UWAGA!

Na Kościuszki dostrzeżesz znaki i ujrzysz światło

 Elbląg, Na Kościuszki dostrzeżesz znaki i ujrzysz światło
Fot. Michał Skroboszewski

Zastosowanie dodatkowych znaków ostrzegawczych poziomych i pionowych związanych ze ścieżką rowerową przy ul. Kościuszki - to postuluje w swojej interpelacji radny Adam Matwiejczuk. Co ma się zmienić w miejscu, gdzie droga rowerowa przekracza ulicę?

- Nowo powstała droga rowerowa wzdłuż ulicy Kościuszki stała się bardzo popularną wśród rowerzystów. Droga ta przekracza ulicę Kościuszki przejazdem rowerowym na wysokości ogródków działkowych – pisze w swojej interpelacji radny Adam Matwiejczuk (KWW Witolda Wróblewskiego). Dodaje, że to długi odcinek jezdni, na którym kierowcy nie są przyzwyczajeni do zmian związanych z nową drogą rowerową, co może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Radny w swoim piśmie postuluje, powołując się na zgłoszenia od kierowców i rowerzystów, zastosowanie dodatkowych znaków ostrzegawczych poziomych i pionowych.

- Warto również skorygować gałęzie drzew zasłaniające światło pobliskiej latarni – dodaje Adam Matwiejczuk.

Na pismo radnego z 4 lutego odpowiedział 21 lutego Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

- We wskazanej interpelacji lokalizacji tj. na na ul. Tadeusza Kościuszki, na wysokości rodzinnych ogródków działkowych, przejazd rowerowy jest połączony z przejściem dla pieszych. Dojazd po ścieżce rowerowej, z obu stron tego przejazdu jest poprzedzony ostrymi łukami (szykanami) wymuszając zmniejszenie prędkości rowerzystów zbliżających się do tego przejazdu. Dodatkowo przed omawianym przejazdem, na nawierzchni ścieżki rowerowej wykonane zostały termoznaki ostrzegawcze.

  Elbląg, Na Kościuszki dostrzeżesz znaki i ujrzysz światło
Fot. Michał Skroboszewski

Oznakowanie pionowe i poziome przedmiotowego przejazdu / przejścia dla pieszych jest prawidłowe i kompletne – stwierdza Witold Wróblewski.

Coś na Kościuszki ma się jednak w kwestii oznakowania zmienić.

- W celu optymalizacji warunków bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka wystąpienia sytuacji niebezpiecznych informuję, że dodatkowo zostaną wprowadzone na ul. Tadeusza Kościuszki nowe znaki A-24 „rowerzyści”, ustawione w odległości do 100 m przed przejazdem - pisze prezydent.

