UWAGA!

Kto pokieruje biurem Rady Miejskiej?

 Elbląg, Jerzy Chrabąszcz (zdjęcie z archiwum portEl.pl z 2006 roku)
Jerzy Chrabąszcz (zdjęcie z archiwum portEl.pl z 2006 roku)

Skończyła się pewna epoka w elbląskim ratuszu. Z końcem listopada na emeryturę (po 22 latach pracy na różnych stanowiskach) na emeryturę odszedł Jerzy Chrabąszcz, który kierował biurem Rady Miejskiej i jest znany ze swojej działalności w elbląskim i krajowym harcerstwie. Ratusz szuka jego następcy. Kandydaci na to stanowisko mogą się zgłaszać do 11 grudnia. 

Urząd Miejski rozpisał właśnie konkurs na stanowisko kierownika biura Rady Miejskiej. Jakie są wymagania stawiane kandydatom? Ukończone studia magisterskie z zakresu prawa, administracji lub ekonomii, obywatelstwo polskie, co najmniej czteroletni staż pracy w administracji publicznej, w tym rok na stanowisku kierowniczym. Muszą znać odpowiednie ustawy z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz mieć wiedzę z zakresu zarządzania administracją. Ciekawostką jest fakt, że urzędnicy w wymaganiach pożądanych wymienili myślenie strategiczne.
       Do ważniejszych obowiązków kierownika Biura Rady Miasta należy „nadzór nad zadaniami związanych z z zapewnieniem sprawnego funkcjonowania Rady i jej organów poprzez zapewnienie właściwej obsługi merytorycznej i biurowo-technicznej oraz współdziałanie w organizowaniu i przeprowadzaniu wyborów samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich oraz referendów, a także dbanie o publikacje aktów prawnych uchwalonych przez Radę Miejską”.
       Kandydaci mogą składać swoje oferty do 11 grudnia w Urzędzie Miejskim. Po weryfikacji formalnej ofert odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. Urzędnicy przewidują, że nowy kierownik podejmie pracę na przełomie roku.
       W ostatnich latach funkcję kierownika Biura Rady Miejskiej pełnił Jerzy Chrabąszcz, który w wieku 66 lat przeszedł na emeryturę. Pochodzi z Braniewa, ale od kilkudziesięciu lat mieszka w Elblągu. Jest z wykształcenia politologiem i ma za sobą wieloletnią działalność w Związku Harcerstwa Polskiego. W latach 1979-1982 był zastępcą, a w latach 198-89 komendantem elbląskiej Chorągwi ZHP, w latach 1990-93 był członkiem Rady Naczelnej ZHP. Jak podaje Wikipedia, jest autorem ponad trzydziestu stempli okolicznościowych Poczty Polskiej głównie o tematyce harcerskiej, inicjatorem i wydawcą medali poświęconym wybitnym postaciom harcerstwa, a także autorem książek o historii harcerstwa.
Sebastian Malicki, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może warto pochwalić się ile lat należał do PZPR!!!!!
 • Należał czy n ie należał? Kogo to obchodzi. Ważne, że był zawsze niezwykle porządnym człowiekiem. Zawsze, a pamiętam go doskonale.
 • Należaał ico z tego? Był również Komendantem Chorągwi ZHP w Elblągu, Może warto przestac oceniaać ludi po ppogladach politycznych?
 • Stary beton odchodzi , może pracować by stanowiska w UM zaczęli obejmować ludzie młodzi ,kreatywni z świeżymi pomysłami bo wszyscy wiemy że pomysły betonu już są mało ciekawe i nic nie wnoszą do jakości życia i rozwoju miasta . Co skutkuje tym że miasto zwija się bo ludzie wyjeżdżają z niego nie widząc żadnych perspektyw życia w tym mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  16
  Jamaleg(2017-12-06)
 • Piotrowicz i inni z PiS też należeli a teraz uczą nas demokracji i mówią o moralności
 • Pewnie jakiś emeryt się znajdzie, to taka mała tradycja.
 • się popłakałem z żalu, stara komuna odchodzi na emeryturę, jakie to wzruszające,...jak tramwaj nazwać imieniem tego Pana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  19
  zgaga(2017-12-06)
 • kto ostatnio odszedł z policji ,wojska czy straży ? komuna da etacie emerycki , po to jest
 • jakie akcje niepodległościowe za czasów harcerstwa organizował? lata tego harcimistrzowania to najgorsza jaruzelska komuna, jak walczył z ruskimi pachołkami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  10
  seriik(2017-12-06)
 • 22 lata na tym stołku i na pewno miał pan wpływ na decyzję podejmowane w UM wiec na pożegnanie mogę panu pogratulować decyzji o odejściu . Przez takich leśnych dziadków których kreatywność kończy się na ..... I na niczym więcej . Wypadałoby nawet oskarżyć pana i pańskich kolesi o doprowadzenie tego miasta do ruiny. Po tych 22 latach leżenia do góry wentylem młodzi ludzie nie widzą dla siebie miejsca i wyjeżdżają z tego miasta . Poprzez szereg nie trafionych decyzji realizowanych przy współudziale z panem to miasto można porównać do koziej Wólki bo my jesteśmy nawet za Pasłęk . Tam chociaż plac zabaw dla dzieci potrafili zrobić a tu ?! To co proponuje się na dolince jest żałosne . Miejsca w parku planty czy Traugutta jest dużo no ale cóż wy macie w d.. . co ludzie wam mówią . Taka laurka na odejście na emeryturę ale wystawions na własne życzenie za mały wkład pracy na rzecz miasta .
 • MariuszLewandowski-Fc Głupich nie sieją a jak baranów nie brak ich w Elblągu. Organizator PZHS we Fromborku - o czym mało kto już chce pamiętać. .. Człowiek o wiedzy i przygotowaniu do tego co robił o czym wielu baranów nawet nie wie. Z pamięci potrafił przywołać ścieżki legislacyjne wielu ważnych uchwał i obawiam się że godnego następcy szybko się nie doczeka. W tej pracy liczy się doświadczenie bo nie łatwo być skarbnicą danych i koordynatorem tak niezorganizowanej grupy jak rada 25 ludzi z których każdy rywalizuje z pozostałymi 24.Podziwić i życzyć by w roli emeryta pomógł odbudować ZHP które jest w naszym mieście w dość poważnym kryzysie. Zespół z Panią Aszyk był rewelacyjny i tylko szkoda że dziś zeszli ze sceny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  4
  MariuszLewandowski-Fc(2017-12-06)
 • miarkuj swój potkok słów. .. .. porządnym się jest całe zycie, a nie tylko w własnym wyobrażeniu młokosie.
Reklama