UWAGA!

Gaz postraszył na Rechniewskiego (aktualizacja)

2019-08-29
Aktualizowany 2019-08-30 10:15
 
Elbląg, W tym miejscu doszło do małej eksplozji gazu
W tym miejscu doszło do małej eksplozji gazu (fot. Anna Dembińska)

- Rano sąsiedzi słyszeli wybuch i widzieli, jak płytki chodnikowe latają w powietrzu. Całe szczęście, że nikt tędy nie przechodził – mówią mieszkańcy budynku przy ul. Rechniewskiego. Do czasu naprawienia awarii gazownia wyłączyła dopływ gazu do budynku.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 8 w okolicy przy ul. Rechniewskiego 1-7. Tuż przy budynku, w miejscu gdzie przebiega chodnik, doszło do wycieku gazu. Na miejscu pojawili się pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa, którzy odcięli dopływ gazu do budynku.
       Na drzwiach do klatek schodowych pojawił się komunikat spółki, że naprawa instalacji należy do właściciela lub zarządcy budynków, a ponowny dopływ gazu zostanie włączony dopiero po usunięciu nieprawidłowości i sprawdzeniu szczelności instalacji.
       - Fachowcy z gazowni powiedzieli nam, że to może potrwać nawet kilka tygodni. A jak ma mamy funkcjonować, jak w tym budynku wszystko jest na gaz, nawet ciepła woda – pytają mieszkańcy.
       Budynkiem administruje jeden z elbląskich zarządców nieruchomości. Na razie nie udało nam się z nim skontaktować.
      
       Aktualizacja z piątku: Przyczyną awarii przy ul. Rechniewskiego mógł być piorun, który uszkodził podziemną instalację elektryczną, a w następstwie rozszczelnieniu uległa również instalacja gazowa. Jak się dowiedzieliśmy w Zarządzie Budynków Mieszkalnych, który administruje budynkiem przy ul. Rechniewskiego, w przyszłym tygodniu rozpocznie się naprawa instalacji gazowej. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Beczkowozami gaz przywiozą. A co mają zrobić?
 • Ludzkość dzieli się na wyzyskiwanych i wyzyskiwaczy. Jedynie siłą wyzyskiwani mogą obalić wyzyskiwaczy. W tym celu muszą się zjednoczyć, albowiem w grupie siła. Precz z zachodnim imperializmem i krwiożerczym kapitalizmem! Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!
 • Wszystko jak zawsze przez tę bandę złodziei. Przez PO oczywiście. Nakradli przez osiem lat i już im powinno wystarczyć. Ja nie wiem jak można być Polakiem i ich popierać.
 • Jak możesz z czystym sumieniem pisać te komunistyczne hasła? Dziesiątki milionów ludzi wymordowaliście. Powiedz to rodzinom tysięcy ludzi zmarłych podczas wielkiego głosu na Ukrainie.
 • No dokładnie, PO czy KO jedno i to samo. W ogóle za komuny to było lipiej kurła, przynajmniej ludzie mieli pracę i każdy miał na chleb. A potem przyszedł Balcerowicz, Tusk i spółka i wszystko spieprzyli. Pozamykali zakłady, a tych co nie zamknęli sprzedali za grosze obcym. Te PO i ta cała lewica to jedno i to samo. Od początku Polskę rozkradali. Trzeba być nienormalnym żeby na nich głosować.
 • Z jasminowej zarządca, wielka tajemnica. To szybko gazu nie będzie
 • W tym.miejscu powinna być ulica która polaczylaby z ul.browarna . A nie daleki objazd.
 • Czyżbyś należał do grona wyzyskiwaczy? Czyżbyś był wrogiem ludu pracującego? Myślę że chyba nie. Przemyśl to w swoim sumieniu. Jesteś Polakiem czy nie?
 • Mamy nadzieje ze Zarzadca Nieruchomosci nie ucieka i pomoze nam, jak mamy zyc bez gazu. .. ..
 • Chyba jakaś kpina z przerzucaniem odpowiedzialności na zarządce budynku. Przecież to nawet nie jest na ich działce a na działce w rękach miasta. Do tego do licznika sieć jest gestora a za licznikiem na głowie zarządcy budynku. Czyż nie tak? Poza tym na mapach w geoportalu nawet nie ma głównej sieci na której wyszła nieszczelność, czyżby okoliczne budynki też były pozostawione bez gazu? A może dalej się ulatnia do gleby?
 • Tym blokiem zarządza ZBK i ZBM. Druga nazwa podobna a zarządca znany.
 • a gowno mnie t obchodzi powinni robic caly czas nawet w nocy ludzie nie maja gazu dzieci male sa co im dac jesc?
Reklama