UWAGA!

"Dzik" wystartował

 Elbląg, "Dzik" wystartował
(fot. por. Paulina Montewka)

W sobotę (5 marca)  na placu apelowym Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, uroczystą zbiórką rozpoczęto ćwiczenie dowódczo – sztabowe „DZIK – 16”.

Ćwiczy Dowództwo i podległe jednostki 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz wydzielone grupy operacyjne przydzielonych jednostek wojskowych spoza 16 PDZ (w ramach modułu szkoleniowego). Razem w ćwiczeniu bierze udział ponad 1600 ludzi, którzy mają do dyspozycji ponad 300 jednostek sprzętowych. Kierownikiem ćwiczenia jestgen. bryg. Marek Sokołowski.
       Głównym ćwiczącym jest 15. Brygada Zmechanizowana. To kolejny etap przygotowujący brygadę do głównego przedsięwzięcia szkolenia operacyjno – taktycznego 2016 roku, tj. ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. „ANAKONDA – 16”.
       Po uroczystej zbiórce, szeregu niezbędnych szkoleń, przygotowaniu miejsc pracy, rozpoczynamy działania.
      
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak rusek tu wlezie to po nas nawet smród nie zostanie a te szkolenia to jakby wróbel na nitce się szamotał. Ciekawe komu zależało na likwidacji tylu jednostek w części północno wschodniej kraju na przełomie ostatnich 15 lat i za jakie pieniądze obcej agentury. Ci zdrajcy powinni za to odpowiedzieć łbem. Ostatnio wiele filmów prawdy o żołnierzach wyklętych, o bezbronnych sanitariuszkach na wojnie pomagającym nawet okupantowi które trafiając w ręce wroga nawetnie mogły odebrać sobie życia bo nie miały broni. Były najpierw brutalnie gwałcone przez szwadron gestapo albo hordy ruskiej swołoczy a później mordowane z zimną krwią. Pokój i utrzymanie granic to jest nasze bezpieczeństwo a nie przekraczanie prędkości według policji i zatrzymanie na zakazie.
 • przepraszam kolego a byłeś kiedyś na takim szkoleniu? (pewnie nie ) a mądry jaki. ..
 • a pewnie byłem i to nie na takim komicznym
 • zasada o której nikt nie śmie mówić polega na tym że policja gnębi w czasach pokoju uzbrojona po zęby własnych bezbronnych obywatelom a wojsko jest skazane na poświęcenie życia w razie wojny
 • dopiero po zmianie władzy w panstwie widac ze mamy wojsko i cos sie dzieje obywatel moze zacząć czuć sie bezpiecznie a nie tylko zamiatanie pod dywan a czasów PO
 • wojsko widać w internecie, na świętach itp. ogólnie wojska nie ma, jest przedszkole. każdy honorowy żołnierz część pensji jaką dostaje za to co robi na co dzień powinien oddać na jakiś szczytny cel. Fikcja i pozory, taka jest codzienna służba żołnierza Wojska Polskiego. I od strony dowódców i od strony szeregowców. Dobrze by było, aby jakiś dziennikarz spróbował dostać do służby (nie ujawniając się), jako szary człowieczek. Miałby dobry materiał na artykuł, jak to przebiega od strony cywila. Nie jakaś wypocina z wywiadu z panem pułkownikiem. A jakby mu się jakimś cudem powiodło, to również miałby materiał na kilka artykułów na temat tego jak wygląda służba żołnierza zawodowego. Myślę, że powstałyby artykuły na temat samych szeregowych, jaki mają stosunek do tego co robią. Na temat podoficerów też byłby doby materiał. Ogólna organizacja od wewnątrz również dałby ciekawy temat.
 • Do to-maszek. Człowieku jak masz taką wiedzą to opisz to! Zrobisz coś dobrego dla ojczyzny! Jak patrzę na tą fotkę to widzę, że wyposażenie osobiste naszego wojska jest ciągle na poziomie armii Austro-Węgier. .. A gdzie kamizelki kuloodporne, gdzie kamizelki taktyczne z prawdziwego zdarzenia a nie te szelki dusicielki i chlebaki.
 • możesz być pewien, że w obecnej chwili dla ojczyzny i obywateli więcej robi sprzedawca w sklepie czy piekarz w piekarni itp. Tylko nie pisz, że na wypadek wojny ble ble. .. .Dzisiejsza służba nie przygotowuje na taki czas.
 • Nie ma to jak poczytać "mądrości" z rana, od razu mam lepszy humor :) do super hiper znawcy z napędem turbo ultra laserowym podpisującym się to_maszek. .. nic nie napiszę, szkoda czasu. Do usera podpisującego się mamdosc - a wiesz w jakich okolicznościach i przy wykonywaniu jakich zadań obowiązkowa jest kamizelka kuloodporna ??? a co do wyposażenia "na poziomie Austro- Węgier" oj chłopczyku niewiele ty o wyposażeniu obecnej armii wiesz, oj niewiele.
 • Co do kamizelki taktycznej "lubawa". .. No to jest po prostu BUBEL cholerny pajaczek. .. .a do reszty znawcow wojskowości to zapraszam do wojska do tego nic nie robienia. .. .ciekawe co wasze dziewczynki powiedzą jak was w roku nie bedzie w domu kilka miesiecy. .. .A co do dyslokacji sił -Jest na rynku pare ciekawych pozycji literacki. .. wiec do czytania znawcy a potem możecie podyskutować
 • nic nie napiszesz, bo wiesz, że jest w tym więcej niż ziarnko prawdy. to nie są mądrości, a obiektywne spojrzenie. służyłem i doświadczyłem.
 • Obiektywne spojrzenie powiadasz, rozumiem że służyłeś w 3-4 JW no i kilka razy PKW zaliczyłeś. Piszesz o oddawaniu pensji na szczytny cel (rozumiem że Ty tak robisz regularnie) piszesz o fikcji i pozorach ( skoro tak pracowałeś Twój problem) piszesz o intrygach sugerując akcje informacyjne z dziennikarzami. Poczytaj co Ty piszesz stek bzdur, intryg i pomówień. Jeśli faktycznie służyłeś w JW gdzie praca polegała na fikcji i stwarzaniu pozorów oddaj to co zarobiłeś na szczytny cel ale nie mąć społeczeństwu w głowach bo po prostu kłamiesz. Cytat – „Fikcja i pozory, taka jest codzienna służba żołnierza Wojska Polskiego” - dla mnie jesteś zwykłym kłamcą, nikim więcej, obrażasz wielu wspaniałych ludzi ciężko pracujących i narażających życie, zebrałeś wszystkich do jednego wora jak śmiesz ?!
Reklama