UWAGA!

Interna zostaje do końca roku

 Elbląg, Szpital przy ul. Jaszczurczego,
Szpital przy ul. Jaszczurczego, fot. Michał Skroboszewski

W czwartek (21 kwietnia) władze Elbląga podpisały porozumienie ze spółką Da Vita w sprawie dalszego funkcjonowania oddziału wewnętrznego w szpitalu przy ul. Jaszczurczego. Przypomnijmy, że w lutym pisaliśmy o tym, iż tamtejsza interna ma zostać zlikwidowana. Na tym oddziale leczeni są również pacjenci nefrologiczni.

Przypomnijmy: Oddział wewnętrzny szpitala przy ul. Związku Jaszczurczego miał zostać zamknięty. Właściciel zdecydował, by zakończyć jego działalność w maju br., między innymi z przyczyn finansowych. Warto dodać, że oddział ten ma również pod opieką pacjentów nefrologicznych. Oddział wewnętrzy szpitala przy ul. Zw. Jaszczurczego należy do spółki Da Vita.

Będzie on jednak funkcjonował do końca tego roku. W czwartek w tej sprawie porozumienie podpisali Michał Missan, wiceprezydent Elbląga oraz dyrektorzy spółki Da Vita: Krzysztof Huratcz i Jakub Janiak.

  Elbląg, Podpisanie porozumienia,
Podpisanie porozumienia, fot. Michał Skroboszewski

- Dla naszej spółki, jako organizatora ochrony nefrologicznej w wielu miejscach w Polsce, łącznie 3500 pacjentów, ośrodek w Elblągu był zawsze bardzo ważny. Kompleksową opiekę mają tutaj pacjenci nefrologiczni. Jest on w tym rejonie bardzo potrzebny. Mamy odpowiednią technologię i doświadczony zespół - mówi Krzysztof Hurtacz, dyrektor generalny spółki Da Vita.

Działalność oddziału internistycznego, na którym leczeni są także pacjenci nefrologiczni, przedłużono na razie do końca 2022 roku.

- W 2023 roku zapadną dalsze rozstrzygnięcia w tej sprawie, także w sprawie stacji dializ. Pacjenci zostaną zabezpieczeni, mogą być o to spokojni – mówi Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Porozumienie podpisano w elbląskiej delegaturze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Tu najważniejsze jest dobro pacjenta i cieszymy się, że mogliśmy zainicjować rozmowy o przedłużeniu pracy oddziału. Trzeba podkreślić także rolę Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko-mazurski.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dalsze rozstrzygnięcia to powinny w tym roku zapaść, w przyszłym to wiadomo, że już po ptakach skoro oddział funkcjonuje do końca 2022.Pacjenci będą zabezpieczeni.... grunt to dobre samopoczucie decydentów... pół roku.... ech...
 • hahaha a Polacy przyjęli 3 mln ukraińców. kto ma miękkie serce musi mieć twardą d..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  14
  hrabia_George(2022-04-21)
 • Już się zaczęło najpierw udawanie miłości do bliźniego( mowa o pomocy sąsiadom) teraz już narzekanie i obwinia IE a za chwilę wypędzenie ? Szacunku trochę....
 • Tylko Sławomir K. Ma u mnie szacun.....
 • "Kompleksową opiekę mają tutaj pacjenci nefrologiczni. Jest on w tym rejonie bardzo potrzebny. Mamy odpowiednią technologię i doświadczony zespół - mówi Krzysztof Hurtacz, dyrektor generalny spółki Da Vita" Pan dyrektor nie wie co mówi. Kompleksowa opieka nad chorym nefrologicznym ( i nie tylko ) to oddział z pełną diagnostyką - USG, TK, MRI, możliwość wykonania biopsji, wysokospecjalistyczne leczenie np. immunosupresyjne. A Davita gdzie to ma ? Prowadzi od godziny 7 do 18 sesje dializ i do domu a jak powikłania, nawet proste przetoczenie krwi to szpitale publiczne ! I to jest ta kompleksowa opieka. Ale jak to w korporacji najważniejszy jest wizerunek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  Internauta(2022-04-21)
 • Dalej głosujcie na pis to niedługo cała Polskę zamkną
 • @Taka sytuacja - będzie przekop, do Szwecji bliżej, i co potrzebny?
 • Ciekawe kto tam będzie pracował??? Wypowiedzenia umowy o pracę zostały wręczone pracownikom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Pboczek(2022-04-21)
 • @Taka sytuacja - Pis otwiera patrz przekop mierzeii - Wróbel zamyka likwiduje, to najsprawniejszy likwidator ostatnich dekad..... cóś jaszcze chceta wiedzieć. , a Patryk Jaki już rozpoznał całą tą niemiecką Unie, panie Jarku idzmy drogą Anglii, trza dawać dyla z tej szwabskiej Unii, Oni nas karami wykończą, będą ciągle blokować nasz rozwój szwab I kacap jednym Katem nigdy nie był dla nas bratem.
 • Zapamietajcie. Dostaniecie podziękowanie w wyborach za likwidację i niszczenie MIASTA Elbląg.
 • @Taka sytuacja - To człowieku PiS czy Wróblewski ciągnie do miasto do mułu... Jak władze są beznadziejne to nie ma znaczenie kto jest papieżem
 • Czas likwidatora wróbla dobiega końca jego. nie głosujcie na nissana oni mają wspólne cele biznesowe
Reklama