lasy na wysoczyznie elblaskiej i bażantarnie? Przeciez to jak potraktowaliscie nasze lasy to istne barbarzynstwo. wyrzniete w pień wszystko co sie da, dodatkowo rozjechane wszystkie sciezki lesne. Wygladaja jak pasy czołgowe na poligonie.
 • Pisowcy niszczą wszystko jak gremliny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  65
  19
  pisowska pato Polska(2022-12-09)
 • Każdy kacyk partyjny robi to samo. Lansuje się w mediach, uczestniczy w uroczystościach tylko po to żeby mieć udziały w profitach z kasy państwa. Jedni się nasycą pieniędzmi żeby mieć dostanie życie do końca życia. Potem przychodzą inni i robią to samo. Niektórzy idą do polityki z powołania potem dochodzą do koryta i ciągną jak najwięcej
 • No cóż, kuda do nich obecnemu prezydentowi Elbląga, tak kupuje "dobra zmiana" głosy elektoratu, sami swoi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  9
  ........nieelblążanin(2022-12-09)
 • PiSowi najłatwiej rozdaje się nie swoje pieniądze, a publiczne ale obdarowywani myślą, że PiS rozdaje swoje.
 • Właśnie wczoraj ten pan był wymieniany w "Czarno na białym" dzieje się, a przecież to dopiero początek bo przed wyborami dopiero będą rzucać na tace....
 • To jest wypracowany mechanizm wspierania gwałcenia dzieci finansowany z budżetu
 • Trzeba pomagac ale przynajmniej nie w kopertach, hehehe
 • I czego można było oczekiwać po tym niusie przeklepanym z wyborczej. pl ? Że jego tfurcy to obłudni hipokryci ? To akurat byłby komplement. Czekam na przedruki artykułów z Najwyższego Czasu, Tysola i Niezależnej.
 • I co w tym złego? Chyba to, że nie zabrał tych pieniedzy na swoje konto tak jak robili to POwcy, tylko poszły na drogi w jego okręgu.
 • a czemu nic nie jest napisane jak kolegow na kierownicze stanowiska zatrudnial?przyznaj sie pisiorze
 • W ten sposób sobie próbuje załatwić kolejną kadencję za nasze pieniądze przy współudziale czarnych którzy go z ambony w kościele wychwalają a ty zapi... laj za miskę ryżu parobku na dobrobyt jaśnie pisiora
Reklama