Witold Wróblewski zlecił też Zarządowi Zieleni Miejskiej obserwację gałęzi zasłaniających światło latarni w tym miejscu i „sukcesywne przycinanie odrostów w ramach zadań bieżących”.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a mnie c iekawi czy ktos dostanie zarzuty za ten bubel zwany droga rowerowa w poblizu hotelu mlyn? droga jest zagrozeniem dla rowerzystow. jadac od strony kalbaru trzeba przechodzic przez jezdnie, pozniej jechac pod plotem ogrodkow dzialkowych miedzy plotem a zaparkowanymi samochodami, nastepnie wypada sie zaza tych zaparkowanych samochodow wprost na jezdnie gdzie auta z kosciuszki wjezdzaja lub wyjezdzaja do hotelu i za klika materow dalej znowu wypada sie zaa ogrodzenia gdzie wyjezdzaja /wjezdzaja auta do mlyna. projektowal i odbieral to ktos bez wyobrazni, ktos kto swiadomie narazarowerzystow na utrate szdowia i zycia. bezpieczniej jest tam jechac po jezdni co niestety musze czynic bo droga dla rowerow jest bublem podobnie jak wszystkie drogi rowerowe w tym miescie. tak sobie mysle ze lepiej juz by bylo gdyby wogole tych drog rowerowych nie budowali bo nie maja o nich bladego pojecia. skandal!
 • RobertKoliński I zobaczyłem znaki, i stała się światłość!; [Ale a propos znaków i oświecenia, to nie wiem czy już wiecie, ale na rozkaz jankeskich nadzorców z Waszyngtonu mamy ukarać Rosję odmawiając gry z jej reprezentacją w piłkę nożną, czyli oddając jej mecz walkowerem. Uwielbiam ten polski obskurantyzm, który jest ewidentnie znakiem naszej oświeconej nacji. Zawsze się wtedy zastanawiam czy to tkwi w genach czy jest wysysane z mlekiem matki? Nie, to geny. Wysysamy przecież co innego. ] #AtoPolskaWłaśnie. .. Hashtagi: #antyfaszyzm, #antyimperializm, #SocRev, #yanksGoHome
 • @dośćglupocie - Bez wyobraźni to będzie ten kto się tam wpakuje pod auto. Jak widzisz zagrożenie albo znajdujesz się w niepewnej sytuacji (tak jak ty na tym wspomnianym przejeździe), to się dostosowujesz. Zwalniasz, schodzisz z roweru, powoli wychylasz się z przeszkód, które cie zasłaniają i dopiero jak się upewnisz, że wszystko jest OK, to wchodzisz na pasy. To NIE ma być zrobione tak, że jedzie król i auta stają dęba, bo króla już widać z odległości 500m, a król WYPADA na przejście jak mu się podoba. To jest system i w systemie trzeba się dograć z pozostałymi elementami (czyt. tutaj samochodami). Pamiętaj, że jeśli czujesz zagrożenie to może czas zrezygnować z pewnych rzeczy, albo robić je gdzieś indziej. Jazda samochodem to też ciągłe zagrożenie i tak trzeba to pojmować, bo może się wydarzyć wszystko w każdym dosłownie momencie. Jak tego nie pojmiesz to nigdy nie będziesz jeździł dobrze. To samo tyczy się jazdy rowerem i pieszego poruszania po mieście.
 • To prawda, miejsce jest bardzo niebezpieczne. Rowerzyści wyskakują na jezdnię ze ścieżki, która jest położona poniżej poziomu jezdni. Kiedy pojawiają się w poprzek jezdni jest to wielkie zaskoczenie dla rowerzystów i kierowców. Postulat jest bardzo słuszny, że należy ten przejazd w poprzek jezdni zlikwidować. Za ten bubel projektowy ktoś może stracić i złamać. Podpisuje sie pod wnioskiem. Kierowca.
 • @RobertKoliński - Czy ty jesteś świadomy co komentujesz? Czy jesteś poprostu głupi i piszesz aby pisać?
 • @RobertKoliński - A ty co wysłałeś z mlekiem matki ? Lewactwo głupotę nieróbstwo bezdzietność życie w samotności byle jaką prace parcia na koryto?
 • Za ten bubel projektowy ktoś może stracić życie. Kierowca
 • Tam powinien być próg zwalniający!!!!!
 • @RobertKoliński - Ja bym ciebie oddał ruskim kurde nawet bym zrzutę zrobił i dopłacił niech cię biorą inteligencję masz na ich poziomie czyli prawie 0 dogadałbyś się z nimi
 • jest nowy etat do obsadzenia - obserwator odrastających gałęzi, wykształcenie wyższe humanistyczne, 2 języki obce, 5 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym
 • Na odcinku przy płocie Hotelu Młyn, tam gdzie ścieżka rowerowa przebiega bezpośrednio przy jezdni, człowiek z wyobraźnią postawiłby solidne barierki. Jednak wyobraźnia nie jest mocną stroną projektantów. Cóż. .. Najwyżej jakiś pechowiec w wyniku zderzenia dwóch rowerów wyląduje na jezdni, zostanie potrącony przez samochód i zginie na miejscu.
 • stryjek998 Powinno być takie przejście wzorem jak na ul Giermków. Tylko zamiast pieszego dałbym rowerzystę, tym bardziej że wyjeżdżając pod górkę wyjeżdża się prosto przez chodnik na jezdnię Pomysł oznakowania lepszego jest jak najbardziej słuszny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  stryjek998(2022-02-22)
Reklama