UWAGA!

Fotele czekają na dyrektorów

 
Elbląg, Nazwiska nowych dyrektorów w Urzędzie Miejskim poznamy w przyszłym tygodniu
Nazwiska nowych dyrektorów w Urzędzie Miejskim poznamy w przyszłym tygodniu (fot. arch. AD)

Trzy osoby ubiegają się o stanowisko dyrektora Biura Prezydenta Miasta. Natomiast fotel dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki skusił dwóch chętnych, ale jeden odpadł w przedbiegach, bo nie spełnił wymogów formalnych. Dziś odbyły się rozmowy z kandydatami, a o tym, kto ostatecznie obejmie dyrektorskie funkcje w ratuszu dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Akcja - reorganizacja w Urzędzie Miejskim w pełni. Część pracowników otrzymało już wypowiedzenia i w związku z tym zapowiada złożenie pozwu do sądu pracy. Zlikwidowano stanowiska zastępców dyrektorów departamentów, są i departamenty, które się łączą, by było taniej - tak zarządził prezydent Witold Wróblewski. Opozycja, co prawda twierdzi, że takie działania to "ruchy pozorne" i oszczędności nie przyniosą, ale prezydent konsekwentnie broni swoich decyzji.
       W związku z reorganizacją konieczne było też ogłoszenie konkursów na dyrektora Biura Prezydenta Miasta (obecna pani dyrektor Hanna Laska-Kleinszmidt będzie kierowała nowo powstałym Departamentem Promocji i Kultury) oraz dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki (to efekt likwidacji Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki).
       Chętnych do objęcia stanowiska dyrektorskiego w biurze prezydenta jest troje. Jak zapewnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, wszyscy spełnili wymogi formalne i dziś zostały z nimi przeprowadzone rozmowy.
       Z kolei fotelem dyrektora Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki zainteresowane były dwie osoby. Oferta jednej z nich nie była zgodna z wymaganiami więc została odrzucona. Z drugim kandydatem dziś już rozmawiano. Kiedy zapadną ostateczne decyzje kadrowe? Rzeczniczka prezydenta zapowiada: w przyszłym tygodniu.
       Na nieoficjalnej giełdzie nazwisk nowych dyrektorów są: Agnieszka Staszewska (pracowała w ratuszu za kadencji Henryka Słoniny, a teraz miałaby kierować biurem prezydenta Witolda Wróblewskiego) oraz Edward Pietrulewicz (dyrektor SP 21, a według nieoficjalnych informacji, kandydat na szefa Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki). Czy te przewidywanie się sprawdzą, dowiemy się już za kilka dni.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama