UWAGA!

Dzielnicowy jak mediator (SMS 19)

 Elbląg, Mł. asp. Waldemar Głodnicki
Mł. asp. Waldemar Głodnicki (fot. KMP w Elblągu0

Każda dzielnica ma swoje plusy i minusy, na każdej jest co robić. Główne problemy to sprawy rodzinne, nieporozumienia między małżonkami, kłótnie sąsiedzkie. Dzielnicowy musi mediować, a nie od razu karać. Chcemy załatwiać sprawy tak, by ludzie się dogadali i nie musieli spotykać się w sądzie – mówi mł. asp. Waldemar Głodnicki.

Dwa lata na dzielnicy. Wcześniej pracował w wydziale dochodzeniowo - śledczym i w prewencji. W sumie w Policji służy 5 lat.
       - Wydaje mi się, że my, dzielnicowi, jesteśmy inaczej, lepiej postrzegani przez społeczeństwo niż reszta policjantów – mówi mł. asp. Waldemar Głodnicki. - Z racji wykonywanych obowiązków staramy się z tymi ludźmi rozmawiać, pomagać im. A ludzie nie do końca potrafią się odnaleźć. Próbujemy więc udzielić im pomocy prawnej, kierować do innych instytucji. Opiniujemy tych ludzi, być może dlatego oni inaczej podchodzą do nas. Wiadomo, że zdarzają się osoby, które do organów ścigania generalnie są na nie. Jeżeli jednak jest się w porządku do swoich mieszkańców to i odbija się to w drugą stronę.
       Co najbardziej porusza w pracy dzielnicowego?
       - Sytuacje, w których w roli głównej są dzieci – przyznaje mł. asp. Głodnicki. - Sam mam dwójkę więc serce boli, gdy jakaś krzywda dzieje się dzieciom, gdy trzeba kuratorowi pomóc zabrać je z rodzinnego domu. To są sytuacje stresujące także dla nas, policjantów. Jesteśmy też ludźmi i takie rzeczy zostają w pamięci.
       Często mieszkańcy skarżą się na młodych ludzi, którzy hałasują, stoją przed klatkami schodowymi i piją alkohol.
       - Problem z młodzieżą jest bardzo szeroki – mówi mł. asp. Glodnicki. – Ona czuje się bezkarna. Często są sytuacje, że nauczyciele proszą, by porozmawiać z uczniami. Jednak odbiór munduru jest różny. Co innego w przedszkolach. Miło się z takimi dziećmi pracuje. Najcięższy jest wiek gimnazjalny. To okres burzliwego dojrzewania. Do takich młodych ludzi trzeba stanowczo i konkretnie podchodzić. Znaleźć sposób dotarcia. Do każdego ucznia indywidualny.
       - A nieletni popełniają coraz więcej czynów poważniejszych, o cięższej kategorii i to jest niepokojące – dodaje dzielnicowy.
       Dzielnicowy jest potrzebny. Ludzie, szczególnie starsi, ciężko im się odnaleźć w zawiłościach prawnych, to pomożemy, wskażemy w którym kierunku pójść. Nawet jak czegoś nie wiemy, skierujemy do instytucji.
       W czasie wolnym lubię żeglować. W okresie letnim pływam.
      
       Mł. asp. Waldemar Głodnicki, rewir II, rejon 9: Asnyka, Kochanowskiego, Kolejowa, Komeńskiego, Mickiewicza, Morcinka, Natolińska, Ogrodowa, Prusa, Reja, Sadowa, Stefczyka, Słowackiego, Willowa, Wojska Polskiego, Żeromskiego.
      
       Nr SMS-owy: 19
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA19. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       Sierż. Jakub Sawicki (DPOLICJA14)
       Sierż. Łukasz Olejarz (DPOLICJA21)
       Asp. Dariusz Szczepkowski (DPOLICJA13)
       St. sierż. Paweł Myszk (DPOLICJA17)
       Asp. Włodzimierz Koszelow (DPOLICJA11)
       Mł. asp. Sylwester Kamecki (DPOLICJA10)
       Mł. asp. Rafał Gorczyński (DPOLICJA08)
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz (DPOLICJA07)
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA 02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      
      
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama