UWAGA!

I LO: Jedyna taka noc

Zanim zaczną zastanawiać się nad zadaniami maturalnymi i nad tym, czy wystarczy im punktów, aby dostać się na wymarzone studia, mają dla siebie tę noc. Studniówkowy bal to bowiem najlepsza okazja do tego, by po raz ostatni zaszaleć w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły. Zobacz zdjęcia i film.

W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym swoją studniówkę mają maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu.
       - Są w życiu każdego z nas chwile jedyne, chwile niepowtarzalne i dzisiejszy wieczór, a w zasadzie dzisiejsza noc 19 stycznia 2018 roku, do takich należy, gdyż - jak twierdzi Wisława Szymborska - "Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"- mówiła Zofia Ostrówka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego rozpoczynając studniówkę swojej szkoły.
       Zdanie dyrekcji podzielali uczniowie.
       - Nie wyobrażamy sobie zakończenia liceum bez studniówki - mówił przed balem Dawid Studziński, jeden z tegorocznych maturzystów „Słowackiego”.
       - To już tradycja. Najlepsza okazja do większej wspólnej zabawy - dodała Dominika Łacina, maturzystka.
       Zanim jednak nadeszło szaleństwo na parkiecie w nowoczesnych rytmach, tradycji stało się zadość i młodzi zatańczyli krokiem poloneza.
       - Nauka poloneza to dużo prób, dużo ćwiczeń. Nauczyciele zostawali z nami po lekcjach, żeby przećwiczyć układy i figury - zdradził Dawid Studziński.
       Jeżeli oceniać studniówkę tylko po polonezie, to tegoroczni maturzyści „Słowackiego” bawili się wyśmienicie. I słusznie, bo czekali na nią trzy lata.
       - Dziewczyny chyba od pierwszej klasy zastanawiały się, jak to wszystko będzie wyglądało. Sukienka, wygląd, z kim iść – śmiała się Dominika Łacina.
       - Tak na poważnie to od września zastanawialiśmy się, jak to będzie ze studniówką - mówił Dawid Studziński.
       I kiedy nadeszła ta upragniona noc, w pięknych kreacjach, w rytmie tańca pożegnali pewien etap w swoim życiu. Po feriach (które rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek) przyjdzie czas na powtórki, naukę i już na pewien czas nie zabawa będzie w głowie.
       - Przed nami symboliczne 100 dni do matury - mówiła Zofia Ostrówka. -  Wszyscy dołożymy starań, aby po trudach majowych egzaminów wszyscy osiągnęli sukces.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Studniówki

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama