UWAGA!

Dzielnicowy z zacięciem wędkarskim (SMS 15)

Elbląg, Asp. sztab. Leszek Baniecki
Asp. sztab. Leszek Baniecki (fot. KMP w Elblągu)

Jako dzielnicowy pracuje już 18 lat. – Nie ma takiej możliwości, by przejść ulicą i kogoś znajomego nie spotkać – przyznaje asp. sztab. Leszek Baniecki. – Ludzie dzielnicowego znają, bo zgłaszają się do niego z każdym problemem. Uważają, że we wszystkich musi im pomóc.

Asp. sztab. Leszek Baniecki pracuje w Policji od blisko 20 lat. Niemal cały okres służb spędził na dzielnicach, na obecnej od 6 lat (rewir II, rejon VII).
       - Podstawowe problemy to czyny przestępcze, np. włamania – mówi. – Są też problemy rodzinne, przemoc domowa. Mam założonych sześć Niebieskich Kart. Ludzie zgłaszają również zakłócenia ciszy nocnej. Uważają, że dzielnicowy musi pomóc we wszystkim – dodaje. – A my mamy ok. 7 tys. mieszkańców na dzielnicy, a w zakresie czynności wszystko. Nie każdy nadaje się do tej pracy.
       Przez 18 lat służby w różnych dzielnicach asp. sztab. Leszek Baniecki nie może liczyć na anonimowość.
       - Nie ma takiej możliwości, by przejść ulicą i kogoś znajomego nie spotkać – przyznaje. – Czasami są to miłe sytuacje.
       Asp. sztab. Baniecki nie zawsze był policjantem. Z wykształcenia technik mechanik, wcześniej pracował w PKSie. Jest pasjonatem motoryzacji.
       - Kiedyś miałem „malucha” i bez przerwy w nim „grzebałem” – wspomina. – Ale dzięki temu 26-letnie auto było sprawne.
       Przyznaje, że czasem wykąpie się w lodowatej wodzie, jak prawdziwy mors, jednak największą pasją asp. sztab. Leszka Banieckiego jest wędkarstwo.
       - Od 1977 roku jestem członkiem związku wędkarskiego, koło nr 38 przy KMP w Elblągu – mówi. – Najlepiej łowić na Druznie metodą spławikową. Sam przechodzę na spinning, by łowić ryby drapieżne. Startuję też w zawodach wędkarskich i przyznam, że z „pudła” nie schodzę.
      
       Asp. sztab. Leszek Baniecki, rewir II, rejon VII: 1 Maja (od 43 niep.; od 48 parz.), 3 Maja, Bałuckiego, Chocimska, Czerwonego Krzyża, Grobla św. Jerzego, Grota Roweckiego, Kosynierów Gdyńskich, Krzyżanowskiego, Księdza Ściegiennego, Neonowa, Nitschmana, Oboźna, Plac Konstytucji, Polna, Ratuszowa, Sochaczewska, Trybunalska, Widok, Wyspiańskiego, Zielona, Związku Jaszczurczego, Łączności.
      
       Nr SMS-owy: 15
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA15. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni:
       Mł. asp. Daniel Różański (DPOLICJA27)
       Mł. asp. Rafał Roczkowski (DPOLICJA29)
       Mł. asp. Jacek Zgórzyński (DPOLICJA22)
       Sierż. sztab. Rafał Żylis (DPOLICJA24)
       Asp. Mariusz Ślusarski (DPOLICJA16)
       Mł. asp. Waldemar Głodnicki.(DPOLICJA19)
       Sierż. Jakub Sawicki (DPOLICJA14)
       Sierż. Łukasz Olejarz (DPOLICJA21)
       Asp. Dariusz Szczepkowski (DPOLICJA13)
       St. sierż. Paweł Myszk (DPOLICJA17)
       Asp. Włodzimierz Koszelow (DPOLICJA11)
       Mł. asp. Sylwester Kamecki (DPOLICJA10)
       Mł. asp. Rafał Gorczyński (DPOLICJA08)
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz (DPOLICJA07)
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja (DPOLICJA 02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      
      
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama