UWAGA!

Nareszcie długi weekend: koncert świąteczny i Orszak Trzech Króli

Nareszcie nadchodzi wyczekiwany długi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Przed nami pierwszy długi weekend w nowym roku! A to oznacza, że mamy więcej czasu dla siebie. To również pora na powrót do formy po świątecznym folgowaniu. Pomogą w tym między innym i weekendowe propozycje Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Pamiętajmy - czas wolny, to także czas aktywny.

Przez cały weekend - od piątku do niedzieli - będzie można podziwiać młodych judoków, którzy w hali przy al. Grunwaldzkiej będą trenować pod okiem mistrza olimpijskiego Waldemara Legienia i innych trenerów. Wstęp na Judo Camp jest wolny.

 

Czwartek (5 stycznia)

Studio Artystyczne "Szalone Małolaty" zaprasza na swój coroczny koncert świąteczny pt. "Pieśni o Tobie...". Zespół zaprezentuje zupełnie nowy, w ogromnej mierze gospelowy materiał, we współpracy ze znakomitymi gośćmi.

 

Piątek (6 stycznia)

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Elbląga w pełnej wersji powraca Orszak Trzech Króli. Przemaszeruje przez miasto w piątek – z placu Kazimierza Jagiellończyka do Katedry św. Mikołaja. Początek o godz. 13.

 

Trasa koncertowa 35th Anniversary Tour 2023, jednego z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych Trauma, startuje już w piątek w Malborku. Zagra również Prey of Monsoon.

 

Sobota (7 stycznia)

Warto zaplanować sobie wspólny czas i w sobotę razem z dzieckiem wpaść z wizytą do biblioteki. Można wypożyczyć coś do czytania na nadchodzący tydzień i wziąć udział w zajęciach. Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowymi propozycjami.

 

W tę sobotę, jak co tydzień wystartuje parkrun, czyli cykl spotkań dla osób, które lubią się ruszać i wspólnie spędzać czas na rekreacji. Do pokonania jest zawsze 5 km. Nieważne jak: biegiem, spacerem, z kijkami, z psem, z wózkiem. Nie liczą się rekordy, choć czas jest mierzony. Liczy się udział. Udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos, który oferuje m.in. pizzę na dowóz w Elblągu.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama