UWAGA!

Matury c.d.

Elbląg, Co roku to maturzystom kwitnące kasztany
Co roku to maturzystom kwitnące kasztany (fot. Paweł Serocki).

W Elblągu do matury przystąpiło niespełna 2 tysiące absolwentów. Większość z nich to debiutanci. Ale blisko 300 osób to maturzyści z lat ubiegłych, którzy chcą poprawić oceny lub zdać egzamin z dodatkowego przedmiotu. Połowa maturzystów to absolwenci liceów ogólnokształcących.

Język polski zdawali pierwszego dnia matur (miniony piątek) wszyscy. Dziś kolejny pisemny egzamin z języka angielskiego zaliczało 85 proc. z nich. We wtorek w salach egzaminacyjnych zasiądą absolwenci, którzy wybrali WOS lub historię sztuki, a w środę ci, którzy wybrali język niemiecki i włoski, itd., itd.
     Terminarz egzaminów pisemnych z poszczególnych dziedzin jest taki sam w całej Polsce. Zakończą się one 23 maja. Ich wyniki sprawdzą egzaminatorzy z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Harmonogram ustnych matur ustala każda szkoła według swojego uznania (będą one odbywać się do końca maja). Obie części matur odbywają się równolegle.
     Co czwarty elbląski maturzysta - podobnie jak jego statystyczny kolega z Polski - wybrał egzamin z geografii lub wiedzy o społeczeństwie. Co może dziwić, sporą popularnością cieszy się matematyka - prawie co piąty absolwent zdecydował się sprawdzić z tej trudnej dziedziny.
     W tym roku 69 maturzystów zdawać będzie dwa dodatkowe przedmioty. Na najbardziej ambitna wersję, czyli trzech dobrowolnie zdawanych egzaminów, porwało się tylko dwoje absolwentów elbląskich ogólniaków.
     
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jaka ta matura jest męcząca:( a teraz jeszcze ten stres w oczekiwaniu na wynki jedno pytanie zadane każdego dnia zdam, czy nie zdam?
 • Jeśli masz na myśli maturę z polskiego i ta 'interpunkcja' to nie przypadek, to nie zdasz :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nadrektor(2007-05-08)
 • nie ja pisze ogólnie ze wszystkiego, się zastanawiam
 • Ja osobiście nie stresuje sie. Jutro pisze niemiecki i zamiast sobie przypominać siedzę przed komputerem. Już polski mam za sobą i to obie części. Ustny zaliczyłam na 16 pkt. Jestem bardzo zadowolona, oby tak dalej:) życzę wszystkim aby towarzyszył wam taki spokój jaki towarzyszy mi. :)
 • A po co Wam matura - rynek potrzebuje ludzi do pracy fizycznej - a do umysłowej ( biurowej ) to tylko przyjmują po znajomości
 • matura zeby miec papierek że się am wykształcenie średnie a nwet i wyższe i oczywiści matura to przepustka na studia i los naszej przyszłośći
Reklama