UWAGA!

Nareszcie weekend: bieg na 6 łap, warsztaty i koncerty

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych. Nareszcie nadchodzi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Ogrody Słów to nowy projekt muzyczny powstały na fundamencie wcześniej istniejącego zespołu działającego pod nazwą "Ewa i My”. Zespół składa się z mieszanki elbląskich muzyków, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów i nagranych płyt. Zespół zagra dziś (1 kwietnia) w klubie Sąsiedzi. Start o godzinie 20:00.

 

Lubisz biegać, maszerować, po prostu aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu? A gdybyś tak mógł uszczęśliwić tym czworonożnego partnera ze schroniska? Bieg na 6 łap to akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym. Ruch na świeżym powietrzu dla nas i chwila szczęścia dla pupili ze schroniska. Bieg wystartuje w sobotę (2 kwietnia), ze schroniska OTOZ Animals. Zapisy oraz więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku.

 

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza w sobotę (2 kwietnia) o godz. 12:00, na warsztaty krawieckie z Panią Moniką ze Szwalni Malucha. Na zajęciach zainspirowanych przygodami małego brązowego zajączka z książki „Czy będziesz moim przyjacielem?” Sama McBratney'a – uczestncy uszyją zajączki. Prosimy o zapisy (ilość miejsc jest ograniczona).

 

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza na weekendowe warsztaty dla dzieci i opiekunów, podczas których wykonamy wielkanocne dekoracje. Wykonane na warsztatach dekoracje będzie można ustawić w różnych miejscach, np. na świątecznym stole, na szafkach czy też na komodach. Zajęcia rozpoczną się jutro (2 kwietnia) o 10:00. Obowiązują zapisy.

 

Kwietniowy wieczór z sopranem? Czemu nie, zwłaszcza gdy dołączy do niego mezzosopran – Iwona Lubowicz i Aneta Łukaszewicz udowodnią elbląskim melomanom, jaką siłą jest kobiecy głos. Dołączy do nich Elbląska Orkiestra Kameralna, a wszystko pod dyrygenckim okiem Adama Banaszaka. Artysty, który z takimi mistrzami, jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Piotr Czajkowski czy Stanisław Moniuszko zna się nie od lat, a od dekad. Koncertująca Wielkanoc już w niedzielę (3 kwietnia) o 18, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

 

Dobre receptury, dobre produkty, a do tego własnoręcznie wykonane. Takie smakołyki i wyroby będzie można znaleźć na I Jarmarku Wielkanocnym organizowanym prze Elbląski Ekotarg, który odbędzie się w niedzielę (3 kwietnia), na Starym Rynku. Na jarmarku będzie mnóstwo pysznego jedzenia, chleby, wędliny, wędzone ryby, przetwory, pierogi, miody i browar rzemieślniczy. Nie może także zabraknąć naturalnych kosmetyków, ozdobnych świec i różnego rodzaju rękodzieła. Jarmark potrwa od 8 do 18.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo będzie się działo również w ligowym sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama